Gönderen Konu: Lifehair Ankara Şahin Çelik 2450 greft 05.05.2021 (Yaş 34)  (Okunma sayısı 1587 defa)

Zizouu

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 17
Arkadaşlar herkese selâm. Öncelikle Siteyi kurup bize saç sorunlarında yardımcı olan hintell'e teşekkür ediyorum. Saç sürecim benim gibi ince telli saça sahip ve donörü sınırlı kişilere yol gösterici olur umarım.

Kendi saç hikayemden bahsetmek istiyorum öncelikle. Sonra ilk ve ikinci ekim (Şahin Çelik) ile devam edeceğim.

Malesef hem anne hem baba tarafında genetik dökülme mevcut olduğu için 18-19 yaşında hafif hafif başlayan ve saç kalitemi düşüren bir süreçle saç kaybı maceram başladı. O dönemler badem yağı, ısırgan otu, sarımsaklı şampuanlar gibi faydası sınırlı şeylerle saç dökülmesi durdurulmaya çalışılırdı. 22 yaşıma kadar açılma olmayan şekilde saçım tepe bölgede yoğun olmak üzere giderek inceldi. Bu yaştan sonra tepe bölgesinde başlayan açılma ağır ağır öne doğru ilerlemeye başladı. Önlerde ki çekilme çok çok daha yavaş ilerliyordu. Bioxin şampuan ve serum kullandım 23-24 yaşlarında ancak bir miktar hacim ve canlı görüntü hariç faydası olmadı.

Kendim ilaç sektöründe staj yapan ve çalışan biriyim. Finasteride hammaddesini dahi görmüş ufakta olsa çalışmış biriyim sene 2009'da. Staj zamanında Kel bir abi demişti bu hammadde ile yapılan ilaçlar kellik engelliyor diye. Tabi o dönemlerde ülkemizde çok fazla bu alanda kullanılmıyordu sanırım.

2011 senesinde 25 yaşında iken o dönem internetten araştırırken malesef minoxidil ile karşılaştım. Malesef diyorum çünkü o dönem şimdi ki gibi bırakma sonrası olanlar çok bilinmiyordu. Bende ilaç sektörüne staj hariç hakim değildim. Şu an ki aklım olsa başlamazdım. O dönem olumlu sonuç alanları görünce alıp 2-3 ay kullandım yanlış hatırlamıyorsam. Başta çok döker deniyordu bunu bende yaşadım önemsemedim. Gerçektende tepemde kapanma yapmaya başlamıştı ve saçlarda kapanma gözle görülüyordu ama dökülme devam etti tabi. Ancak zaman ilerledikçe yan etkiler (kalp çarpıntısı, deride kaşıntı, baş ağrısı vs...) geçmeyince bıraktım. Aniden mi bıraktım yavaş yavaş mı hatırlamıyorum. Bıraktıktan sonra dökülen tepe bölgem eskiye dönmeyi bırak birkaç aylık sürede açıklık 2 santim kadar öne geldi. Ön bölgemde olan saçların kalitesi de gözle görülür şekilde azaldı ve önde geri çekilme oldu. Muhtemelen donör bölgemde de kalite düşüşü oldu. Başlamasam süreç belki 2-3 senede o noktaya gelecekti ama 2-3 sene ileriye götürdü saçlarımı malesef.

Gelelim düşündüğüm çözümlere

Ilaç sektöründe çalıştıkça ilaçların ciddi kısmının tedavi değil semptomları baskılayan, gizleyen, hissetmemizi sağlayan etkiye sahip olduğunu gördüğüm için özellikle minox başta olmak üzere finasterid yada propacil kullanmayı düşünmüyorum.

Bir ara düşündüğüm protez saç olayının ise çok bunaltıcı bakımları, ömür boyu ciddi bir maliyeti olması ve birçok başka sorunlar sebebiyle eledim.

30 yaşında iken artık kafamın ortasında kalan 2 parmak genişliğinde bir alanda cılız saç kalmıştı ve saç ekimine karar verdim. Burada ki arkadaşlar bana katılır mı bilmiyorum ama özellikle 2018-2019 yılına kadar ciddi bir sürede bu ekim işine giren yüzlerce hatta binlerce kişi malesef saç sorunu yaşayan kişilerin saçlarını eke eke bu işte tecrübe kazandı. Şurda 3 sene öncesine kadar baya baya çim adama dönmüş veya donörü berbat hale gelmiş birçok vaka oluyordu sokaklarda. Hatta sitede de eskiden böyle vakalar fazlaydı. Bu yüzden ekim işine hep mesafeliydim. Tabi birde işin maddi boyutu vardı.


