Gönderen Konu: Saç dokulme sureci hakkında  (Okunma sayısı 934 defa)

AlgidaMax

• Yeni üye
  • *
Saç dokulme sureci hakkında
« : 15 Nisan 2021, 15:10:51 »
Öncelikle merhabalar burada gerçekten tonla faydalı bilgi görme fırsatım oldu fakat bi konunun cevabını bulamadım.
Şimdi saçları dökulen bir insan kel kalmak zorunda değil deneyimlerime göre mesela benim 3 yıldır saçım dokuluyor ancak ön çizgimde bi değişim yok vertexde yok ust kısımda yok sadece koronal suturun ön kısmında(kafanın ortası ve alın arasında) seyrelme var ve maalesef saçımızı şekillendirmek istediğimizde oradaki saçları kullanıyoruz. Berbere gittiğimde saç dokulmesi hakkında konuşurken senin yan ve ustlerdeki saçına tarak girmiyor diyor ve kendimde elimi atıp parmaklarımın arasına alınca aynı şeyi hissediyorum fakat önler ust ve yanların çeyreği kadar.
Ve bir diğer nokta bu bahsettiğim saçlarda duz saçlı olmama rağmen kıvrılmalar guçsuz ve yamuk çıkma söz konusu, ancak bu durum 2 yıldır böyle minyaturleşme olduğu aşikar fakat 2 yıldır aynı duruyor ve sakallarımın ust kısmı da böyle guçsuz ve kıvırcık orta ve altlara bakınca 2 yıldır. Dedeme ve diğer aile fertlerine bakınca hepsinin saç çizgisi duruyor ve diffuse bir dökulme var ama onların 40 yaşına kadar hiç dökulmemiş sonradan azalma olmuş ille aynı şekilde olmasına gerek yok ama böyle erkenden dokulen de yok hiç. Yani açıkçası kendi saç dokulme tipimin bi benzerini bulamadım geleceğiyle ilgili yorum yapabilmek için.
Normalde insanlar dökulmeyi farketmiyor çok ama burada gerçekten deneyimli kişiler var ve profilaktik tedaviyle önleme şansını kaybetmek istemiyor insan.
Sizce ne kadar daha böyle dökulmeden devam eder dökulmenin ilerleyici olmama şansı var mı ?

Yaş 22, minoxidil kullanıyorum, klavye almanca dil turkçe olduğu için harflerde karışıklık olmus olabilir. Şimdiden fikrini paylaşan herkese tesekkurler.  :)

Sunset

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç dokulme sureci hakkında
« Yanıtla #1 : 15 Nisan 2021, 17:58:21 »
Saç yapımız aynı bende 20 yaşındayım acaba nw 3 veya 4 e  ne zaman geçeriz

AlgidaMax

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 15 Nisan 2021, 19:40:57 »
nw olayına uymuyor bizimkisi anladığım kadarıyla şakak ve vertexden ziyade saçların ön orta kısmında seyrelme var işte o yuzden nasıl ilerleyeceğini bilemiyoruz sorunda orada işte  bir skala veya çok fazla örneği yok ne olacağını bilemeyeceğiz

AlgidaMax

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2021, 17:06:09 »
anlaşılan benzer bir dökülme yaşayan ve ilerisiyle ilgili fikri olan yok 2 yıldır bölgesel olarak aşırı cansız yarın dökülecek gibi duruyor saçlar minoxidilde 3 aydır çok bir sonuç vermedi sanırım durumu kabullenip artık önemsememek en iyisi olacak

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2021, 17:07:11 »
anlaşılan benzer bir dökülme yaşayan ve ilerisiyle ilgili fikri olan yok 2 yıldır bölgesel olarak aşırı cansız yarın dökülecek gibi duruyor saçlar minoxidilde 3 aydır çok bir sonuç vermedi sanırım durumu kabullenip artık önemsememek en iyisi olacak

3 ay sonuç için erken
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

AlgidaMax

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 17 Nisan 2021, 17:25:47 »
3 ay sonuç için erken
Peki sizce ileriye yönelik olarak sorunlu bölgeye olumlu bir etkisi olabilir mi ? üst kısımla ilgili hep before after videolarında ama benimkisi biraz farklı ilerliyor ya üstte çok bir sıkıntı yok bir de sizce başka birşeye ihtiyaç var mı mesela bölgesel iyileşmeye katkı sağlaması adına siz baya kapsamlı bir tedavi uyguluyorsunuz gördüğüm kadarıyla ?

