Gönderen Konu: Eczacı bunları önerdi...  (Okunma sayısı 1537 defa)

Sacsizman

• Sr. Member
Eczacı bunları önerdi...
« : 09 Nisan 2021, 21:41:15 »
Iyi aksamlar dostlar ufak bu meselemi anlaticam okuyup derdime çare bulmama yardımcı olursanız sevinirim

Bizim bi arkadas saclari cok kötüydü 1 ay sonra gormem ile sacmi ektirdin sen demem bir oldu ama ekim degil sac fiskirmis resmen bir eczaci sayesinde herneyse tavsiyesi üzerine bu eczaci dayimizin yanina gittik  adam yaşlı saçları kalın ve çok uzun yakışıklı neyse iste adam hep otur dedi oturdum elindeki aletlerle sac diplerime bakti ve dediki senin sac koklerin çok güçsüz ve çok ince doğrudur dedim ve bana su alta bıraktığım kağıdı yazıp verdi bunların testini sağlık ocağında yap getir bakacaz duruma dedi sana bişey vericem onu kullanıp bir süre sonra yanima geleceksin losyon hazirlicam dedi tamam dedim ve dediki vitamin eksikliğin olabilir troid bezi dedi testesteron dedi felan sonra ogrencimisin dedi evet dedim tamam diyip ciktim dükkandan adam asabi biraz sizde azelik asit varmi dedim napacan dedi veya minoxil dediğimde dht dediğimde anlattigimda kızdı bana sen buraya bana ogretmeyemi geldin bildiğim şeyleri yoksa iyilesmeyemi güldüm haliyle tamam hocam dedim zaten sizcebu testlerle bana vereceği losyon ne olabilir cidden bilen birisimi acaba bilmiyorum ama kanim isindi
Bu kagittaki testler nedir ne iş yarar bu arada

Execuvite

• Hero Member
Ynt: Eczacı bunları önerdi...
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2021, 22:15:28 »
Iyi aksamlar dostlar ufak bu meselemi anlaticam okuyup derdime çare bulmama yardımcı olursanız sevinirim

Bizim bi arkadas saclari cok kötüydü 1 ay sonra gormem ile sacmi ektirdin sen demem bir oldu ama ekim degil sac fiskirmis resmen bir eczaci sayesinde herneyse tavsiyesi üzerine bu eczaci dayimizin yanina gittik  adam yaşlı saçları kalın ve çok uzun yakışıklı neyse iste adam hep otur dedi oturdum elindeki aletlerle sac diplerime bakti ve dediki senin sac koklerin çok güçsüz ve çok ince doğrudur dedim ve bana su alta bıraktığım kağıdı yazıp verdi bunların testini sağlık ocağında yap getir bakacaz duruma dedi sana bişey vericem onu kullanıp bir süre sonra yanima geleceksin losyon hazirlicam dedi tamam dedim ve dediki vitamin eksikliğin olabilir troid bezi dedi testesteron dedi felan sonra ogrencimisin dedi evet dedim tamam diyip ciktim dükkandan adam asabi biraz sizde azelik asit varmi dedim napacan dedi veya minoxil dediğimde dht dediğimde anlattigimda kızdı bana sen buraya bana ogretmeyemi geldin bildiğim şeyleri yoksa iyilesmeyemi güldüm haliyle tamam hocam dedim zaten sizcebu testlerle bana vereceği losyon ne olabilir cidden bilen birisimi acaba bilmiyorum ama kanim isindi
Bu kagittaki testler nedir ne iş yarar bu arada

Önce dökülmenin vitamin eksikliğinden mi olduğuna bakıcak total testesteron istemesinin sebebi genetik dökülmeden olduğunu anlamaya çalışıcak galiba bilemedim testo testini

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2021, 22:27:58 »

Önce dökülmenin vitamin eksikliğinden mi olduğuna bakıcak total testesteron istemesinin sebebi genetik dökülmeden olduğunu anlamaya çalışıcak galiba bilemedim testo testini
Genetik dökülmesi olan bir kişide total testesteron fazla veya eksik mi oluyor acaba nasıl anlayacak normal duzeyde çıksa bile

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 09 Nisan 2021, 22:32:22 »
Genetik dökülmesi olan bir kişide total testesteron fazla veya eksik mi oluyor acaba nasıl anlayacak normal duzeyde çıksa bile
muhtemelen testoya bağlı dökülme var mı diye bakacak.