Birgün çalıştığım yere gelen bir müşterinin ekimini beğenince ondan ektirdiği kişiyi öğrendim. Okan diye biriydi ve sanırım çok çok tecrübeli değildi bu işte. Gittim tanıştık. Inceledi ve saçımdan tek seansta 3500 greft çıkarabilir gibi olduğunu ama fazlası olursa fazla greft çalışırız dedi. Özellikle kanal açma işi için sürekli yurt dışına gidip gelen bir tanıdığı olduğunu söyledi. Düşündüm ve iş görüşmesine gideceğim zamanlar çalıştığım yerden izin alarak ekim 2017'de ilk ekimimi gerçekleştirdim. 3500-3600 gibi bir sayı ekilmişti. Ilk 4 resim ilk ekimle ilgili. O dönem anca %50 civarı çıkış olmuşekim olarak düşünüyordum. Donör bölgemin homojon alınmayışı olumsuzdu ancak saç yönlerinin iyi oluşu ve ön çizgimden memnun olmam sebebiyle vasat bir ekimdi bana göre (2. ekime girdiğim zaman bunun böyle olmadığı söylendi) Ekimden sonra ilaç yerine doğal yollarla vitamin takviyesi yaptım birkaç ay.


Ekim yapıldıktan 1 sene içinde orta kısımda bulunan kendi saçlarımın gidici olduğu baya belli oldu ve 2 sene sonunda tarihe karıştılar. Sonrasında bir ekim daha yaptırıp saç ekim işini kapatmaya karar verdim

2. Saç ekim işlemi için kararımı coktan almıştım aslında 2019 ekim ayında cidden niyetlendim ama nasip olmadı. Daha sonra araya corona vs girince epey bir ertelendi. En sonunda karar verdim ilkbahar çıkmadan mutlaka yaptırmalıyım diye. Bu siteyi öncedende biliyordum 2019'da epey bakmıştım. Bu sebeple burayı uzun uzun inceledim sikayetvarda ki şikayetleri okudum bir süre. Zaten burada paylaşım yapanların ciddi bir kısmı en bilinen 10- 15 ekimcide ektirmiş oluyor genelde. Bende kendime uygun yer aramaya başladım. Donör kalitem zaten ekim için vasat altı denecek seviyede olduğu için fiyat/performans oranı güzel olmasını ve ekimlerinin tutma yüzdesini ön planda tuttum. Benim saç telim ince ve hangi ekim merkezine gidersem gideyim açıklık tam kapanmayacağı ortadaydı. Benim tahminim 3000 greft çıkartırlar gibiydi.

En pahalı yerleri bütçe sebebiyle eledim. Vasat yerler bile kaliteli saçlarda olumlu sonuçlar alıyor genelde. En isimli yerlerde de başarısız birçok sonuç mevcut. Yani bu işte donör ve açık alan durumu ekim merkezi kadar önemli. Ekim merkezi greftleri düzgün alıp uygun sürede düzgün yönde ektiklerinde işleri bitiyor  ve ekim sonrası bakımı düzgün yapılırsa genelde düzgün sonuçlar çıkıyor. Tüm bunları düşündüm. Hem donör kalitem iyi degildi hem de saçlarım ince telliydi yani olumsuz bir sonuçta 20-40 bin arasında paramdanda olabilirdim. Burada paylaşılan birçok merkez olumsuz sonuçlarda revize ekim öneriyor ama revize ekimlik donör bende kaldı mı bilemiyorum. Para iadesi ekim merkezlerinin pek yapmadığı bir durum ama çıkış oranı düşük ise bence para iadesi de yapılmalı duruma göre. Pahalı yerleri eledikten sonra manuel alım mı yoksa micromotor mu seçimi ve kalem tekniği mi yoksa klasik fue mi kararlarına geldi. Kalem seçeneği ekilecek yerlerde saçların seyrek oluşu nedeniyle zaten bana pek uygun değildi. (Ayrıca zaten zayıf greftlerimin hasar görme durumu da yükselirdi belki de) Manuel alım aslında donörüm için daha uygun olsa da manuel alım yapılan yerler bana uzak ve kimisi de pahalıydı. Bende eleye eleye Şahin Çelik'te ekim yaptırmaya karar verdim.

