Gönderen Konu: Finasterid kullanımında Refleks-hiperandrojenitesi  (Okunma sayısı 942 defa)

kelaynak3636

• Sr. Member
Finasterid kullanımında Refleks-hiperandrojenitesi
« : 02 Haziran 2021, 10:57:05 »
Konuya pek hakim değilim ama bilgili biri vardır umarım.
1 aydır finasterid kullanıyorum ve kafamda inanılmaz bir iltihap yarattı,saçımı yağlandırdı ve dökülmeyi aşırı arttırdı.Başta inceleri döküp yerine kalınları getireceğini düşündüm ama durum bu değil.İlaç bazı insanlarda ters etki yapıyor ve saçları döküyor.İlacı bırakmaya karar verdim.Böyle bir sorunla karşılaşan var mı?

Xeth

• Hero Member
Ynt: Finasterid kullanımında Refleks-hiperandrojenitesi
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2021, 11:24:52 »
Böyle bir şey mümkün fakat sen 2 hafta fin kullandıktan sonra da bunları diyordun. Dolayısıyla finle alakası yok dökülmenin, roaccutane bırakmandan kaynaklı.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 02 Haziran 2021, 11:52:49 »
Böyle bir şey mümkün fakat sen 2 hafta fin kullandıktan sonra da bunları diyordun. Dolayısıyla finle alakası yok dökülmenin, roaccutane bırakmandan kaynaklı.
Roacuttune saçlarıma çok iyi gelmişti dökülmeyi de azaltmıştı rouccutanenın saç dökülmesini arttırıcı bir etkisi olmasına rağmen.İltihabı dindirdiğini düşünüyorum.
Finle alakalı çünkü geçen ay foto atmıştım hocam,belki hatırlarsın belirgin bir açıklık yoktu ama şu an açıklıklar açıldı ve her elimi atışımda 20 tel geliyor.Günlük 1000 e yakın dökülüyor herhalde.
Demin 200 lira verip bir doktorla görüştüm adamın zerre bilgisi yok.Prp,mezoterapi yaptır boşver finasteridi dedi sadece.Çok nadir bir yan etki falan mı yaşıyorum anlamıyorum.Hiçbir bilgi edinememek iyice yoruyor beni.

Testosteron artışına bağladım ama cinsel olarak hiçbir etki yapmadı ilaç.Libido artışı ya da azalması yok,kullanmadan öncekiyle aynı tamamen.Tek etkisi saçlarımı yağlandırması ve dökmesi
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2021, 12:12:39 »
Roacuttune saçlarıma çok iyi gelmişti dökülmeyi de azaltmıştı rouccutanenın saç dökülmesini arttırıcı bir etkisi olmasına rağmen.İltihabı dindirdiğini düşünüyorum.
Finle alakalı çünkü geçen ay foto atmıştım hocam,belki hatırlarsın belirgin bir açıklık yoktu ama şu an açıklıklar açıldı ve her elimi atışımda 20 tel geliyor.Günlük 1000 e yakın dökülüyor herhalde.
Demin 200 lira verip bir doktorla görüştüm adamın zerre bilgisi yok.Prp,mezoterapi yaptır boşver finasteridi dedi sadece.Çok nadir bir yan etki falan mı yaşıyorum anlamıyorum.Hiçbir bilgi edinememek iyice yoruyor beni.

Testosteron artışına bağladım ama cinsel olarak hiçbir etki yapmadı ilaç.Libido artışı ya da azalması yok,kullanmadan öncekiyle aynı tamamen.Tek etkisi saçlarımı yağlandırması ve dökmesi

Hocam demek istediğim şey şu isterse senin testo 1 milyon olsun. En az 1.5-2 ay sonra başlar dökülmen. Roaccutane bırakmandan dolayı olduğunu düşünüyorum hâlâ ve muhtemelen geçici. Dökülenlerin çoğu geri gelecektir
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2021, 12:20:42 »
Hocam demek istediğim şey şu isterse senin testo 1 milyon olsun. En az 1.5-2 ay sonra başlar dökülmen. Roaccutane bırakmandan dolayı olduğunu düşünüyorum hâlâ ve muhtemelen geçici. Dökülenlerin çoğu geri gelecektir
Peki refleks hiperandrojenitesi hakkında bir bilgin var mı,internetten baktım da bir şey çıkmadı.Yabancı bir saç forum sitesinde gördüm.
Dht düzeyim ne durumda bilmiyorum,başlamadan önce test de yaptırmadım.Eğer düşük bir düzeydeyse vücut aşırı bir tepki vermiş olabilir mi acaba?
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 02 Haziran 2021, 12:31:16 »
Koca karı masalı olduğunu düşündüğüm bir olay bu refleks hiperandrojenite olayı. Eğer varsa bile çok çok az insanda vardır ve siz o kişilerden biri olmak için çok erken süreçtesiniz.

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 02 Haziran 2021, 12:41:56 »
Koca karı masalı olduğunu düşündüğüm bir olay bu refleks hiperandrojenite olayı. Eğer varsa bile çok çok az insanda vardır ve siz o kişilerden biri olmak için çok erken süreçtesiniz.
Hocam saçlarım 5 numara olmasına rağmen banyoda ellerim full saçla doluyor.Bu dökülmenin başka bir açıklaması olabilir mi
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 02 Haziran 2021, 12:43:01 »
Hocam saçlarım 5 numara olmasına rağmen banyoda ellerim full saçla doluyor.Bu dökülmenin başka bir açıklaması olabilir mi

Roaccutane sebepli telogen effluvium
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2021, 12:55:06 »
Roaccutane sebepli telogen effluvium
Rouccutane kullanırken banyoda 10 tel anca dökülüyordu,yastıkta 0.Gürleştiğini bile fark ettim.Doktora anlattım bunu,o da şaşırdı.Saç dökülmesi ile ilgili bir ilaç değil zaten.Dökülmem genetik değil sadece yağlanma ve iltihaba bağlı ve iltihabı engelleyince duruyor olabilir mi acaba,eğer öyleyse iltihabı yaratan ne?

Ben iltihapla saç dökülmesi arasındaki ilişkiyi hala anlayamadım,dht nin saldırmasıyla oluştuğu söyleniyor ama erkek tipi dökülmesi olup  bu şikayetleri olmayanlar var.Hatta çoğunlukta kaşıntı acı gibi şeyler yok.Genetik dökülmeden bağımsız bir şey olduğunu düşünüyorum hala
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 03 Haziran 2021, 00:14:31 »
Yok mu bir bilgisi olan ya  :'(
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 03 Haziran 2021, 07:42:43 »

Doktorun adı ne?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 03 Haziran 2021, 08:38:29 »
Doktorun adı ne?
Adını bilmiyorum Memorial hastanesinden bir doktor,online görüşme yaptık
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 03 Haziran 2021, 15:15:46 »
kardesım sana yaramıyorsa bırakacaksın ki zaten bırakmışsındır
Global Moderator

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 03 Haziran 2021, 15:54:03 »
kardesım sana yaramıyorsa bırakacaksın ki zaten bırakmışsındır
İşe yaramamasını geçtim berbat etti.Saç dökülmesinde kullanılan en etkili ilaçlardan biri sonuçta,ya dökülmeyi durdurması-azaltması ya da etki etmemesi gerekirdi neden dökülmeyi çok daha agresifleştirdiğini anlamıyorum .
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Facebook Twitter Instagram