Gönderen Konu: askere gitmeden 3 ay önce saç ektirmek?  (Okunma sayısı 2247 defa)

teyfo33

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
askere gitmeden 3 ay önce saç ektirmek?
« : 07 Haziran 2020, 10:09:36 »
arkadaşlar abilerim merhaba daha önce konus açmıstım normalde bu senenın  ocak aynın 27 sinde şahin çeliğe ekimim vardı bilenler bilir. malesef ekim günü dedemi kaybettiğim için iptal etmek durumunda kaldım. kasım ayındaki celble askere gıdecegım gıtmeden 3 4 ay oncesınden ekım yapılırsa problem olur mu ?=

alltheother

• Hero Member
  • Selam olsun bütün keldaşlara:)
Ynt: askere gitmeden 3 ay önce saç ektirmek?
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2020, 10:39:23 »
Bir şey olmaz dostum. Firsat buldukca saclarini havalandır.

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2020, 10:40:26 »
arkadaşlar abilerim merhaba daha önce konus açmıstım normalde bu senenın  ocak aynın 27 sinde şahin çeliğe ekimim vardı bilenler bilir. malesef ekim günü dedemi kaybettiğim için iptal etmek durumunda kaldım. kasım ayındaki celble askere gıdecegım gıtmeden 3 4 ay oncesınden ekım yapılırsa problem olur mu ?=

Kardeşim öncekikle başın sağolsun, İyileşme sürecini gözlerden uzak yaşamak adına saç ekim işlemini askerlik öncesi gerçekleştirmek psikolojik olarak mantıklı geliyor.. ???

Fakat askerlikte sürekli kep takma zorunluluğu, Bununla birlikte her gün banyo yapmak, banyo yaparken kullanılan ekim sonrası saç bakımı için gerekli özel şampuanları temin etmek, askerlik şartları altında biraz zor olabilir.. ???

Beslenme de saç ekimi iyileşme süreci için çok önemlidir, aslında bence 4-5 ay iyi bir süre yalnız ekim yaptırmaya karar verirsen haziran ayını yada en geç temmuzun ilk haftasına kadar yaptır bence, yani en az 4 ay sonra git askere, ekim süreci 4.aya kadar baya bir gelişmiş oluyor, ve yaz aylarını atlatmış olacağın için kep taksan bile terleme daha az olur diye düşünüyorum, ama yinede askerdeyken surecin devam etmekte olacak çünkü 8. Aylara hatta 10. Aylara kadar devam ediyor süreç..

Zaten ne kadar geç ektirirsen, süreç o kadar geç başlamış olup, sonuçda geç alınıyor, sonra keşke askerden önce ektirseydim de diyebilirsin bilmiyorum yanlış yönlendirmek istemem..

Yani senin durumun 4. Ayından sonra askerlik şartlarında, saçlarına sağlıklı olarak ne şekilde bakabileceğin önemli, yani gideceğin ilin hava faktörü, birliğin sınıfın yaşayacağın zorluğu belirleyecek..

4. Aydan sonra geriye kalan 6 aylık askerlik sürecinde iyi bakabilirsen saçlarına, askerden sonra tertemiz bir şekilde saçlı bir durumda geri dönebilirsin, ama ilaçları şampuanları takviyeleri düzenli olarak kullabilirim diyorsan, bence mantıklı yine de seçim senin..  :)
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2020, 10:55:51 Gönderen: SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D »
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2020, 11:39:45 »
Başın sağıolsun, Askerde bakmak zor iş, bi sıkıntı olsa canın sıkılır, askerlik kaç ay gelince ektir dostum.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

Dr.hair

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2020, 12:16:04 »
Başın sağıolsun, Askerde bakmak zor iş, bi sıkıntı olsa canın sıkılır, askerlik kaç ay gelince ektir dostum.
  Kesinlike katılıyorum.  Evet herkes gözden ırak askerden gelince saçlar çıkınca askerlik bitmiş olacak. Ama askerde stres -vitamin eksikliği olacağı için riske girmenin bir anlamı yok.

