Gönderen Konu: Minoxilin Etki Süresi  (Okunma sayısı 2288 defa)

oylebirisim

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Minoxilin Etki Süresi
« : 25 Haziran 2017, 07:04:53 »
Selamın Aleyküm

Arkadaşlar minoxili düzenli olarak 6 aydır kullanıyorum fakat aklıma şöyle bir soru geldi.

Düzenli kullanımda dahil, Minoxilin etkisi her ilaçta olduğu gibi zamanla azalarak kaybolur mu? Yani örnek veriyorum 2 yıl düzenli olarak kullandım ve kullanmaya da devam ediyorum fakat belirli bir süre geçtiği için vücudumuz kendini geliştirerek ilacın daha fazla etki etmesini engeller mi?

Eğerki etki etmesi zamanla azalacaksa bu durumun süreci ne kadardır? (Kişiden kişiye değişim gösterebileceğini tahmin ediyorum fakat deneyiminiz varsa yazabilir misiniz? 2-3 yıl gibi.)

Yaşım 22 ve saçımın üst tarafında genel bir dökülme mevcut, şimdiden teşekkür ederim.

Feridun

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Minoxilin Etki Süresi
« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2017, 14:19:46 »
Bunla ilgili güzel bir veri var inceleyin

oylebirisim

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2017, 17:48:21 »
Anladığım kadarıyla 96 hafta sonunda çok büyük bir düşüş gözlemlenmiş. Yani 2 yıl bile götürmüyor bu minoxil bizi. Peki özel cildiye kliniklerinde belirli bakımlar uygulanarak (mezoterapi) belirli bir müddet daha saç sıklığı korunabiliyormuş. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Feridun

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2017, 09:36:40 »
Anladığım kadarıyla 96 hafta sonunda çok büyük bir düşüş gözlemlenmiş. Yani 2 yıl bile götürmüyor bu minoxil bizi. Peki özel cildiye kliniklerinde belirli bakımlar uygulanarak (mezoterapi) belirli bir müddet daha saç sıklığı korunabiliyormuş. Bu konuda bilgisi olan var mı?
Bu mezoterapi veya alternatifi prp'nin cok ufak etkinligi var tam etki alabilmek icin haftada bir yapılması gerekir ama bu ne maddi acıdan ne de o kafanıza yiyeceğiniz ignelerden mümkün degildir uzak durun o yüzden

Facebook Twitter Instagram