Gönderen Konu: Yaş 29 sizce ne yapmalıyım?  (Okunma sayısı 924 defa)

muratkesen

• Yeni üye
  • *
Yaş 29 sizce ne yapmalıyım?
« : 13 Nisan 2021, 23:31:33 »
Merhaba, 29 yaşındayım hafif açılmalar mevcut. Doktora gittim minoxil verdi. Ancak ilerisi için sıkıntı olabilecek boyuta gelecek gibi hissediyorum. Sizce ne yapmalıyım? Ekim için görüşme yapmalı mıyım? Şimdiden Teşekkürler

muratkesen

• Yeni üye
  • *
Ynt: Yaş 29 sizce ne yapmalıyım?
« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2021, 23:33:37 »
Arkadan fotoğraf eklemesi

oresteia

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2021, 23:39:21 »
Şu an için ekime gerek yok gibi duruyor tam tepeden ön çizginin daha net görülebileceği bir fotoğraf atarsan daha net yorum yapabiliriz. Bunun haricinde donör bölge çok iyi duruyor eğer ekime ihtiyaç duyarsan bir sıkıntı yaşamazsın bu konuda. Minoxile gelirsek kısa vadede çok iyi fayda görürsün tepedeki seyreklik kaybolur ön çizgideki tüyler saç formuna kavuşur ama işin sonunda 1 veriyorsa 2 alan bir ilaç. Kullandığım dönem böyle olmuştu sürekli bir döngü yaşıyorsun, etkinliği giderek azalıyor 2-3 yıl içinde başladığından kötü noktaya geliyorsun. Yaşının 29 olduğunu düşünürsek saçlarını uzun süre korumak istiyorsan finasterid gibi ilaçlara yönebilirsin forumu biraz kurcalarsan bununla ilgili daha iyi bilgi sahibi olursun.

muratkesen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2021, 23:46:55 »
Yorum için teşekkür ederim.Minoxille ilgili şu yorumdan en az 20 defa görmüşümdür o yüzden hiç başlamadım korktum açıkcası. Peki madem öyle profesör doktorumuz bize finasterid neden önermedi:) istediğiniz gibi çekebildimmi bilemedim bu arada

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2021, 23:54:34 »
Minoxil saç ekimi yaptırınca kullanın kullanıcaksanız kendi saçlarınıza pek kullanmayın

Ön çizgide çok fazla incelmiş saç telin var onları ancak finasterid ile güçlendirip daha donra bir ön çizgi dizaynı yaptıra bilirsin duruma göre

Yaşın da ekime uygun bir yaş.
Global Moderator

muratkesen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2021, 23:59:25 »
İlginize teşekkür ederim.Peki finasterid i hekim mi öneriyor hocam? Bunun için kime danışmalıyız?

oresteia

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 13 Nisan 2021, 23:59:36 »
Daha tecrübeli abilerim de yorum yapacaktır ama bence ekime net olarak gerek yok ön çizgide yaşına göre bir bozulma yok incelmeler var. İlaç konusunda ise benim gördüğüm kadarıyla ülkemizde doktorlar bu tarz hormon ilaçlarını yazmaya fazlasıyla çekiniyorlar minox dayayıp geçmek daha risksiz, uğraşsız geliyor. Ben 24 yaşındayım minox, finas, ekim vb. her şeyi yaşamış biri olarak kendi yorumumu yapıyorum. Bunu kullan şunu kullanma demem ama kendi tecrübelerimi anlatabilirim bundan sonrası tamamen sana kalmış forumu araştırabilirsin doktorlarla konuşabilirsin benimki yalnızca alternatif sunmak olur :)

muratkesen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2021, 00:03:35 »
Sağ tarafta açılma var gibi hissediyorum veya incelmeden ötürü öyle... eskisi gibi şekil veremiyorum

oresteia

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2021, 00:04:47 »
İlginize teşekkür ederim.Peki finasterid i hekim mi öneriyor hocam? Bunun için kime danışmalıyız?
Finasterid FDA tarafından saç dökülmesi için onay verilmiş tüm dünyada kullanılan bir ilaç. Yurtdışında çoğu ülkede genetik saç dökülmesi için ilk reçete edilen ilaç hatta ama ülkemizde ön yargıyla yaklaşıldığını düşünüyorum. Ben de kullanmadan önce fazlasıyla korkarak başlamıştım sonuç korkacak hiçbir şey yokmuş. Hekimler dediğim gibi fazla uğraşmak istemiyor(genelde cildiye) ama özellikle saç dökülmesiyle ilgilenen bir doktorla konuşursan aklındaki soru işaretlerini gidermeye yardımcı olacaktır.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2021, 00:04:54 »
 finasterid artı dermoller biotin olabilir finasterid igf prp mezoterapi olabilir
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

oresteia

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 14 Nisan 2021, 00:06:05 »
Sağ tarafta açılma var gibi hissediyorum veya incelmeden ötürü öyle... eskisi gibi şekil veremiyorum
Bir açılma var ama kesinlikle ekimi gerektirecek kadar değil incelme daha büyük bir sorun.

arslan_

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 14 Nisan 2021, 18:53:13 »
Finasterid Jeli ile tecrübe edinidnizmi? Finasteridin yan ektilerinden  dolayi almaya cekindim ve bana finasterid jel önerilmisti

muratkesen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 14 Nisan 2021, 19:00:05 »
Merhaba, bugün dermatologa tekrar gittim finastreidi sordum özellikle. Psikolojik tedavi geçmişim olmasından ötürü almamın sakıncalı olabilecegini söyledi. Bu cok onemli bi konu oldugundan %1 lik bir yan etkisi olsa bile beni etkilerse olay daha saçma bir hal alabilir diye kullanamayacagim. Ayrıca biotin kan değerim düşük çıktı.Minoxil sprey ,prp+mezoterapi ve biotin hap önerdi.Farklı fikir ve önerisi olanlar varsa yeşillendirebilirse sevinirim teşekkürler.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 14 Nisan 2021, 19:07:23 »
 zaten dr solemiş
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

muratkesen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 14 Nisan 2021, 19:08:36 »
Teşekkür ederim abi fikirlere acığız ondan sordum :D

Facebook Twitter Instagram