Anket

Evet devam etmeliydi
3 (25%)
Hayır bırakmalıydı
9 (75%)

Toplam Oy Verenler: 12

Gönderen Konu: Ali Koçun devam etmesi ?  (Okunma sayısı 947 defa)

emekli kel

• Hero Member
Ali Koçun devam etmesi ?
« : 26 Mayıs 2021, 23:43:41 »
  Bence işi bilmiyor ve sahsi egolarını  kişiliğini Fenerbahçenin önüne geçirdi kendini Fenerbahçeden büyük görüyor bırakmalıydı.Maddi katkısı büyük olduysa 3 senede 0 çekmek şampiyonlar ligi katılım gelirleri borsada değer kaybı federasyon galibiyet gelirleri şu buu kayıplarda yasattı.Diğer branslardada basarısız.Korkuyordum sıfır ceker gene aday olur diye korktuğum basıma geldi bence gene basarısız olup 3 sene sonra gene aday olcak.Samimiyse parayı versin yonetimde olsun anlamadığı beceremediği şu baskanlığı yapmasın.O parayı 3 4 kişi bir araya gelip vericeklerde var.Aday olucağını soylerken konusmaları bana inandırıcı gelmedi.Halen bence aklını basını almamış.Keşke aday olmasaydı.Sizce?

mustafakorhan

• Jr. Member
  • **
Ynt: Ali Koçun devam etmesi ?
« Yanıtla #1 : 27 Mayıs 2021, 10:43:18 »
  Bence işi bilmiyor ve sahsi egolarını  kişiliğini Fenerbahçenin önüne geçirdi kendini Fenerbahçeden büyük görüyor bırakmalıydı.Maddi katkısı büyük olduysa 3 senede 0 çekmek şampiyonlar ligi katılım gelirleri borsada değer kaybı federasyon galibiyet gelirleri şu buu kayıplarda yasattı.Diğer branslardada basarısız.Korkuyordum sıfır ceker gene aday olur diye korktuğum basıma geldi bence gene basarısız olup 3 sene sonra gene aday olcak.Samimiyse parayı versin yonetimde olsun anlamadığı beceremediği şu baskanlığı yapmasın.O parayı 3 4 kişi bir araya gelip vericeklerde var.Aday olucağını soylerken konusmaları bana inandırıcı gelmedi.Halen bence aklını basını almamış.Keşke aday olmasaydı.Sizce?

Ali Koç'un "KARŞILIKSIZ" olarak verdiği parayı hiç kimse vermez. Evet, 3 senede 0 çekti. Ama o gelmeden önceki 4 sezonda da 0 çekilmişti. Zaten 2007 yılından beri Şampiyonlar Ligi geliri yoktu. Borsada değer felan kaybetmedi. Geçtiğimiz yaz transfer sezonunda borsada değeri 4'e katlandı. Diğer branşlarda başarısız da olmadı, bir çok branşta şampiyonluk geldi. Şampiyon olamayan takımlar da gayet iyi sezon geçirdiler.

Futbol takımıyla ilgili bakılacak olursa; Ali Koç başarısız bir başkanlık dönemi geçirmiştir. Ama diğer tüm alanlarda başarılı olmuştur. Fenerbahçe'yi mali olarak rahatlatmıştır. Geminin yüzdürülebilmesini sağlayacak finansal desteği sağlamıştır. Aynı zamanda tüm kulüplerin ileride önemli sorunlar yaşayacağı "Bankalar Birliği" antlaşmasını kabul etmemiş. Bu antlaşmanın gerçeklikten uzak olduğunu ifade etmiştir. Antlaşmanın revize edilerek süresinin uzatılmasını ve şartların iyileştirmesini sağlamıştır. Bunun için yoğun çaba sarfetmiştir. Katıldığı programlarda bunu defalarca deklare etmesine rağmen bazı başkanlar bizim sayemizde böyle oldu gibi kendilerini komik duruma düşürecek ifadeler kullanmışlardır.

