Gönderen Konu: Dermapen tedavisinde önerileriniz  (Okunma sayısı 721 defa)

Mct

• Full Member
Dermapen tedavisinde önerileriniz
« : 09 Mayıs 2021, 20:33:09 »
Arkadaşlar Ali Ekspres sitesinden Dermapen sipariş ettim. Sizce bunu imzamdaki tedavilerin yanında ekstra olarak eklemek nasıl bir etki yapar?

- Kaç günde bir iğneleme yapmalıyım?
- 0.25-2 mm arası ne hangi boyut uygulamalıyım?
- Sizce iğnelemenin saç köklerine bir zararı olur mu?
- Her sabah 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu özü
- Her sabah aç karnına bir bardak limonlu yeşilçay
- Kahvaltıdan sonra Voonka D Vitamini (1000)
- haftanın 5 günü, günde 1 mg proscar/finasterid (11:30'da)
- 3 günde bir dutasterid 0,5 mg kapsül (11:30'da)
-  Her Akşam yemeğinden sonra magnezyum (250 mg)
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

Lauri

• Hero Member
Ynt: Dermapen tedavisinde önerileriniz
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2021, 21:55:49 »
İlk 1-2 ay haftada 2 falan olabilir. Sonrasında haftada 1 yeterli bence. İlk defa kullanacaksan, zaten şunu farketdeceksin. İlk kullanımlarda derin çok acımayacak. Ama zamanla çok daha fazla acı hissedeceksin. O zaman saç derinin canlandığını anlayacaksın.

Saç durumunuza göre uzunluğunu ayarlamalısınız. Bence min 1 mm olmalı. 0,5 mm falan çok yüzeysel kalır. dermapen uçları ayarlanabilir dğeil mi? Yeterli gelmediğinde artırırsın.

Aşırıya katılmadığında birşey olmaz. Ve bence iğnelemeden sonra 24 saat losyon vs kullanmamalısın. Kimileri minox vs baska losyonları kullanın birşey olmz diyor ama, çok riskli görüyorum. Ayrıca deri yaralı haldeyken, alkol bazlı vlosyonlar ile deriyi tahriş etmek çok olası. ) İlaveden uçları kaç kullanımda bir değiştirmek gerektiği söyleniyorsa o süreyi aşmamaya çalış. Uçların temizliğine dikkat et. Losyon kullanılmaması ve ürünün dezenfeksiypnu çok çok önemli konudur.  (Direkt çok ağır şekilde tecrübe ettim, altını çizerek uyarıyorum.

Mct

• Full Member
« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2021, 22:06:31 »
İlk 1-2 ay haftada 2 falan olabilir. Sonrasında haftada 1 yeterli bence. İlk defa kullanacaksan, zaten şunu farketdeceksin. İlk kullanımlarda derin çok acımayacak. Ama zamanla çok daha fazla acı hissedeceksin. O zaman saç derinin canlandığını anlayacaksın.

Saç durumunuza göre uzunluğunu ayarlamalısınız. Bence min 1 mm olmalı. 0,5 mm falan çok yüzeysel kalır. dermapen uçları ayarlanabilir dğeil mi? Yeterli gelmediğinde artırırsın.

Aşırıya katılmadığında birşey olmaz. Ve bence iğnelemeden sonra 24 saat losyon vs kullanmamalısın. Kimileri minox vs baska losyonları kullanın birşey olmz diyor ama, çok riskli görüyorum. Ayrıca deri yaralı haldeyken, alkol bazlı vlosyonlar ile deriyi tahriş etmek çok olası. ) İlaveden uçları kaç kullanımda bir değiştirmek gerektiği söyleniyorsa o süreyi aşmamaya çalış. Uçların temizliğine dikkat et. Losyon kullanılmaması ve ürünün dezenfeksiypnu çok çok önemli konudur.  (Direkt çok ağır şekilde tecrübe ettim, altını çizerek uyarıyorum.

