Gönderen Konu: Finasterid hakkında ?  (Okunma sayısı 3819 defa)

Subzero

• Hero Member
Finasterid hakkında ?
« : 02 Nisan 2021, 10:12:16 »
Yaklaşık 2 buçuk aydır kullanmaktayım finasteridi , tepemde hafif seyrelme vardı biraz toparladı ve daha da toparlıyor gibi geliyo bana , merak ettiğim finasterid maximum etkiyi ne zaman gösterir birde ne zaman stabil hale geçer ? Aşağıda öncesi sonrası fotoğraflara bakınca daha da gelişir mi tepe ?

Execuvite

• Hero Member
Ynt: Finasterid hakkında ?
« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2021, 10:57:34 »
6-12 ay 12 ay zirvedir 12 aydan sonrada gelişmeye devam eder.

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2021, 11:07:00 »
6-12 ay 12 ay zirvedir 12 aydan sonrada gelişmeye devam eder.
anladığım kadarıyla daha da gelişecek tepe , şu hali bile yeterli oldu benim için ama gönül ister ki kapkara olsun tepe 😃

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 02 Nisan 2021, 12:25:57 »
anladığım kadarıyla daha da gelişecek tepe , şu hali bile yeterli oldu benim için ama gönül ister ki kapkara olsun tepe 😃

Olur hele 2-3 sene sonra daha da iyi olur

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 02 Nisan 2021, 14:24:05 »
2,5 ay çok yetersiz bir süre psikolojik ama negatif etki yoksa bekle 1. seneyi
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 02 Nisan 2021, 14:47:25 »
2,5 ay çok yetersiz bir süre psikolojik ama negatif etki yoksa bekle 1. seneyi
mecbur bekliycem zaten Kasım'da ön bölgeye ekim gerçekleşecek , 1. Seneden sonra hafta da 3 e ya da 4 e düşürcem . Sizde hafta da 4 kullanıyorsunuz sanırsam bi farkı var mı hergün kullanmakla arasında

MrMabeL

• Full Member
« Yanıtla #6 : 02 Nisan 2021, 17:41:32 »
Hocam günlük  1/4 olarakmı kullanıyorsunuz
  • Ekim Tarihi: 03.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi Hair of İstanbul
  • Greft Miktarı 3900
  • Yaşınız 30

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 02 Nisan 2021, 18:14:15 »
Hocam günlük  1/4 olarakmı kullanıyorsunuz
aynen

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 02 Nisan 2021, 18:36:02 »
mecbur bekliycem zaten Kasım'da ön bölgeye ekim gerçekleşecek , 1. Seneden sonra hafta da 3 e ya da 4 e düşürcem . Sizde hafta da 4 kullanıyorsunuz sanırsam bi farkı var mı hergün kullanmakla arasında
Var kanka illa en optimal dozaj günlük 1mgdır ama çok sıkıntılı bir saç durumum olmadığı için bu şekilde kullanıyorum.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 02 Nisan 2021, 19:17:57 »
Var kanka illa en optimal dozaj günlük 1mgdır ama çok sıkıntılı bir saç durumum olmadığı için bu şekilde kullanıyorum.
keşke daha önce baslasaydim finasteride , geçen dermatologa gittim propeciayı reçete ettirip askerde de kullanabilmek için , hocam dedim böyle böyle yan etkileri hakkında ne düşünüyorsunuz ? Dedi ki bende kullandım 7-8 sene ben yan etki görmedim , yan etki yaparsa hafif isteksizlik yapabilir başkada yan etki yapacağını sanmıyorum dedi bana güven verdi açıkçası bu dedikleri .

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 02 Nisan 2021, 19:49:22 »
Maximum etkiyi 24 ay sonunda görürsün. Daha sonra dökülmenin agresifliğine göre saçların zamanla elbet gerileyebilir ama senin için işe yararsa büyük ölçüde korur. 12 aya kadar etki görmeyip 24 ay sonunda etki gördüğünü söyleyen bir çok yazıda okudum kişiden kişiye değişir.

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 02 Nisan 2021, 19:58:00 »
Maximum etkiyi 24 ay sonunda görürsün. Daha sonra dökülmenin agresifliğine göre saçların zamanla elbet gerileyebilir ama senin için işe yararsa büyük ölçüde korur. 12 aya kadar etki görmeyip 24 ay sonunda etki gördüğünü söyleyen bir çok yazıda okudum kişiden kişiye değişir.
ben fayda gördüğümü hissediyorum açıkçası , bir sene kullandıktan sonra gün aşırı kullanmayi düşünüyorum , saçlar gerilerse her gün almaya devam , sen ne düşünüyorsun kardeşim gelişim var mı saçlarda ?

Jeu

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 02 Nisan 2021, 20:07:28 »
Ön bölgenin fotoğrafı var mı?

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 02 Nisan 2021, 20:20:15 »
ben fayda gördüğümü hissediyorum açıkçası , bir sene kullandıktan sonra gün aşırı kullanmayi düşünüyorum , saçlar gerilerse her gün almaya devam , sen ne düşünüyorsun kardeşim gelişim var mı saçlarda ?
Fotoğraftaki ışık açısından dolayıda olabilir bilmiyorum ama bence de kesinlikle işe yaramış ve diğer bölgedeki saçlarında daha koyulaşmış gibi duruyor. Sanki pigmenti artmış gibi yani. Fotoğrafları aynı yerde aynı ışık altında çekersen farkı daha rahat ayırt edersin. Bence yinede etki etmiş gibi kısa sürede.

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 02 Nisan 2021, 20:21:54 »
Ön bölgenin fotoğrafı var mı?
valla yakında hic çekmedim askerden sonraya serkan ayginda randevu aldığım için önü kafaya takmıyorum ama paylaştığım konularda fazlasıyla var

Facebook Twitter Instagram