Şahsen benim düşüncem, Ali Koç Fenerbahçe'de şampiyonluklar yaşamayı hak etmektedir. Fakat, çok geç karar alıyor olması, bazı insanları üzmemek adına kararlarını geciktiriyor olması kendisinin bunu yaşamasına engel olacaktır. Eğer yeni dönemde de aynı şekilde devam ederse başarılı olması mümkün değildir. Fakat, yine de çok büyük bir potansiyeli vardır. Fenerbahçe taraftarı 1 dönem daha kendisine o şansı tanımalıdır. Bir dönüşüm görmediği anda da direkt olarak istifaya davet etmelidir.
  • Yaşınız 28

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 27 Mayıs 2021, 12:09:15 »
 bir ara sampiyonlar ligine en çok katılan turk takımı fb idi.3 senede hiç katılamadı.ortalama uzerinden hesaplanır.karsılıksız dion şirketlerinin reklamlarını goruom.azizde seçilirsem 3 katını vericem demişti.euroligte final oynayan türkiye liginde açık ara yapan basket takımıda yalan oldu.koç egosunuda tatmin ediyor reklamıda oluyor reklamın iyisi kotusu olmaz.sıfır çekmiş biri.o parayı 3 4 baskan adayı yonetim bir araya gelip gene verirler.anelkayı aldı fb zamanında 4 gunde forma satıslarından parası çıkmıştı.koç boş çıktı.ben emindim sıfır cekiceğinden.kumeye bile oynattı tarihin en kotu sezonu derbi ustunluğıunude mahvetti.kolpa çıktı koç.ne hocalar ne kaleci hep dandik adamlarla calıstı.anlamıyor etmiyor.mecbur değilim koç yuzunden basarısızlıkların uykumu kacırmasına ama oyle oldu.gsye kadıköyde 2 sezondur gol bile atamadık hep yenerdik.alinin emrenin yeri değil orası onlarla olcak yer değil.hiç seneye sampiyonluk falan bekleme.hele emre falan kalırsa ilk 3 bekleme.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

mustafakorhan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 27 Mayıs 2021, 13:07:14 »
bir ara sampiyonlar ligine en çok katılan turk takımı fb idi.3 senede hiç katılamadı.ortalama uzerinden hesaplanır.karsılıksız dion şirketlerinin reklamlarını goruom.azizde seçilirsem 3 katını vericem demişti.euroligte final oynayan türkiye liginde açık ara yapan basket takımıda yalan oldu.koç egosunuda tatmin ediyor reklamıda oluyor reklamın iyisi kotusu olmaz.sıfır çekmiş biri.o parayı 3 4 baskan adayı yonetim bir araya gelip gene verirler.anelkayı aldı fb zamanında 4 gunde forma satıslarından parası çıkmıştı.koç boş çıktı.ben emindim sıfır cekiceğinden.kumeye bile oynattı tarihin en kotu sezonu derbi ustunluğıunude mahvetti.kolpa çıktı koç.ne hocalar ne kaleci hep dandik adamlarla calıstı.anlamıyor etmiyor.mecbur değilim koç yuzunden basarısızlıkların uykumu kacırmasına ama oyle oldu.gsye kadıköyde 2 sezondur gol bile atamadık hep yenerdik.alinin emrenin yeri değil orası onlarla olcak yer değil.hiç seneye sampiyonluk falan bekleme.hele emre falan kalırsa ilk 3 bekleme.

Sırayla cevap vereyim :)
1) Hocam 2007'den beri katılamıyor diyorum. Siz ortalamadan bahsediyorsunuz. 14 yıldır katılamıyor. 14 yılın 3 yılı Ali Koç, 11 yılı ise Aziz Yıldırım döneminde.

2) Karşılıksız kısmını özellikle büyük yazmışım. Karşılıksız olarak 50 milyon dolar verdi. Bunun dışında da şirketlerinden sponsor oldu. Kendi şirketinden sponsor olmanın ne zararı var. Bu kadar yüksek sponsor parasını veren başka firma yok. Adamlar 3 veriyorsa bu 5 veriyor. Fazladan para veriyor yine.

3) Aziz Yıldırım 3 katını verecem felan demedi. Ali Koç "Ne veriyorsanız 1 fazlasını verecem dedi".

4) Euroleague'de şampiyon olarak takımın bütçesi yarı yarıya düşürüldü. Hoca, dinlenmek istediğini söyleyerek ayrıldı. Ne olmasını bekliyordunuz. her sene basketbola 30-40 milyon euro bütçe verilebilir mi? Bu kadar para veriyorsunuz. Euroleague kazanında 1-2 milyon euro gelir elde ediyorsunuz.

5) Hiçbir aday o parayı karşılıksız olarak veremez. Vermedi. Veren olsa gelir aday olurdu.

6) Anelka'yı aldığında zamanki ekonomik durumunla şuanki bir mi? Kulüpler ekonomik olarak zor durumda. Ülke ekonomin batıyor. Dolar ve Euro kaç lira seviyelerine geldi. Gelirlerin TL cinsinden giderlerin Euro cinsinden olunca öyle oyuncuları alamazsın.

