Gönderen Konu: Finasterid kararsızlığı  (Okunma sayısı 2936 defa)

kelaynak3636

• Sr. Member
Finasterid kararsızlığı
« : 22 Nisan 2021, 18:14:55 »
2-3 gündür yüzlerce yorum okudum bu ilaç hakkında.Biri 15 yaşındaki saçlarıma geri kavuşturdu mükemmel bir şey diyor öteki azıcık seyreklik vardı tüm saçlarımı döktü kel kaldım diyor.Kuş öldü hayatım mahvoldu,bütün beyin fonksiyonlarımı yitirdim hiçbir şeyi kafamda tutamıyorum diyen var.Ne yapayım cidden çok kararsız kaldım.Doktorla konuştum kesinlikle önermiyorum dedi,ne kullanayım diyince de saçların çok kötü değil boşver takma kafana dedi.Saç dökülmesini kesinlikle durdurur mu bu ilaç ya da ters etki yapıp saçları döker mi?

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Finasterid kararsızlığı
« Yanıtla #1 : 22 Nisan 2021, 18:44:07 »
 niye daha çok döksünki saçlı deride dhtyi yüzde 40 baskılıyor kişi saçlar dokulunce tedaviye yoneliyor .dokulmenin agresifliği yüzde binse zaten nasıl işe yarasın haliyle yaramıyor kişide saçlarımı hap doktu diyor.2 kafa drla konustum biri onerdi biri uzak dur dedi.onerende sonra uzak dur dedi genelde drlar uzak dur der ama onaylayan fdadada dunyanın en baba bilim adamları var.bu iş tek gercek kullanıcı gorusleri.kullananlara sor finasteridle ilgili açtığım anketler var onlara bak
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

djan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 22 Nisan 2021, 20:47:10 »
2-3 gündür yüzlerce yorum okudum bu ilaç hakkında.Biri 15 yaşındaki saçlarıma geri kavuşturdu mükemmel bir şey diyor öteki azıcık seyreklik vardı tüm saçlarımı döktü kel kaldım diyor.Kuş öldü hayatım mahvoldu,bütün beyin fonksiyonlarımı yitirdim hiçbir şeyi kafamda tutamıyorum diyen var.Ne yapayım cidden çok kararsız kaldım.Doktorla konuştum kesinlikle önermiyorum dedi,ne kullanayım diyince de saçların çok kötü değil boşver takma kafana dedi.Saç dökülmesini kesinlikle durdurur mu bu ilaç ya da ters etki yapıp saçları döker mi?
ben kullanıyorum 2 ay 1 hafta oldu henüz saça yararını göremedim ama yan etki olsada geçti başka çaremiz yok finas dutas minoxtan başka

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 22 Nisan 2021, 21:40:19 »
Ekilene kdr kullan ekimden sonrada 6 ay kullan tamamen bırak.Bir yıl yeterli oluyor.Ekim yaptırcaksan öneriyorum.Uzun yıllar kullanılmz yoksa.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 22 Nisan 2021, 21:53:49 »
Kafayı sıyıracağına kullan dene memnun olmazsan rahatsız ederse bırakırsın ben anlayamıyorum sizi vücüdünün ne tepki vericeğini kullanmadan nasıl bileceksın evet bazı insanlara faydadan çok zararı oluyor ama zarar görmeden de kullananlar var yani denemeden bilemezsın
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 22 Nisan 2021, 21:57:50 »
 çoğu kullanan eşim dostum kuşta yan etki yaptı deyip bıraktı.bırakınca yan etkiler gecti.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 22 Nisan 2021, 22:32:17 »
Ekilene kdr kullan ekimden sonrada 6 ay kullan tamamen bırak.Bir yıl yeterli oluyor.Ekim yaptırcaksan öneriyorum.Uzun yıllar kullanılmz yoksa.
Hocam ekim yapılacak kadar dökülmedi,çok ince,seyrek saçlarım.Bunları koruyup,kalınlaştırıp biraz da saç çıkması amacıyla kullanmak istiyorum.
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 22 Nisan 2021, 22:33:12 »
çoğu kullanan eşim dostum kuşta yan etki yaptı deyip bıraktı.bırakınca yan etkiler gecti.
Cinsel isteği azaltsa benim için iyi olur aslında,her gün mast yapıyorum baya yüksek cinsel istek.Benim korkum saça etki etmemesi ya da daha fazla dökmesi
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 22 Nisan 2021, 22:57:39 »
 meni çıkınca çinko kaybı olur bu doker saçı.çinko azlığı ve fazlalığı 2side döker.gozenekler tıkar bu doker su açar yıkanınca.dht salgılarsın bu doker.duuzenli yap genetik dokulmeyi hızlandırırsın yoksa.saçta yüzde 40 azaltma yapıcak dokulmeyi olay bu.