Nisan ayının ortasında Şahin beyin irtibat telefonuna ulaştım. Ergin bey ile görüştük fotoğraflar istedi. Kendisine gönderdim tabi donörü beğenmedi saçımın çok ince telli olduğunu söyledi. Bende farkında olduğumu ve mucize beklemediğimi söyledim. Inceleme yaptı ve 2000-2500 arası bir greft çıkabileceğini fazla olursada fazlada alınabileceğini söyledi. (Bu siteye detaylı bakmadan önce görüştüğüm başka ekim merkezi 3000-3200 çıkar demişti ama o merkezden şikayetçi olan çoktu ve bu yüzden biraz moralim bozuldu tabi) Bende kendi donör bölgemin farkında biri olarak tamam dedim sonuçta 3000 çıkacaksa günde 4000 greft eken bir merkez benden 3000 greft ekmekten kaçınmaz diye düşündüm. 5 mayıs gününe boş yer olduğunu söyledi ve gün almış oldum. Tabi daha sonra tam kapanma durumu, seyahat izin belgesi almam, otobüs seferlerinin çoğunun kalkması ve ulaşım güçlükleri gibi şeyler yaşadım ama 9 günlük tatil işi gözümü karartıp gitmemi baya avantajlı hale getirince tüm zorlukları aştım.

Ekimden önceki akşam Ankara'ya geldim. 1 gece Ankara'da kaldım ve ekim günü 10:30'da mayasante polikliniğine gittim. Önce formlar imzalandı saçıma bakıldı ve tabi donörün pek beğenilmeme durumunda değişiklik olmadı. Ilk ekimde köklerimin ekim için yeterli olduğunu bilmesem uygun değil diye yollanma endişem dahi olurdu (Şahin bey uygun değil diye çevirdiği hatta deneme kök alıp anestezi verilmiş halde kaldırdığı hasta dahi olmuş.) Ergin bey ön hazırlıkları yaptı detaylı resimler çekti. Seneler sonra kısa saçlı halimi görünce bir değişik oldum. Donörüm bir miktar yıpranmıştı bu daha çok belliydi kısa saçlarda. Şahin bey ile önceki ekim hakkında konuştuk. 3500 civarı ekmişlerdi dedim 2700-2800 greft tutmuş olduğunu, (ben 1800-2000 düşünüyordum üstte bahsetmiştim) ön çizgimin iyi olduğunu ancak donör alımı homojen yapılmamış dedi. Donör yetersizliği sebebiyle öne ve vertexe bulaşmadan orta kısımlara ekim olmasını önerdi. Ben zaten ön çizgimden memnundum ancak ön orta kısımda biraz seyrek yerler olduğunu söyledim. Tamam oraya biraz gireriz dedi. Vertex işini ve şakaklara ufak bir düzeltme olur mu diye sordum. Şakak zor ama vertexe için duruma bakarız dedi. Kafamda alım yapacağı ve ekim için uygun çizimler yapıldı. Bu sırada sakalımda incelendi ve gene ince kıl ve seyreklik var alsakta 300 civarı çıkar dedi. Önce donör alınsın ona göre ilerleyeceğiz diyerek ayrıldı. Hazırlıklar bittikten sonra 11:30 gibi işlem odasına geçtim. Saçlar jiletle sıfırlandı. Önce basınçlı uyusturma yapıldı. Arka kısımları orada ki bayan personellerden birisi yaptı. Alın kısmını bizzat Şahin hoca yapıyor. Önce ki ekimim direkt iğne ile lokal anestezi verildiği için acı kıyası yapabilirim okuyanlar için. Direkt iğne ile acı 10 puan dersek (hele bazı yerler çok ciddi acımıştı) basınç ile ön uyuşturma 2-3 şiddetinde denebilir. Daha sonra yapılan iğnenin acı şiddeti 1-4 arası değişiyor yerine göre ama 4 şiddeti diyeceğim yerler ilk ekimde 10 dediğim şiddetin üstünde acı veren yerlerdi. Uyuşturma işlemi sonrası Şahin hoca mikromotoru kendi kullandı. Çiğdem ve Nihan hanım kök toplama işlemini yaptılar. Ortamda bulunan herkes sohbet ede ede uyuşturma ve greft alım işlemi hızlı bitti. 2200 greft çıktığını söylediler. Tabi bu biraz üzücü oldu benim için. Şahin hoca 300 greft için sakala gireyim mi diye sordu. Bende kabul ettim. Sakaldan yapılan uyusturma kemiğe yakın yerlerde biraz daha acılı oluyor. Çene altı kısmından 250 greft çıkartıldı. Baş ve çene altıma uygun pansumanlar yapıldı. Daha sonra Şahin hoca kanalları kendisi açtı. Başta konuştuğumuz gibi ön tarafta özellikle orta kısımda ki seyrek yerlere bir miktar kanal açmayı kabul etmişti. Vertex bölgesine de en azından birazda olsa saç olsun zaten %99 son ekimim dediğim için vertexin alt kısımlarına da seyrekte olsa ekim yapmayı uygun buldu ancak şakak bölgesine bu donör sayısı ile girmenin uygun olmadığını ve şakakların çok ince telli olduğunu söyledi. 1-2 defa sordum hiçbirinde ikna olmadı. Yani inanmadığı bir işe kesinlikle girmiyor kendisi. Donörde de aynı şekilde zarar vermemeye çalışmış. Kendisi sektörde ekimlerinde ki başarıyla tutulduğu için kendisine hak veriyorum bir parça. Saat yanlış hatırlamıyorsam 3 gibi kanal işlemi bitti ve yemek molası verildi. Yemek sonrası Çiğdem ve Nihan hanım greftleri yerleştirmeye başladı. Şahin hoca ara ara gelerek kontrol etti. Bu işlemde muhabbet ederek hızlı geçti. Şahin hoca olsun toplama ve ekim yapan bayanlar olsun elleri gayet hızlıydı ve tecrübeli oldukları baya belli oluyordu. Şahin hocanın ekimlerinin başarısında ekibininde kaliteli oluşuda ciddi oranda pay sahibi bence. Ekim 17:30 gibi bitti. Tansiyonun normalleşmesi ve biraz dinlenmeden sonra otogara beni bıraktılar ve 3 saat civarı dönüş yolculuğuyla kazasız belasız evime vardım. Evocapil şampuan ve köpük, diğer ilaçlar ve 1 aylık takviye olan evocapil hap verildi.