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
« Yanıtla #5 : 07 Haziran 2020, 16:00:48 »
Yaptırma kep/Bere günün 12 saati kafanda olacak kompozit başlıklar ise tamamen mahvediyor saçı. Temizlik rutinin sivilde ki gibi olmayacak saçın genelde pis olacak bakım sıkıntı yapamazsın askerde takviye almaya devam et asker dönüşü ekime gir
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 07 Haziran 2020, 17:23:48 »
Hicbrirsey olmaz ektir dostum
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

hayatbirgünbizedegüler

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 07 Haziran 2020, 18:07:41 »
Doktor raporu ile gitse mesela şapka takmamalısı gerekir diye nasıl karşılanır ?

alltheother

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 07 Haziran 2020, 18:13:07 »
Yaptırma kep/Bere günün 12 saati kafanda olacak kompozit başlıklar ise tamamen mahvediyor saçı. Temizlik rutinin sivilde ki gibi olmayacak saçın genelde pis olacak bakım sıkıntı yapamazsın askerde takviye almaya devam et asker dönüşü ekime gir

Hocam boyle bir askerlik kalmadi emin olun.

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 07 Haziran 2020, 18:41:35 »
Doktor raporu ile gitse mesela şapka takmamalısı gerekir diye nasıl karşılanır ?
Şapka İstirahati😆
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #10 : 07 Haziran 2020, 21:07:21 »
Erken yaptırsanız çok sorun olmaz askerden sonra saçlı gelirsiniz. Bence iyi bir fırsat hem corona zamanı evde olmak hemde daha sonra askerde olmak. Ben olsam saç ekimi yaptırırdım herhalde.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #11 : 07 Haziran 2020, 22:33:46 »
Hocam boyle bir askerlik kalmadi emin olun.
Ben 2018 2019 arası yaptım fakat er/erbaş olarak yapmadım askerliği, yanımızda ki er/erbaş ların durumunu anlattım batıda şartlar belki iyidir hocam ben 5.Bölge, üs bölgesindeydim, batı eğitim birliklerinde dahi yapsa yine o kep/bereyi her türlü giyecek ve o saçlar nefes alamayacak benim şahsi görüşüm beklemesi yönünde en rahat askerliği dahi yapacak olsan yine bekle derim

alltheother

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 08 Haziran 2020, 01:40:05 »
Ben 2018 2019 arası yaptım fakat er/erbaş olarak yapmadım askerliği, yanımızda ki er/erbaş ların durumunu anlattım batıda şartlar belki iyidir hocam ben 5.Bölge, üs bölgesindeydim, batı eğitim birliklerinde dahi yapsa yine o kep/bereyi her türlü giyecek ve o saçlar nefes alamayacak benim şahsi görüşüm beklemesi yönünde en rahat askerliği dahi yapacak olsan yine bekle derim

Hocam bende üs bölgesi komutanıydım Diyarbakır'da:) en kötü şartlar altında çalıştık. sizinki çok şanssız bir durum ama genel manada batıda askerlik yapılırsa bir sıkıntı yaşamadan o süreci atlatacağını düşünüyorum ben. tabi takdir yine kendisinin.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 08 Haziran 2020, 10:10:07 »
3 ay gayet iyi bir süre ektirebilirsin
Global Moderator

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #14 : 08 Haziran 2020, 10:56:31 »
Hocam bende üs bölgesi komutanıydım Diyarbakır'da:) en kötü şartlar altında çalıştık. sizinki çok şanssız bir durum ama genel manada batıda askerlik yapılırsa bir sıkıntı yaşamadan o süreci atlatacağını düşünüyorum ben. tabi takdir yine kendisinin.
Şanssız değil hocam kendi ellerimle yazmıştım ben gönlümden geçen oldu sağol iyi dileklerin için.  Siirt/Eruhdaydım ben de.
Zaten tecrübeli üyeler sorun olmaz demiş iyi şanslar diyelim biz de.

Facebook Twitter Instagram