Gönderen Konu: Part Time Çalışarak Özel Üniye Gitmek Mantıklı mı?  (Okunma sayısı 477 defa)

Jugen

• Yeni üye
  • *
Bu sene özel üni gelirse kredi çekip ödemesini yapmayı düşünüyorum. Krediyi de part time çalışarak ödeyeceğim ama ya iş bulamazsam falan diye sürekli tereddüt oluyor içimde. Part time iş bulamazsam, işe gidip kovulursam falan bu sefer ailem ödemek zorunda kalabilir. Ama bu sene özel üniye gitmezsem de anca seneye üni sınavına girmem gerekicek o zaman da yine 1 sene kaybetmiş olucam. Bu sene özel üni düşünmemim sebebi obp kırık. Çok arada kaldım karar veremiyorum bir türlü. Yorumlarsanız sevinirim.

Prozacc

• Yeni üye
  • *
Ynt: Part Time Çalışarak Özel Üniye Gitmek Mantıklı mı?
« Yanıtla #1 : 12 Mayıs 2021, 22:40:15 »
gerekicek = gerekecek
olucak = olacak

Umarım kazanırsın...
  • Ekim Tarihi: 06.05.2020
  • Ekim Merkezi ismi Serkan Aygın
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 32

Jugen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2021, 17:40:29 »
gerekicek = gerekecek
olucak = olacak

Umarım kazanırsın...

yaşadığım yerde çoğu kişi böyle konuştuğu için öyle yazıyorum. teşekkürler

Jugen

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 13 Mayıs 2021, 17:41:49 »
Aylık 1500 tl ödemesi olucak ailemle konuştum özel üni gelirse gitmemi söylediler yardımcı olucaklarını söylediler. Ama yine de içimde tereddüt var kaygı var ne yapabilirim ben

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 13 Mayıs 2021, 18:08:21 »
Ozel uniler, ogrencileri işe aliyorlar. Asistan tarzi. 1000 lira falan veriyorlar. Fazlada calismiyorsun onu dusunebilirsin.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

DavyJones

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 13 Mayıs 2021, 18:10:33 »
kardes sunu diyim burasi almanya abd gibi her isteyenin hemencecik is buldugu bir ulke degil
burasi turkiye nufus cok, bbc'nin 80lerde çektigi tr belgeselinde bile bu konuya deginmisler dusun
ben mesela part time is 3 4 senede 1 kez buldum, ona da giremedim sevgili okulum kocaeli, gereksiz sekilde zor soruyor diye, vizelere cok az kalmisti yoksa girerdim ama onlar da ekim-subat arasi calistiriyorlardi sanirim
bu arada tasra unilerinden uzak dur abi tavsiyesi

mustafakorhan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 16 Mayıs 2021, 00:08:53 »
Bu sene özel üni gelirse kredi çekip ödemesini yapmayı düşünüyorum. Krediyi de part time çalışarak ödeyeceğim ama ya iş bulamazsam falan diye sürekli tereddüt oluyor içimde. Part time iş bulamazsam, işe gidip kovulursam falan bu sefer ailem ödemek zorunda kalabilir. Ama bu sene özel üniye gitmezsem de anca seneye üni sınavına girmem gerekicek o zaman da yine 1 sene kaybetmiş olucam. Bu sene özel üni düşünmemim sebebi obp kırık. Çok arada kaldım karar veremiyorum bir türlü. Yorumlarsanız sevinirim.

Bana hiç mantıklı gelmedi. Ödeme konusunda zorlanırsın. Bu yüzden de derslerine konsantre olamazsın. Aklın sürekli olarak ödemelerinde olur. Aynı zamanda da özel okulda okuyan geliri yüksek arkadaş ortamında kendini yabancılaşmış gibi hissedebilirsin. Ben bu şartlar altında tavsiye etmem.
  • Yaşınız 28

Harmuw

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 16 Mayıs 2021, 01:53:43 »
Bölüm ne? Gerçekten okumak istediğin ve değecek bir bölümse ne ala

Facebook Twitter Instagram