Son kısımda lifehair için kendi görüşümü yazayım. Şahin hoca saç ekim işine ne zaman başladı bilmiyorum ama birkaç sene önce pek bilinen biri değildi yanlış hatırlamıyorsam. Kendisi yaptığı ekimlerin en büyük reklâmı olduğunu düşünüyor benim en büyük izlenimim bu. 2018'de sanırım 3000 idi fiyatı ve o dönem şartlarında çok güzel bir fiyatmış. Yaptığı işte genelde başarılı olduğu için 2019'da 4500 yapmıştı ücreti. Yüzdesel olarak yüksek artışa rağmen bu fiyatta piyasaya göre iyi sayılacak rakamdı. 2020 fiyatına gene yüzdesel olarak yüksek zam yaparak 6500 yaptı fiyatı. 2021'de yüzdesel olarak yükseğe yakın bir artış oldu ve güncel fiyat 9000 lira. Yani 2018 ve 2019'daki çok uygun fiyatlar yerine artık başaltı ekim yerlerinin ardından gelen yerlere yetişti fiyatı ve muhtemelen seneye dahada yaklaşacak. Ha benim süreç daha bitmedi ancak genel olarak aldığı sonuçlar için edecek fiyat. Ucuz ve reklama dayalı dönem bitti artık diye düşünüyorum. Yanlış anlaşılmasın bu eleştiri değil doğru bir strateji yani bende olsam böyle davranırdım. Fiyat/performans olarak tercih edilebilir düzeyde bence. Yalnız burada ekim yaptıracaklar çok ertelemesin derim seneye gene yüksek artış olabilir. Bunun dışında ekim merkezi gayet temiz ve davranışları iyi. Şahin hoca yaptığı işlerle tanındığı için inanmadığı bir ekimi yapmaz diye düşünüyorum ve sırf para için sizi boş vaatlerle kandırmaz gibi göründü bana. Ekim ekibi gayet tecrübeli ve işlerini hızlı yapabilen bir ekip. Muhabbetleri kesinlikle belli sınırlar içinde kalarak güzeldi. Beni ekim merkezine çekmek için yüksek greft alınır gibi bir kandırma içine girmediler ve genel olarak isteklerimi dinlediler kendileri tecrübeli olduğu için son karar alınırken Şahin hocanın aklına yatmasıda şart. Yani donörü çok yıpratalım yeter ki kök sayısı fazla olsun olaylarına girmezler bence. Kişi istese bile girmezler gibi. Bu bazılarına olumsuz bir özellik olarak gelebilir elbette. Benin için biraz eleştirisel yönlere gelirsek ben evocapilin nemlendiricisini pek beğenmedim bepanthol losyon daha iyiydi. Şampuanı bir tahriş vs yapmadı ama losyonu beğenmedim. Düşük sayıda greft için ücretin aynı olması üzücü ama yapacak birşey yok müşterisi var ve kimse zorla gel ekeyim demiyor ancak fiyat artışını gene yüksek yapacaksa bence greft sayısına göre aralık belirlemeleri bence mantıklı olur.

