Gönderen Konu: Proscar (Finasterid) Kullanımı Hakkında Yardım  (Okunma sayısı 3504 defa)

remain calm

• Yeni üye
  • *
Proscar (Finasterid) Kullanımı Hakkında Yardım
« : 24 Ağustos 2020, 08:25:37 »
Merhaba dostlar. Bu faydalı forumu bir süredir takip etsem de gönderi paylaşma ya da yorum yapma ihtiyacı duymadığım için hesap açmadım şimdiye kadar fakat artık lazım geldi. Sorunum şu: ele avuca gelen türde bir döküntüm olmasa da 3 ay önce saçlarımın önlerden incelerek seyrelmeye başladığını ve yerini baby hair diyebileceğimiz ince küçük saç tellerine bıraktığını fark ettim. Bu 3 ay içinde saçlarımda devasa bir farklılık olmasa da seyrelmenin yukarılara doğru zamanla büyüyebileceği izlenimine maalesef kapıldım. Şimdiki durumumda aynaya ışıksız ortamda ya da biraz uzak mesafeden baktığımda sanki herhangi bir seyreklik yokmuş gibi dursa da ışık altında ve yakından baktığımda seyrelmeyi görebiliyorum. Hatta çevremdekiler flashlı çektiğim fotoları görmedikleri için saçında bir şey yok manyak mısın falan diyolar. Biraz fazla uzattım sanırım kusura bakmayın görüşlerinizi merak ettiğim konu Proscar denilen ilacı kullanmaya başlamak benim için doğru zaman mıdır? Ve kullananlar kaç günde bir aç karnına mı yoksa tok karnına mı kullanıyor öğrenmek istiyorum. Yakın zamanda 23 yaşına girdim. Ne ailede ne de akrabalarımda kel diyebileceğim hiç kimse yok ve beni en çok sorgulatan ayrıntı da bu. Yaşadığım yerin dandikliği nedeniyle bunu söylediğim doktorlardan da ne yazık ki fayda göremedim son çare bu ilaca başlamak geldi aklıma. Hiç değilse elde kalanları koruyayım dedim. Olası yan etkileri hakkında fikrim var o yüzden o konu hakkında bilgilendirilmeye ihtiyacım yok. Kullanım şekli hakkında bilgilendirebilirseniz çok memnun kalırım

remain calm

• Yeni üye
  • *
Ynt: Proscar (Finasterid) Kullanımı Hakkında Yardım
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2020, 09:05:05 »
yok mu kimse beyler

Mac Dean

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2020, 11:15:16 »
Öncelikle fotoğraf atsan ona göre yorum yapar insanlar . Ama bana senin durumun psikolojik gibi geldi çok fazla seyrekliğin yoksa ilaca başlamamanı tavsiye ederim zaten ailende de kellik yokmuş biotin gibi vitamin takviyeleri al eğer seyrekliğin çok gözüne batıyorsa saw palmetto takviyesi al iyi bir şampuanla da saçına güzel bak ama öncelikle bir saçının fotoğrafını at ona göre insanlar yorum yapsın.

remain calm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2020, 11:43:55 »
Saçım için tavsiyeden ziyade bu ilacın kullanım şeklini öğrenmek istedim. Saçlarım şu an ekim yaptırmaya kalksam doktorun beni kapıdan geri çevireceği seyreklikte ama bu seyreklik daha da ilerler diye korkuyorum. Saw Palmetto gibi takviyelerin saça ne gibi faydası var? Yaklaşık 1,5 ay boyunca zeytin yağı sarımsak kürü uyguladım saçıma ama hiçbir faydasını görememiştim mesela. Doktora gittiğimde saçlarımda mantar olduğunu söyleyip damla ilaç ve ketoral şampuan verip yollamıştı. 15 gün sonra tekrar gittiğimde direkt minoxil yazdı ama hem maddi hem manevi açıdan yorucu olacağı için hiç bulaşmadım