Hocam, size bir tavsiyem var. Hayata karşı bu kadar karamsar ve kötümser olmayın. Başarılı olamayacaklarını düşünebilirsiniz. Herkesin bir fikri var. Ben de bu şartlarda başarılı olabileceklerini düşünmüyorum. Ama sizin her cümlenizde bir kötümserlik var. İnsanların yalnızca kötü yanlarını değil iyi yanlarını da konuşmak gerekir. Lütfen, kendinizi bu cenderenin içine sokmayın. Biraz daha ılımlı olunabilir.
  • Yaşınız 28

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 27 Mayıs 2021, 15:35:29 »
 aykut zamanı ve koç zamanı kotumserdim biri 5 te 1 yaptı biri 3 te 0.iyi olan ne varki.polyanamı yapıcam.insallah basarılı olurlar ben yanılırım ben isme bakmam kişiler gecer kurumlar kalır.koç basarılı yapsın koç deriz .ama bastan beri umut yoktu bende malesef futbolda zor yanılıyorum.keşke aday olmasaydı artık insallah basarılı oluruz 3 senedir yediğimiz yemeğin tadı yok.strese girdik millet dalga gecerken basımız belaya gircek artık.tek gercek fenerbahçe kişiler gider kurumlar kalır.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

mustafakorhan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 27 Mayıs 2021, 19:19:21 »
Elbette herkes gelip geçecektir, Fenerbahçe kulübü kalacaktır. Ama Ali Koç gelirken de çok büyük bir umut vardı. Fenerbahçe tarihinin en büyük seçimi oldu. 16 bin gibi rekor bir oy aldı. Herkes çıldırdı. Ali Koç başkan Fenerbahçe şampiyon denildi. Bir umut vardı. Hala da var aslında. Ali Koç'un başkan olarak başarılı olmasını isteyen çok büyük bir kitle var. Şu ana kadar başarılı olamadı. Bu ay seçim var. Hiçbir aday çıkmıyor. Çünkü herkes Ali Koç'a bir dönem daha şans verilmesi gerektiğini düşünüyor. Aksi taktirde Saadettin Saran çoktan aday olurdu. Ali Koç'un bir dönem daha devam etmesi gerektiğini söylüyor. Camia içinde elbette çok büyük bir üzüntü ve şaşkınlık var. Ama yine de yapabilir umudu da var. Sosyal medyayı, özellikle Twitter çok yoğun kullanan biri olarak bunu söylüyorum.

Umarım herkes için en iyisi olur.
  • Yaşınız 28

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 27 Mayıs 2021, 19:26:48 »
 yorumculardan trabzonsporlu zeki ile haldun diye yorumcu var dedilerki azize bağlı bir grup varmış akıl aldıkları adam azizmiş ona danışıyorlarmış bunlar ali koça demişlerki biz hoca topçu basket hocası dahil hazırladık.ama sen aday olcaksan saygı duyup biz aday olmuyacağız demişler.saygı gostermişlersayet bende fbliysem koçtan daha iyi yapıcaksam fb çıkarları için saygı gostermezdim ama yapıp yapmayacağımı bilmiyorsam dusunurdum.onemli olan fb kişiler gider kurumlar kalır.insallah fb iyi olur.

mustafakorhan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 27 Mayıs 2021, 19:31:58 »
Bunlar tamamen uydurma bilgiler hocam. Sanırım bu isimler A Spor yorumcusu, hiç birine güvenmiyorum. Fenerbahçe'de sağlam kaynakları olan tüm muhabir ve yorumcuları takip ediyorum. Böyle bir şey yok. Aziz Yıldırım hiçbir şekilde müdahil olmayacağını açıkladı zaten. Genel Kurul'da da bir açıklama yapacakmış. Ortada saygı vs. gibi bir durum yok yani.

