Gönderen Konu: kursa gitmeden ingilizce öğrenebilirmiyim ?  (Okunma sayısı 546 defa)

dejavuu86

• Sr. Member
kursa gitmeden ingilizce öğrenebilirmiyim ?
« : 15 Mayıs 2021, 12:30:19 »
arkadaşlar ingilizce öğrenmek istiyorum şuan ki seviyem a2-b1 arası bir şey bazen zor görünen cümleler kuruyorum  bazende basit cümleleri kuramıyorum  kelime hazinem yetersiz ondan dolayı galiba  birde konuşanları çok anlamıyorum hızlı geliyor kelimeleri anlayamıyorum en çok ihtiyacım olan bu  internetten öğrenebilir miyim ?  youtube da bir çok hoca var ama en kolay öğreten hangisi sizce bu şekilde öğrenen kişi varmı ? varsa nasıl bir yol izledi banada söylesin bende uygulayım  artık şu ingilizceyi  öğrenmek istiyorum tüm dünya biliyor  bir tek biz türkler bilmiyoruz bu dili  yurt dışına tatile gidiyorum afrikalılar ,araplar ve iranlıları görüyorum  adamlar süper ingilizce konuşuyor  biz neden konuşmayalım :)

Snowly12

• Hero Member
Ynt: kursa gitmeden ingilizce öğrenebilirmiyim ?
« Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2021, 19:10:18 »
Bir ingilizce ogretmeni olarak ogrenemeyecegini dusunuyorum. Sana tavsiyem 1 sene kursa gitmen olur. Ondan sonrasinda iste belli bir temeli attigin zaman, dizi-film izleyerek, oyun oynarak bile ogrenirsin.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

mustafakorhan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2021, 00:05:04 »
Kursa gitsen daha faydalı olur diyebilirim. Çünkü oradaki eğitmenlerle birebir diyaloğa girme şansın olur, anlamadığın yerlerde sorabilme şansın olur. Fakat diğer türlü de rahatlıkla dil öğrenilebilir. Özellikle yabancı dizi ve filmler bu konuda çok yararlı olmaktadır.
  • Yaşınız 28

Hairtransplant

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2021, 09:33:21 »
Öğrenemezsin hem kurs hem pratil yap

Benim arladaşım hem kursa gider hemde yabancı kadınlarla internetten tanışıp sohbet ederdi harika ingilizcesi var simdi

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 16 Mayıs 2021, 11:58:20 »
Bir ingilizce ogretmeni olarak ogrenemeyecegini dusunuyorum. Sana tavsiyem 1 sene kursa gitmen olur. Ondan sonrasinda iste belli bir temeli attigin zaman, dizi-film izleyerek, oyun oynarak bile ogrenirsin.
peki  hangisini önerirsin kurs olarak  bir çok dil kursu var ve fiyatları da epey pahalı F/P olarak :)

mustafakorhan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 16 Mayıs 2021, 18:36:24 »
Bu konudan kesin bir ifade kullanmak bence yanlıştır. Kursa gitmeden de şakır şakır ingilizce konuşan insanlar tanıyorum. Burada önemli olan öğrenme isteğiniz ve pratik yapmanızdır. Kurs bu konuda çok daha kolaylık sağlamaktadır. Fakat tek çözüm değildir.
  • Yaşınız 28

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 16 Mayıs 2021, 19:19:45 »
Kendimden biliyorum yıllardır çabalıyorum kursa gitmeden olmuyor öğrenemezsin. Ben de aynı b1 seviyesindeyim bazen uzun bir paragrafı okuyup anlıyorum bazen 5 kelimelik basit cümle yazamıyorum hata yapmadan. Çünkü temel yok demek ki kurs olmadan gelinen seviye max bu

mustafakorhan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 17 Mayıs 2021, 02:18:16 »
Kendimden biliyorum yıllardır çabalıyorum kursa gitmeden olmuyor öğrenemezsin. Ben de aynı b1 seviyesindeyim bazen uzun bir paragrafı okuyup anlıyorum bazen 5 kelimelik basit cümle yazamıyorum hata yapmadan. Çünkü temel yok demek ki kurs olmadan gelinen seviye max bu

Sizin gibi kurs olmadan zorlanan arkadaşlar olduğu kadar kurs olmadan da öğrenebilen arkadaşlar bulunuyor. Burada aslında kişinin kendisini tanıması, dile olan yatkınlığını, kavrama yeteneğini bilmesi gerekiyor. Dizi/film veya oyun gibi araçlarla ne kadar gelişim gösterdiğini tespit edebilmesi gerekiyor. Faydasını görüyorsa ne mutlu, görmüyorsa kesinlikle kurs gibi uzman eğitmenlerin yer aldığı eğitim kurumlarından destek almalıdır.
  • Yaşınız 28

Facebook Twitter Instagram