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 17 Nisan 2021, 17:46:56 »
3 ay erken, gelişir. Almanya'da yaşıyorsun galiba orada xpecia tarzı şeyler var mı bilmiyorum. İki büyük etken var finasteride ve minoxidil. Finasteridi bu forumda ve internette araştır. Fikir sahibi olursun.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 17 Nisan 2021, 20:53:57 »
 mantık diyorki bu tarz saçlar genelde dokulur ama cevremde gencken boyle saçı olup 20 yıl aynı saçı ilaçsız koruyan var.tamamen kodlanmış genetik dokulme ile ilgili.prp mezoterapi igf uygulamalarınada bir göz at
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

AlgidaMax

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 17 Nisan 2021, 21:37:42 »
mantık diyorki bu tarz saçlar genelde dokulur ama cevremde gencken boyle saçı olup 20 yıl aynı saçı ilaçsız koruyan var.tamamen kodlanmış genetik dokulme ile ilgili.prp mezoterapi igf uygulamalarınada bir göz at
evet mantıken güçsüzleştiyse(ince şekli bozuk) dökülmesi gerek fakat ilk başta saçlarım döküldü 2 3 yıldır böyle kaldı ama insan anlamlandıramıyor hem dökülüyor genetik bir durum var hemde sabit kalıyor.
Dediğiniz gibi akrabalarımda 35 40 50 yaşlarında ve hala tüm kafa saçlı şakaklar normal ama gür şekillendirilebilir değil benim öndeki durum tüm saçı sarmış.
prp ve mezoterapiden sonuç alanı göremedim  3 dilde forumlarda araştırmama ragmen tabi kişilerin beklentisiyle alakalı benim için düz çıksa yeter onlara da bakayım inşallah tavsiyeniz için teşekkürler.

AlgidaMax

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 17 Nisan 2021, 21:39:17 »
3 ay erken, gelişir. Almanya'da yaşıyorsun galiba orada xpecia tarzı şeyler var mı bilmiyorum. İki büyük etken var finasteride ve minoxidil. Finasteridi bu forumda ve internette araştır. Fikir sahibi olursun.
Onu da araştırayım farklı bi versiyonunu bulabilirim belki diğer ilacıda bir araştırayım sağolun

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 17 Nisan 2021, 21:58:39 »
 rica ederim.genel sağlıkta var bazı şeyler hızla zarar verip sonra sabitlenebiliyor.güzeldir mezotarapi saçında genel seyreklik varsa onu kalınlaştırır iyi gelir .prp daha çok yası gecmişlerde etkilidir igf saçı buyutmeyi amaçlıyor igf daha mantıklı geliyor.tabi bunları yapan yerlerde onemli .bunlardan fayda alanda var.ama genelde işime yaramadı diyorlar doğru yerde yapılması içine konanlar onemli.dermoller uygula
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

AlgidaMax

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 17 Nisan 2021, 23:17:56 »
Mezoterapi ve igfyi yapan yerleri bir araştırayım o zaman içeriğini sorgulayaraktan.
Dermarolleri de duymuştum ama kafamı delmek biraz korkutucu geliyor karşılığını veriyorsa onu da denerim ucuz ulaşılabilir bir alet.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 17 Nisan 2021, 23:35:47 »
 dutlu mezoterapi daha iyidir.

Facebook Twitter Instagram