Gönderen Konu: Kelliğin tamamen genetik olması  (Okunma sayısı 1832 defa)

Voice

• Full Member
Kelliğin tamamen genetik olması
« : 07 Nisan 2021, 13:49:59 »
Geçen arkadaşlarla eski aile fotoğraflarına baktım. Adamların yüzlerce fotoğrafında bir tane tam kel adam görmedim. Kendileri de kel değil.
Benimkine de baktık, çoğu sülalede ki erkeklerin şakakları gitmiş. (Babam dahil)
Ve benimde şakaklar açılmaya başladı yaş 21.
Kısaca (bence) eski aile fotoğraflarına bakmak insana geleceği hakkında sonuç verebilir.
Siz ne düşünüyorsunuz ?

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Kelliğin tamamen genetik olması
« Yanıtla #1 : 07 Nisan 2021, 14:06:18 »
Direk anne tarafına bak büyük oranda bileği verir.
Bazen baba baskın oluyor ozmaanda direkt amcalardan bakarak önbilgi sahibi olursun

Voice

• Full Member
« Yanıtla #2 : 07 Nisan 2021, 14:36:29 »
Direk anne tarafına bak büyük oranda bileği verir.
Bazen baba baskın oluyor ozmaanda direkt amcalardan bakarak önbilgi sahibi olursun
Anne tarafından dede mi dayı mı hocam?
  • Yaşınız 21

anonymous0

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2021, 14:43:39 »
Benim dayimlarin saçı sırma gibi, amcamın sacinda beyaz dahi yok (şekerden olabilir) ama dedem (annemin babası) kel. Halamın oğlunun başı kel ama aynı zaman da dayısı yani babam da kel. Annesinin babasında sırma gibi sac var. Amcalarindan kel olan yoktu. Babamın annesinin babası da keldi. Dayilarindan kel olan yoktu. Amcalarindan kel olan yoktu.
Amcalar daha az belirleyici olabilir.
Ben de kelim bu arada.
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2021, 14:50:38 Gönderen: anonymous0 »

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 07 Nisan 2021, 16:12:04 »
Benim kelligi aldigim yer babam veya dedem. Babamin babasi kel degil. 76 yasinda falan vefat ettiginde tabi saclari asiri kellesmis olsada o yasta bile hatri sayilir saci vardi. Babam, annesinin babasindan veya dayilarindan almis kelligi.

Amcam sacli, babam kel.

Anne tarafimdan dedeminde saclari 35 te norwood 3.5 civariydi. 50 ye kadar bu sekilde kalmis fotolardan gordugum kadariyla. 55 ten sonra yavas yavas norwood 6-7 ye ulasmis. Ama cok ilginc birsey var burda. Dedem mesela norwood 6 gitmesine ragmen yaslandiginda, dedemin diger 5 erkek kardesi 65 inde bile norwood 2 de kaldi. Tamamen genetik oldugunu dusunmuyorum yani. Kafatasi yapisinin etkili oldugunu dusunuyorum ben.

Cunku dedemin bir kardesiyle, dedemin saclarinin yapisi, yuztipleri vs hep ayniydi. Dedem norwood 6 gidrrken 55 ten sonra, bu kardesi norwood 3 maxti 70 te. Aralarindaki tek fark dedemin kafasi buyuk, kardesinin ise kucucuk kafasi vardi. Harbiden kucuktu ama kafasi. 1.50 lik biri gelse elini kafasina koysa tum galeayi kaplardi el.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 07 Nisan 2021, 16:25:57 »
 bizde sülalede tek amcanın dokulme vardı oğullarında yoktu dedelere kadar herkes saçlıydı biraderle bende çıktı.dayısı amcası babası kel olup kendi 40 yasında orman gibi saçlı olanda var.3 gobek geriden dededen alabiliyormuşsun geni
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Voice

• Full Member
« Yanıtla #6 : 07 Nisan 2021, 19:11:41 »
Benim kelligi aldigim yer babam veya dedem. Babamin babasi kel degil. 76 yasinda falan vefat ettiginde tabi saclari asiri kellesmis olsada o yasta bile hatri sayilir saci vardi. Babam, annesinin babasindan veya dayilarindan almis kelligi.

Amcam sacli, babam kel.

Anne tarafimdan dedeminde saclari 35 te norwood 3.5 civariydi. 50 ye kadar bu sekilde kalmis fotolardan gordugum kadariyla. 55 ten sonra yavas yavas norwood 6-7 ye ulasmis. Ama cok ilginc birsey var burda. Dedem mesela norwood 6 gitmesine ragmen yaslandiginda, dedemin diger 5 erkek kardesi 65 inde bile norwood 2 de kaldi. Tamamen genetik oldugunu dusunmuyorum yani. Kafatasi yapisinin etkili oldugunu dusunuyorum ben.

Cunku dedemin bir kardesiyle, dedemin saclarinin yapisi, yuztipleri vs hep ayniydi. Dedem norwood 6 gidrrken 55 ten sonra, bu kardesi norwood 3 maxti 70 te. Aralarindaki tek fark dedemin kafasi buyuk, kardesinin ise kucucuk kafasi vardi. Harbiden kucuktu ama kafasi. 1.50 lik biri gelse elini kafasina koysa tum galeayi kaplardi el.
Evet hocam, birde yüz şekli saç vs. yani tip olarak kime benzetiliyorsan onun saçını almak muhtemel bence. Yani dedeye benzetiliyorsan dede tüm sülaleden daha etkili hale gelir veya dayıya benzetiliyorsan dayı her şeyden önce gelir. (BENCE)
Siz ne düşünüyorsunuz?
  • Yaşınız 21

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 07 Nisan 2021, 19:35:20 »
Ben bu işten hiç bişey anlamıyorum.
Babası kel olur oğlunun saçı dökülmez . Babası saçlı olur oğlu kel olur . Kardeşler arasında hepsi saçlı birisinde kellik olur . Dayıları amcaları kel olur saçı sakaklardan bile açılmamış olur . Garip iş .
Hayatta en guzel duygu bence saç dökülmesi endişesi ile yaşamamak 😅
Bakalım sonumuz ne olacak 😅😅

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 07 Nisan 2021, 20:09:09 »
 200 yıl onceki dededende alabilirsin geni bakarsın herkeste saçlar var dedelerin dedesinde saçlar var ama onun dedisinde kellik var.ta ordan gen seni bulabilir.hay ben o dedenin der insan:)
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 07 Nisan 2021, 20:27:32 »
200 yıl onceki dededende alabilirsin geni bakarsın herkeste saçlar var dedelerin dedesinde saçlar var ama onun dedisinde kellik var.ta ordan gen seni bulabilir.hay ben o dedenin der insan:)

Ah o dedenin dedesinden keşke kellik yerine arsa kalsa bize :))

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 07 Nisan 2021, 20:30:34 »
 şoyle para eden yerde almanya pariste :) sadece 100 dönüm kalsa yeterdi :) çocukken birseyler biriktirmeyi dusundum boyle evde bekledikçe değeri artıcak şeyler yaslanınca torunlarıma vericektim antika gibi şeyler ama yapmadım:)

Facebook Twitter Instagram