Arkadaşlar yorumlarınızı mutlaka bekliyorum. Tecrübeli arkadaşlara sorularım var müsade ederlerse.

1 ve 2. resim ilk ekim öncesi 3.resim ekimin kabuk dökme öncesi hali ve 4. resim şok dökülme öncesi.

Karışıklık olmasın diye yeni ekim sürecini alr mesajda paylaşacağım.
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2021, 16:57:25 Gönderen: Zayıf tel »
 • Ekim Tarihi: 05/05/2021
 • Ekim Merkezi ismi Lifehair Ankara
 • Greft Miktarı 2450
 • Yaşınız 34

Zizouu

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 17
Donör ve sakal resimleri
 • Ekim Tarihi: 05/05/2021
 • Ekim Merkezi ismi Lifehair Ankara
 • Greft Miktarı 2450
 • Yaşınız 34

Zizouu

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 17
Ynt: Lifehair Ankara Şahin Çelik 2450 greft 05.05.2021 (Yaş 34)
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2021, 15:46:15 »
Ekim öncesi

 • Ekim Tarihi: 05/05/2021
 • Ekim Merkezi ismi Lifehair Ankara
 • Greft Miktarı 2450
 • Yaşınız 34

Zizouu

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 17
Ynt: Lifehair Ankara Şahin Çelik 2450 greft 05.05.2021 (Yaş 34)
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2021, 15:52:20 »
Ekim sonrası ve ilk yıkama öncesi durumlar

 • Ekim Tarihi: 05/05/2021
 • Ekim Merkezi ismi Lifehair Ankara
 • Greft Miktarı 2450
 • Yaşınız 34

Zizouu

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 17
Ynt: Lifehair Ankara Şahin Çelik 2450 greft 05.05.2021 (Yaş 34)
« Yanıtla #4 : 25 Mayıs 2021, 15:56:13 »
Kabuk dökümüne kadar olan resimler
 • Ekim Tarihi: 05/05/2021
 • Ekim Merkezi ismi Lifehair Ankara
 • Greft Miktarı 2450
 • Yaşınız 34

Zizouu

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 17
Ynt: Lifehair Ankara Şahin Çelik 2450 greft 05.05.2021 (Yaş 34)
« Yanıtla #5 : 25 Mayıs 2021, 15:59:50 »
Kabuk dökümü sonrası
 • Ekim Tarihi: 05/05/2021
 • Ekim Merkezi ismi Lifehair Ankara
 • Greft Miktarı 2450
 • Yaşınız 34

Zizouu

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 17
Ynt: Lifehair Ankara Şahin Çelik 2450 greft 05.05.2021 (Yaş 34)
« Yanıtla #6 : 25 Mayıs 2021, 16:04:25 »
16. gün şok başladı.

20. gün güncel fotolar
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2021, 16:16:38 Gönderen: Zayıf tel »
 • Ekim Tarihi: 05/05/2021
 • Ekim Merkezi ismi Lifehair Ankara
 • Greft Miktarı 2450
 • Yaşınız 34