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 22 Nisan 2021, 23:06:13 »
meni çıkınca çinko kaybı olur bu doker saçı.çinko azlığı ve fazlalığı 2side döker.gozenekler tıkar bu doker su açar yıkanınca.dht salgılarsın bu doker.duuzenli yap genetik dokulmeyi hızlandırırsın yoksa.saçta yüzde 40 azaltma yapıcak dokulmeyi olay bu.
Eskiden vardı çinko eksikliği,mediobiocomplex kullandım bir süre.Şu an yok,finasterid cinsel isteği azaltırsa düzene sokabilirim mastı belki
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 22 Nisan 2021, 23:09:54 »
Eskiden vardı çinko eksikliği,mediobiocomplex kullandım bir süre.Şu an yok,finasterid cinsel isteği azaltırsa düzene sokabilirim mastı belki
Azaltmaz yükseltir

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 22 Nisan 2021, 23:15:31 »
 dünyada millet gunde 1 2 kere cinsellik dusunurken artık nasıl oluyorsa şuur altımız herhalde  9 saniyede bir cinsellik dusunuyormuş bizim milletimiz.bizim millete ölcen desen cinsellik dusunmekten vazgeçiremezsin.canını iste onu isteme

Unkownnn

• Full Member
« Yanıtla #12 : 22 Nisan 2021, 23:15:53 »
Kullandım saçlarımı 2 yıl öncesine götürdü hemen hemen vertexi çok iyi topladı önlerde etkisi oldu ama vertex kadar değil etkisi var iyi yönde ama yan etkilerinden dolayı 15. Ayda bıraktım şuan topikal tedavilerle ilerliyorum saçım çok dökülüyor ama ilaç son 5 ayda beni aşırı depresif duruma sokmuştu bunun yanı sıra menide sıvılaşma erekte olmada zorluk ve sabah ereksiyonu gitmişti bunlardan dolayı bıraktım başkası yaşar yaşamaz bilemem ben bunları yaşadım bıraktım ama kullanacaksan 0.5mg kullan etkisi de oluyor yan etkiside çok az kendim öyle gözlemledim tercih senin ilk 5-6 ay çok mutlu hale getiriyor insanı oda ayrı bişey

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 22 Nisan 2021, 23:21:45 »
Azaltmaz yükseltir
Nasıl yükselir,herkes cinsel isteğin gittiğinden yakınıyor
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 22 Nisan 2021, 23:25:00 »
Kullandım saçlarımı 2 yıl öncesine götürdü hemen hemen vertexi çok iyi topladı önlerde etkisi oldu ama vertex kadar değil etkisi var iyi yönde ama yan etkilerinden dolayı 15. Ayda bıraktım şuan topikal tedavilerle ilerliyorum saçım çok dökülüyor ama ilaç son 5 ayda beni aşırı depresif duruma sokmuştu bunun yanı sıra menide sıvılaşma erekte olmada zorluk ve sabah ereksiyonu gitmişti bunlardan dolayı bıraktım başkası yaşar yaşamaz bilemem ben bunları yaşadım bıraktım ama kullanacaksan 0.5mg kullan etkisi de oluyor yan etkiside çok az kendim öyle gözlemledim tercih senin ilk 5-6 ay çok mutlu hale getiriyor insanı oda ayrı bişey
Hocam saç dökülmesi yüzünden depresyondayım,ilacın yapacağı depresyon etkisi bundan daha kötü olamaz.Benim vertex çok kötü zaten ön kısımlar çok ince ama açılma yok
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Facebook Twitter Instagram