Bir de şurası komik, başkan olmadan nasıl topçu ayarlayabilir? Böyle bir şey mi var. Sallıyorlar. Çok fazla inanmayın hocam.
  • Yaşınız 28

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 27 Mayıs 2021, 19:34:53 »
 arkadasın arkadası baskan adayı idi adayken cağırdı topçuları gorustu resminide atmış gorusuluyormuş oluyormuş oyle bişi aday olan kişi pek guvenilir değildi bende sallıyor dedim ama resimi falan gordum avrupadan bir topçu getirmiş var oyle anlaşmalar bir kaç kez daha sahit oldum eğer baskan olursam deyip anlaşılıyor sart şu bu seni alırım diyorlar hocaya topçuya.bende orda erman toroğlunu sevmememe rağmen bazen inanılmaz doğru konustuğu için dinliyorum .bazen deliriom bazı yorumlarına ama doğru konustummuda çok iyi konusuyor

mustafakorhan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 27 Mayıs 2021, 19:57:58 »
arkadasın arkadası baskan adayı idi adayken cağırdı topçuları gorustu resminide atmış gorusuluyormuş oluyormuş oyle bişi aday olan kişi pek guvenilir değildi bende sallıyor dedim ama resimi falan gordum avrupadan bir topçu getirmiş var oyle anlaşmalar bir kaç kez daha sahit oldum eğer baskan olursam deyip anlaşılıyor sart şu bu seni alırım diyorlar hocaya topçuya.bende orda erman toroğlunu sevmememe rağmen bazen inanılmaz doğru konustuğu için dinliyorum .bazen deliriom bazı yorumlarına ama doğru konustummuda çok iyi konusuyor

UEFA kuralları gereği sözleşmesinin bitimine 6 ay kalmadan kulüpler transfer görüşmesi dahi yapamıyor. Bu işler resmi işler, hiçbir yetkisi olmayan, camiada bir adı olmayan bir insan hiçbir topçuyla anlaşamaz. Ki zaten neye göre anlaşacak. Neye göre para teklif edecek. Neye dayanarak güvence verecek. Öyle amatör bir kulüp değil burası. O yüzden zor.

A Spor kanalında mecburiyetten dolayı bulunan yorumcular var. Onları değerli görüyorum. Fakat içlerinden birçoğu tamamen uydurma ve söylenti üzerine yorumculuk yapıyor. Kaynağının bile belli olmadığı uydurma haberlere de insanlar inanıyor. Kusura bakmayın ama Erman Toroğlu'nun sürekli bir kaos çıkarma amacıyla konuştuğunu, reyting kovaladığını görüyoruz. Hiçbir söylediği inandırıcı gelmiyor. Fenerbahçe düşmanı olduğunu da biliyoruz.
  • Yaşınız 28

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 27 Mayıs 2021, 20:46:17 »
 evet fb dusmanı ama tecrubeli biri fb ile alakalı konustuğu ileri geri laflara bende tvyi kırıcak gibi oluyorum ama erman zeki bir adam

mustafakorhan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 27 Mayıs 2021, 21:59:55 »
evet fb dusmanı ama tecrubeli biri fb ile alakalı konustuğu ileri geri laflara bende tvyi kırıcak gibi oluyorum ama erman zeki bir adam
Zeki olmak hiçbir şey için yeterli değil. Bu zekayı nasıl kullandığın önemli. Eğer zekanı kaostan ve kötülükten yana kullanırsan hiçbir şekilde saygı da duymam, yorumlarını da yayınlarını da izlemem. Özellikle ATV ve A Spor'un yayınladığı maçlarda spikerin yanında yorumcu olarak konuşuyor olmasından nefret ediyorum.
  • Yaşınız 28

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 01 Haziran 2021, 11:50:42 »
 Beklediğim bir hamleydi son dkda bir aday çıkmasını bekliyordum bir ihtimal .birde formaliteden karsısına aday konulucak deniliyordu.eyüp yeşilyurt formaliteden yarıs tek gecmesin diyemi aday ciddi ciddi adaymı

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 03 Haziran 2021, 20:57:50 »
 anlamıyorum hiçbişiyi emre duygusal veda ediyor klup ona tşk ediyor.bizden sampiyon yapanlar kovulurdu eskiden.emre ne yaptı 3 senenin 2sinde sezon sonuna doğr hoca oldu birsey yapamadı ne yapcaktı hangi tecrube ile ne yapcaktı.buu yarın obur gun donmek için yol yapıyor .bu seneki kadroyuda o kurdu.kimlere kaldık.kuculdukce kuculduk.kalitemiz sıfıra indi

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 24 Haziran 2021, 12:53:30 »
 Aklın yolu bir.aşağı yukarı buraya yazdıklarımızı soluyor aziz .o kadar borc dedi koç yonetimi ustune yaptığı mallar vardı fenerin yaziz yonetiminin.bakalım koçne cevap vercek umarım bu tartışma fbye zarar vermez

Facebook Twitter Instagram