Hintell

 • Admin
 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 34554
Ynt: Lifehair Ankara Şahin Çelik 2450 greft 05.05.2021 (Yaş 34)
« Yanıtla #7 : 25 Mayıs 2021, 16:31:18 »
Detaylı konu için çok teşekkürler keyifle okudum minoxil’i var olan saça değil ekilen greftlere -4/5 ay kullanmak çok mantıklı kılcal damarlar daha hızlı gelişir.
Finasterid gelince bence size kesinlikle gerek en azından destek olacak ürün gerek.
Ekim güzel şöyle güzel ellimden gelen buydu elimden geleni yaptım şeklinde güzel.
Fiyataya gelince hakkıdır. Diğer yerler ağzında pro milyonları kaldırdı bu adam kendi yağında kavruldu.
Kendisi ile tanışmadım ama forumla onun arasında güzel bir bağ var bizden biri gibi yani kısaca ben öyle görüyorum.
Şahin bey biraz risk almış bu ekimde pek riske girmez normalde aslında sanırım sizide geri çevirmek istememiş umarım duruma göre makul bir sonuç alırsınız ama siz farkındasınız ben gene söyleyeyim beklentiniz yüksek olmasın.

Toparlamak gerekirse güzel temiz sorunsuz bir ekim ellerinden gelen neyse yapılmış hayırlısı artık
Global Moderator
Saç Ekimi Sonuçlari Ekibi.

Zizouu

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 17
Ynt: Lifehair Ankara Şahin Çelik 2450 greft 05.05.2021 (Yaş 34)
« Yanıtla #8 : 25 Mayıs 2021, 17:50:41 »
Detaylı konu için çok teşekkürler keyifle okudum minoxil’i var olan saça değil ekilen greftlere -4/5 ay kullanmak çok mantıklı kılcal damarlar daha hızlı gelişir.
Finasterid gelince bence size kesinlikle gerek en azından destek olacak ürün gerek.
Ekim güzel şöyle güzel ellimden gelen buydu elimden geleni yaptım şeklinde güzel.
Fiyataya gelince hakkıdır. Diğer yerler ağzında pro milyonları kaldırdı bu adam kendi yağında kavruldu.
Kendisi ile tanışmadım ama forumla onun arasında güzel bir bağ var bizden biri gibi yani kısaca ben öyle görüyorum.
Şahin bey biraz risk almış bu ekimde pek riske girmez normalde aslında sanırım sizide geri çevirmek istememiş umarım duruma göre makul bir sonuç alırsınız ama siz farkındasınız ben gene söyleyeyim beklentiniz yüksek olmasın.

Toparlamak gerekirse güzel temiz sorunsuz bir ekim ellerinden gelen neyse yapılmış hayırlısı artık

Hintel selam.

Minoxil ile olan kötü tecrübem sebebiyle kullanmayı düşünmüyorum. Orta vadede verdiklerini alıyor hele ki benim gibi ince telli saçlarda.Finasterid ise bana etki eder ama bırakmakla gene kazanımlar gider ve ince telli saclarda hızlı bir çöküş olması çok olası. Pek düşünmüyorum ön hattı kaybetme durumu sebebiyle.

Evet ben mucize beklemiyorum o açıklık bu saç kalınlığı ile ilk ekim dahil 8-10 bin greftte ancak güzel sonuç verir. O kadar  greftim yok ekilen toplam 6 bin. Beklentim ekimin az fireyle sonuçlanması. Öncesi sonrası resimleriyle belli olur zaten. Keşke 1000 greft daha çıksaydı o zaman daha tatmin edici olurdu ama napalım. Belki başka merkez dökülebilir kenar kısımlarada girip kulak üstlerini ve enseye doğru bölgeyi ciddi yorarak daha fazla alım yapardı ancak donör kötü gözükebilirdi. Şahin hoca bu tip işlere talep edilse bile girmiyor gördüğüm kadarıyla.

Fiyat konusuna gelirsek ben pazarlık vs etmedim çünkü biliyorum adamın tek fiyatı bu ve bence de hakediyor eskiden ucuz çalışması hep böyle gidecek diye bir durum oluşturmaz. Yalnız gene yüksek artış olursa 2000 greft için tercih edilirliği düşebilir.

Sana birkaç sorum var.

1-  Ilk ekimimi inceler misin? Sence kaç greft tutmuş? Ön hat nasıl? Donör çok mu yıpratılmış? Ikinci ekime kadar olan süreçte tutan greftlerde incelme mevcut mu sence?

2-  Yeni ekimimde greft dağılımı sence mantıklı mı? Vertekse hiç girmese miydim?

3- Bu donörden ve sakaldan manuel alım yapan daha butik tarzi çalışan ekimciler 1000 greft çıkarabilir mi?