Saçlarınızda nasıl bı etki gördünüz acaba
- Her sabah 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu özü
- Her sabah aç karnına bir bardak limonlu yeşilçay
- Kahvaltıdan sonra Voonka D Vitamini (1000)
- haftanın 5 günü, günde 1 mg proscar/finasterid (11:30'da)
- 3 günde bir dutasterid 0,5 mg kapsül (11:30'da)
-  Her Akşam yemeğinden sonra magnezyum (250 mg)

ahmetbird

• Full Member
« Yanıtla #3 : 10 Mayıs 2021, 00:00:11 »
dermapeni şu an cildimdeki derin sivilce izleri için güzellik salonunda uygulattırıyorum. Orada ki dermapeni görünce ve acısını hissedince (gözlerimden yaşlar akıyo uygulama sırasında) saça nasıl uygulanır saçta ne kadar etki yapar bilmiyorum. Cildime profesyonel bir şekilde yapılıyor sonuçta o uygulamaları görünce evde kendimiz uygulayacağımız penler rollerlar falan artık hepsi tırt gelmeye başladı. Ama alıcağın bildiğin profesyonel değil ama o tıka yakın bi cihaz gibi saç derine dikkat et ben 2 haftada 1 gidiyorum cilt anca toparlamış oluyor yan etkisinden korkmazsan dermapenden sonra kesin minox sürerdim ben ama evet Laurinin dediği gibi tahriş olmuş bir cilde alkol sürmekte çok akıl işi değildir.
Akşamları 10 fıs minoxidil-(Başlangıç 26 Eylül 2019)

Sawpoo Şampuan
Konazol Şampuan (haftada 2 gün)

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2021, 02:15:34 »
dermapeni şu an cildimdeki derin sivilce izleri için güzellik salonunda uygulattırıyorum. Orada ki dermapeni görünce ve acısını hissedince (gözlerimden yaşlar akıyo uygulama sırasında) saça nasıl uygulanır saçta ne kadar etki yapar bilmiyorum. Cildime profesyonel bir şekilde yapılıyor sonuçta o uygulamaları görünce evde kendimiz uygulayacağımız penler rollerlar falan artık hepsi tırt gelmeye başladı. Ama alıcağın bildiğin profesyonel değil ama o tıka yakın bi cihaz gibi saç derine dikkat et ben 2 haftada 1 gidiyorum cilt anca toparlamış oluyor yan etkisinden korkmazsan dermapenden sonra kesin minox sürerdim ben ama evet Laurinin dediği gibi tahriş olmuş bir cilde alkol sürmekte çok akıl işi değildir.

Gerçi doğru diyosirsun, benim yorumlarım dermaroller/dermastamp kullanımına dayanarak geliyor. Onlar tabi bi dermapen kadar etkili olmasa gerek. Haftada 1 bile sık oluyor olabilir. Doğru noktaya parmak bastın.

Saçlarınızda nasıl bı etki gördünüz acaba

Hacım benim dökülmem öyle hafif dneebilecek tğrde bir dökülme değil. Topikal veya oral antiandrojenler, minox vs gibi etkili ğeünler kullandım. Tabi bunların yanında iğneleme hep bir yan tedavi/ destek olarak hep oldu.

Saçımdaki toparlamanın ne kadarı iğnelemenin sayesindedir ona birşey söyleyenem maalesef.

Ama yukarıda dediğim gibi, ilk zamanlar iğnelerin acısı daha az oluyorken, zamanla bu acı daha hissedilir hale geldi. Bu hissiyat artışı iyi birşeydir diye yorumluyorum haliyle.

Belki senin dökülme daha hafif safhalardadır, sende tek başına bile güzel etki verir belki, net birşey söylemek zor. Deneyip göreceksin.

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 10 Mayıs 2021, 18:49:41 »
bu konuda en ıyı ornek scilinic sanırım..  dermapen sonrası bırde losyon suruyolar galıba  15 gunde 1 yapılan bır ıslem ve sonuclarda fena degıl gıbı tabı hile hurda yoksa görsellerde

Facebook Twitter Instagram