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 09 Nisan 2021, 23:24:07 »
muhtemelen testoya bağlı dökülme var mı diye bakacak.
Anladım reis bu arada yapacağı karışım ne olabilir acaba hani minox dutasterid karıştırıp ta verebilir yapacağı karışımı çok merak ediyorum suan

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 09 Nisan 2021, 23:27:30 »
testonun gram alakası yok

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

MortalStroke

• Full Member
« Yanıtla #6 : 09 Nisan 2021, 23:31:13 »
Katılıyorum
Xpecia (x2)
Minoxil forte (x2 5 puf)
Sebamed anti hairloss
Alpecin c1 caffein shampoo

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 09 Nisan 2021, 23:32:57 »
hocam finasterid kullanan birinin dht baskilanip testeso yukseliyor saclarida yukseliuor yani bu şu demek değil mi  testosu dusuk olanin saçı dökülür?

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 09 Nisan 2021, 23:37:26 »
hocam finasterid kullanan birinin dht baskilanip testeso yukseliyor saclarida yukseliuor yani bu şu demek değil mi  testosu dusuk olanin saçı dökülür?

Soyle oluyor teston azsa vucut androjen acigini dengelemek icin daha cok dht uretiyor.

Belki testo testini hazirlayacagi tedavi icin uygunmusun degilmisin gormek icin istemistir.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 09 Nisan 2021, 23:44:12 »
Soyle oluyor teston azsa vucut androjen acigini dengelemek icin daha cok dht uretiyor.

Belki testo testini hazirlayacagi tedavi icin uygunmusun degilmisin gormek icin istemistir.
testo testi fin dutas mi oluyor hocam acaba, ve bana troid bezleri de etki eder dedi dökülmeye intten baktım etkisi varmış evet yaglanma felan kafada bunla alakalı mi acaba

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 10 Nisan 2021, 00:52:40 »
gram alakası yok demek yanlış, kişinin duyarlılığı çok önemli. dht nin saç dokusunu kireçlendirmesi ve tahrip etmesinin kilit nokta olduğunu biliyoruz fakat testonun dalgalanma durumunda kişinin duyarlılığı çok önemli. androjenlerin hepsi saç döker, dht burda en güçlüsü fakat genç yaşlarda saçı dökülen kişilerin hassasiyeti çok fazla olduğu için testo da etkili olabilir. bir dökülmeyi komple testoya bağlamaktan bahsetmiyorum. nbci'nin bir makalesinde bahsediliyordu bu konu.

MortalStroke

• Full Member
« Yanıtla #11 : 10 Nisan 2021, 01:17:23 »
Madem herkes bu kadar biliyor neden tıp okumuyorsunuz? Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor.
Xpecia (x2)
Minoxil forte (x2 5 puf)
Sebamed anti hairloss
Alpecin c1 caffein shampoo

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 10 Nisan 2021, 01:34:43 »
Şu forumda ilk defa konu açtım rica ediyorum saygılı tartışın tartışma olacaksada burda herkez kardeş herkesin derdi aynı tartışmanın laf sokup savmalamanin da anlamı yok lütfen

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 10 Nisan 2021, 01:36:41 »
gram alakası yok demek yanlış, kişinin duyarlılığı çok önemli. dht nin saç dokusunu kireçlendirmesi ve tahrip etmesinin kilit nokta olduğunu biliyoruz fakat testonun dalgalanma durumunda kişinin duyarlılığı çok önemli. androjenlerin hepsi saç döker, dht burda en güçlüsü fakat genç yaşlarda saçı dökülen kişilerin hassasiyeti çok fazla olduğu için testo da etkili olabilir. bir dökülmeyi komple testoya bağlamaktan bahsetmiyorum. nbci'nin bir makalesinde bahsediliyordu bu konu.

agası olan ve olmayan kişilerin testo seviyesi arasında bir fark yok dht için de bu geçerli. ki bir erkek testosuna müdahale etmemeli asla. yani bu testin sonucunda yüksek çıksa ne yapacak düşük çıksa ne yapacak çok merak ettim .muhtemelen ilaç verecek losyonun içinde, elinde referans olsun diye istiyor total testo testini.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 10 Nisan 2021, 01:49:11 »
Madem herkes bu kadar biliyor neden tıp okumuyorsunuz? Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor.
konu hakkında yorum yapmak için tıp mı okumak gerekiyor? ne saçmalıyorsun dostum sen?

Facebook Twitter Instagram