4- Önceki ekimden kalan 1 santimlik saçlar vardı kafamda ne uzuyor ne dökülüyor. Özellikle ilk ekim öncesi zayıf saç olan yerin ortasında ve vertekse yakın arka tarafta. Şahin beyde şaşırmıştı görünce. Bu saçlar ölmüş ama yerinde duran saçlar mı?

5- Şok dökülme ilk ekime göre epey erken başladı ve baston şeklinde çok az dökülme var. Çoğu kırık şeklinde. Birde saçların uzayıp uzamama konusu var. Bunlar ekimin başarısında herhangi bir yorum yapilabilir şeyler mi?

6- Finasterid'i birkaç ay kullanıp bırakan zayıf telli tanıdığın var mı forumda?

Edit: Unutulmuş soru.

Şimdiden teşekkürler.
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2021, 18:40:29 Gönderen: Zayıf tel »
 • Ekim Tarihi: 05/05/2021
 • Ekim Merkezi ismi Lifehair Ankara
 • Greft Miktarı 2450
 • Yaşınız 34

Moraless

 • Sr. Member
 • ****
 • İleti: 439
 • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Lifehair Ankara Şahin Çelik 2450 greft 05.05.2021 (Yaş 34)
« Yanıtla #9 : 25 Mayıs 2021, 20:02:10 »
minoxil ekimden sonra kısa bir süre kullanmak faydalı olabilir fakat uzun süreli ve devamlı kullancakları malesef bir yerden sonra dumura uğratacaktır yani ikisini bence bir birine karıştırmamak lazım .minoxil kafa derisine sıvı artışı sağlayarak (burası önmeli sıvı diyorum kan değil) greftlerin beslenmesine yardımcı olacaktır yani bir bakıma saçlı derideki serum düzeyi yüksek kalmış olacak dahada basitleştireyim su tutma oranı yüksek bi deri düşünün minoxil tamda bunu yapıyor ,ekimden sonra faydassı varmı bu durumuna tamda emin değilim açıkçası onu en iyi saç ekimi ile uğraşan insanlar bilir.

loess

 • Rutinim
 • Sr. Member
 • ****
 • İleti: 278
Ynt: Lifehair Ankara Şahin Çelik 2450 greft 05.05.2021 (Yaş 34)
« Yanıtla #10 : 25 Mayıs 2021, 20:48:34 »
Çok güzel bir yazı olmuş saçının hikayesini severek dinledim, güzel sonuç için elbet güzel bir donör lazım fakat bu ekim sonuçları işini kestirmek çok zor, zayıf donörle çok başarılı sonuçlar alanlar oldu, iyi donörle ekip yaptırıp revize yapanlarda oldu o yüzden enseyi karartmaya gerek yok, benim donör de zayıf ekim yapıcam 5 ay sonra o yüzden bu konuyu takip edeceğim.
Haftanın '5' Günü (

Zizouu

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 17
Ynt: Lifehair Ankara Şahin Çelik 2450 greft 05.05.2021 (Yaş 34)
« Yanıtla #11 : 25 Mayıs 2021, 21:36:41 »
Çok güzel bir yazı olmuş saçının hikayesini severek dinledim, güzel sonuç için elbet güzel bir donör lazım fakat bu ekim sonuçları işini kestirmek çok zor, zayıf donörle çok başarılı sonuçlar alanlar oldu, iyi donörle ekip yaptırıp revize yapanlarda oldu o yüzden enseyi karartmaya gerek yok, benim donör de zayıf ekim yapıcam 5 ay sonra o yüzden bu konuyu takip edeceğim.

Teşekkür ederim. Umarım sizin ekimde kazasız belasız olur ve firesiz tutar. Donörü sık ve kalın telli olanların sonuçları genelde iyi oluyor. 4-5 bin greftle bile ne sonuçlar gördüm burada. Ince telin tek artısı doğal görünüm ama kapatıcılık daha ön planda oluyor saçsızlar için.
 • Ekim Tarihi: 05/05/2021
 • Ekim Merkezi ismi Lifehair Ankara
 • Greft Miktarı 2450
 • Yaşınız 34

baldsetfree

 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 567
 • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Lifehair Ankara Şahin Çelik 2450 greft 05.05.2021 (Yaş 34)
« Yanıtla #12 : 25 Mayıs 2021, 21:46:02 »
Güzel ve detaylı yazı için teşekkürler dostum zevkle okudum.
Doner bölge zayıf, alımın özellikle düşük greft sayısı ile yapılması isabetli karar olmuş. Özellikle belki ilerde bir üçüncü ufak bir ekime ihtiyacın olması açısından.
Bence ekim sonucundan memnun olma ihtimalin yüksel .Şahin beyin ortalaöa tuttırduğu çıkış yüzdesi genelde oldukça yüksek oluyor.uygun takviye ve bakımlarla süreci güzel geçirirsen  her türlü ekilenler çıkacaktır  diye düşünüyorum.

