Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası neden minoksil kullanılıyor ?  (Okunma sayısı 1333 defa)

HEKTOR

• Hero Member
Saç ekimi sonrası neden minoksil kullanılıyor ?
« : 23 Mayıs 2021, 19:33:06 »
Herkese iyi akşamlar .
Nw6-7 arası açık üste toplasan 10-15 tane saç olduğunu düşünelim . Şimdi saç ekimi yaptırdık klinik bize minoksil kullanmamızı önerdi . Şimdi minoksili kullanma nedenimiz ekilen saçı destekleyip çıkış hızını ve çıkış sayısını arttırmak mi yoksa kendi dökülmüş saçımızı çıkarıp daha gür bir sonuç elde etmek mi ?
Ben ekilen saçın çıkışını destekleyip ekilen saçların fire vermeden daha fazla çıkması için verdiklerini düşünüyorum .
Yoksa diğer türlü bana saçma geliyor .
Birde minoks u ekim sonrası 2-3 kutu mu kullanıyorsunuz yoksa sürekli kullanım şart mı ?

Roninn3

• Hero Member
Ynt: Saç ekimi sonrası neden minoksil kullanılıyor ?
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2021, 22:00:14 »
Ben ekilen saçın çıkışını destekleyip ekilen saçların fire vermeden daha fazla çıkması için verdiklerini düşünüyorum .

Aynen öyle

Sacsizkel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 08 Ekim 2022, 21:13:53 »
Kan dolasimi hizlaniyor saclar daha hizli cimiyor
  • Ekim Merkezi ismi ASMED KORAY ERDOGAN
ASMED KORAY ERDOGAN saç ekimi
saç ekimi sonuçları forum

vidci1

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 09 Ekim 2022, 23:28:06 »
Amerikada bazı kliniklede oral bile kullandırıyorlar ama berbat tehlikeleri olan bişey. Topikal minoxidil hızlandırıyor çalışmaları var. Bir çalışmada minoxidil grubundan 2 kişide şok dökülme olmamış.

Benim doktor malesef  2 hafta sonra başlattı ama çalışmada 48 saat sonra direk minoxidile başlamışlar.

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 10 Ekim 2022, 01:27:49 »
minoxil saç ekiminden sonra kullanılması gereken en faydalı destek ama gel gör ki şu finasteridçi tayfa ve minoxil döngüsüde döngüsü diye sürekli papağan gibi öten kitleye anlat  :) arkadaş minoxili sadece 3 ay kullanacaksın onuda ekilen greftlerin beslenmesini kolaylaştırmak için yapacaksın yani bir nevi can suyu vermek gibi düşün .
ha kullandığın süre boyunca kafanda çok az minik tüyleri güçlendirip ekim sonucunu bir tık daha güzel gösterebilir ama minoxu bırakınca onlar gidecek ve sen onlara ağlamayacaksan başla.
finasterid ise ekilen saça hiç bir faydası olmaz bunu bilim söylüyor kafanızdan element uydurmayın.
yalnız kendi var olan saçlarını hem ekim travmasından korumak hemde ilerde meydana gelecek dökülmelerin önüne geçmek için kullanılabilir.
ekimden 3 ila 6 ay kadar öncede başlanırsa donör bölgeyi biraz güçlendireceği için alım yapılan greftler daha güçlü olabilir yalnız finasterid bırakıldığı zaman hormonlu saçlar eski zayıf hallerini alabilir.

Facebook Twitter Instagram