Mac Dean

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 24 Ağustos 2020, 12:13:42 »
23 yaşındasın en azından ilaç için bi iki sene daha bekle ergenlik süreci tam oturmamış olabilir bu yaşta o süreye kadar dediğim gibi vitamin takviyeleri al saçını öyle korumaya çalış ki hiçbir takviye almasan da bi iki seneye saçının çok gerileyeceğini düşünmüyorum saw palmetto finastreidin yaptığı dht bloke etkisini doğal yönden yapar .

remain calm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 24 Ağustos 2020, 15:39:53 »
ilgin alakan için teşekkür ederim dostum anlıyorum o ilaca bulaştırmak istemiyosun fakat ben bilimsel olarak riskli de olsa kanıtlanmış bir ilacı tercih ederim ve sorumun cevabını maalesef hala alamadım. bu ilacı kullanan kişiler aç karnına mı yoksa tok mu alıyor, günde bir kez mi yoksa başka formülü var mı bunları merak etmiştim. neyse artık karşında iletişim kurabildiğin birini bulabilmek de bir şeydir teşekkür ederim

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 24 Ağustos 2020, 15:48:53 »
Günde 1 Aç veya tok sabah veya akşam farketmez.Her gün ayni saatte alın yeter.

remain calm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 24 Ağustos 2020, 16:33:14 »
beklediğim cevabı aldım sonunda teşekkür ediyorum

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 24 Ağustos 2020, 20:35:03 »
Önce fotoğraflayin lütfen. Eğer dökülme tipinizi anlayabilirsek bence ilaç yerine ileride ekim gibi bir olasilik düşünülebilir. Çünkü ilaç genelde nw7 ye doğru giden dökülmelerde daha mantıklı bir seçenek oluyor

remain calm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 25 Ağustos 2020, 08:53:03 »
ilgin için teşekkür ederim sadece fotoğrafını çekmek bile moralimi bozarken bir de internette paylaşamam üzgünüm:( ama orta saç çizgimin genişlediğini fark ettim ki bu da sanırım erkek tipi dökülmenin belirtisiymiş. babamın fırça gibi saçlara sahip olduğu yaşlarda bu dökülmeyi yaşamak cidden anlamsız. 4 dayımdan üçü 30'larının sonlarında ve saçları ergenlikteki gibi. sadece 50 yaşında olan en büyük dayımın saçları dökük o da kızını kaybettikten sonra baya çöktü ve ona rağmen hala full kel değil. bu genetik olayını anlamak gerçekten çok güç. sanırım sülaledeki tek kel olucam bu gidişle :D

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 25 Ağustos 2020, 09:36:14 »
Fotoğraflayin lütfen. Yüzünüzü karalayin sadece saçınızı atın

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 25 Ağustos 2020, 12:51:00 »
Kimse senin yuzune merakli degil kardesim. Sacini gosteren bir kare soruyir insanlar
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

secretservice

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 25 Ağustos 2020, 13:01:08 »
yukarda arkadaş günde 1 tane demiş ama yan etkilerini iyi araştır dostum, genelde bu yan etkilerde kurtulmak için 4e veya 5e bölerek içilir proscar

remain calm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 25 Ağustos 2020, 19:13:09 »
ben de öyle yapmayı düşünüyorum fakat bugün sorduğum hiçbir eczanede bu ilacı bulamadım. bu kadar düşük popülariteli olduğunu bilmiyodum açıkçası

secretservice

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 25 Ağustos 2020, 20:59:06 »
ben de öyle yapmayı düşünüyorum fakat bugün sorduğum hiçbir eczanede bu ilacı bulamadım. bu kadar düşük popülariteli olduğunu bilmiyodum açıkçası

şehirden şehire değişiyor sanırım bu. ben küçük bir şehirde yaşıyorum ilk sorduğum eczanede buldum  :-\

Facebook Twitter Instagram