Hintell

 • Admin
 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • İleti: 34554
Ynt: Lifehair Ankara Şahin Çelik 2450 greft 05.05.2021 (Yaş 34)
« Yanıtla #13 : 25 Mayıs 2021, 22:06:06 »
Hintel selam.

Minoxil ile olan kötü tecrübem sebebiyle kullanmayı düşünmüyorum. Orta vadede verdiklerini alıyor hele ki benim gibi ince telli saçlarda.Finasterid ise bana etki eder ama bırakmakla gene kazanımlar gider ve ince telli saclarda hızlı bir çöküş olması çok olası. Pek düşünmüyorum ön hattı kaybetme durumu sebebiyle.

Evet ben mucize beklemiyorum o açıklık bu saç kalınlığı ile ilk ekim dahil 8-10 bin greftte ancak güzel sonuç verir. O kadar  greftim yok ekilen toplam 6 bin. Beklentim ekimin az fireyle sonuçlanması. Öncesi sonrası resimleriyle belli olur zaten. Keşke 1000 greft daha çıksaydı o zaman daha tatmin edici olurdu ama napalım. Belki başka merkez dökülebilir kenar kısımlarada girip kulak üstlerini ve enseye doğru bölgeyi ciddi yorarak daha fazla alım yapardı ancak donör kötü gözükebilirdi. Şahin hoca bu tip işlere talep edilse bile girmiyor gördüğüm kadarıyla.

Fiyat konusuna gelirsek ben pazarlık vs etmedim çünkü biliyorum adamın tek fiyatı bu ve bence de hakediyor eskiden ucuz çalışması hep böyle gidecek diye bir durum oluşturmaz. Yalnız gene yüksek artış olursa 2000 greft için tercih edilirliği düşebilir.

Sana birkaç sorum var.

1-  Ilk ekimimi inceler misin? Sence kaç greft tutmuş? Ön hat nasıl? Donör çok mu yıpratılmış? Ikinci ekime kadar olan süreçte tutan greftlerde incelme mevcut mu sence?

2-  Yeni ekimimde greft dağılımı sence mantıklı mı? Vertekse hiç girmese miydim?

3- Bu donörden ve sakaldan manuel alım yapan daha butik tarzi çalışan ekimciler 1000 greft çıkarabilir mi?

4- Önceki ekimden kalan 1 santimlik saçlar vardı kafamda ne uzuyor ne dökülüyor. Özellikle ilk ekim öncesi zayıf saç olan yerin ortasında ve vertekse yakın arka tarafta. Şahin beyde şaşırmıştı görünce. Bu saçlar ölmüş ama yerinde duran saçlar mı?

5- Şok dökülme ilk ekime göre epey erken başladı ve baston şeklinde çok az dökülme var. Çoğu kırık şeklinde. Birde saçların uzayıp uzamama konusu var. Bunlar ekimin başarısında herhangi bir yorum yapilabilir şeyler mi?

6- Finasterid'i birkaç ay kullanıp bırakan zayıf telli tanıdığın var mı forumda?

Edit: Unutulmuş soru.

Şimdiden teşekkürler.

ekilenlerin çıkış aşamasında finasterid kullanırsan bırakınca kazanımların gitmez donörde ozellıkle çoklu greftlerde tolojen oranı sende fazla diye tahmin ediyorum en azından onları sağlıklı çıkmasına destek olman ıyı olur 9 ay sonra kesersın tabi tercih senin..
Global Moderator
Saç Ekimi Sonuçlari Ekibi.

kaanpeker

 • Jr. Member
 • **
 • İleti: 63
Ynt: Lifehair Ankara Şahin Çelik 2450 greft 05.05.2021 (Yaş 34)
« Yanıtla #14 : 25 Mayıs 2021, 22:14:24 »
Madem en kötü şartlarda bile bu işleme adım attınız o zaman geriye güzel olacağına inanmak kalıyor
temiz güzel bir ekim inşallah memnun kalacaksınız.

 

Facebook Twitter Instagram