Gönderen Konu: topikal dutasterid + minoxil  (Okunma sayısı 1155 defa)

bohemian

• Hero Member
topikal dutasterid + minoxil
« : 25 Mayıs 2021, 23:24:43 »
herkese merhaba arkadaşlar. yeni bir tedaviye başlıyorum ve burada da paylaşıp hem gelişimimi görmek hem de öneri almak istiyorum.

öncelikle 21 yaşındayım ve 2 yıldır günde 2 tane xpecia + sadece akşamları 8 fıs minoxil kullanıyorum. ama tedaviden istediğimi artık alamadığım için farklı şeyler denemek istiyorum. yaklaşık 1.5 aydır forumu kullanıyorum ve bu süreçte kesinlikle dökülmem arttı. bence saçları hiç düşünmemek gerek çünkü düşününce strese giriliyor ve dökülme hızlanıyor. yabancı forumlarda fin+min kullanıp inanılmaz değişimler alanlar var. ilk seçenek olarak oral fin kullanmak istemedim küçük olduğum için. bu yüzden topikal kullanacaktım fakat fin hap olduğundan minoxile karışması zor idi. bende bu yüzden minoxil fortenin içine 8 tane dut kattım 1 hafta boyunca her gün kullanıcam. ondan sonra içine 2 tane daha dut katıp 2 günde 1 kullanıcam. diğer gün ise eczacıda yaptırdığım min+azaleik asit karışımını kullanıcam. süreci burada paylaşmayı düşünüyorum. 6 ay kadar bu tedaviye süre verdim(jinekomasti hariç). eğer sonuç alamazsam o zaman oral fine başlıycam. tam tedavim şu şekilde;

sabahları 1 xpecia
akşamları 1 saw palmetto
yatmadan önce 250mg mg sitrat
her gün 1 tatlı kaşığı oral hint yağı
her gün 1 yeşil çay
2 günde 1 dutlu minoxil diğer gün ise azaleik asitli minoxil
2 günde 1 elimle masaj yapıyorum. diğer günde saç masaj tarağı diye bir şey aldım onunla yapıyorum.
5 günde 1  1.5-2 mm dermastamp
haftada 1 ketoral şampuan

Sacsizman

• Sr. Member
Ynt: topikal dutasterid + minoxil
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2021, 23:19:23 »
Bioxsin markali minoxile 6 7 adet dut katip kullanan vardı forumda ve xpecia sabah akşam ile mükemmel sonuç almıştı kullanıcı adı Pesetmemelisin bakmani tavsiye ederim kardeşim

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 29 Mayıs 2021, 10:00:07 »
Bioxsin markali minoxile 6 7 adet dut katip kullanan vardı forumda ve xpecia sabah akşam ile mükemmel sonuç almıştı kullanıcı adı Pesetmemelisin bakmani tavsiye ederim kardeşim
Onu da inceledim bayagi fayda almis gercekten
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 29 Mayıs 2021, 19:56:28 »
 fin minox dısındakiler yan destek
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram