Gönderen Konu: ASMED Repair (Düzeltme) Operasyon Yaptırmalı Mıyım?  (Okunma sayısı 5203 defa)

bdrn

• Jr. Member
  • **
Arkadaşlar merhabalar,

Belki daha önce forumda konumu gören/yorum atan olmuştur. https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=11875.90

2019 Aralık ayında 3700 graft olduğu söylenen başarısız bir FUE operasyon geçirdim. 2020 boyunca pandemiden çok bu saç ekiminden çektim.
Hem donör bölgem çok hırpalandı (fotolarda uzun olduğu için çok belli olmuyor) hem de ekilen saçların tamamı hatalı, çoklu ve yanlış açılıydı.

Bunu nasıl düzeltebilirim derken Hasson & Wong (Canada), Dr. Bisanga (Belçika), Eugeinix (Hindistan), Dr. Bruno Ferreira (Portekiz), HLC Clinic ve son olarak ASMED Klinik ile görüştüm. Doktorların tamamı saçlarımın alınması ve yeni bir saç çizgisi tasarlanması gerektiğini belirtti.

Sayın Dr. Koray Erdoğan'a ayrı bir parantez açmak istiyorum kendisi hem pandemi sırasında online olarak hem de merkezinde yüz yüze konsültasyon verdi, vakit ayırdı ve her şeyden önemlisi öyle babacan bir eda ile "Sana yardımcı olmak istiyorum" dedi ki gerçekten kendisinin yeri daha ekim yaptırmamış olsam bile ben de farklı.

Yeni bir ekim mevcut hatalı saçların üzerine yapılması pek mümkün olmayacağı için Koray Hoca'dan da aldığım tavsiye ile ekim saçlarının büyük çoğunluğundan kurtuldum ve cildimde oluşan izler için de fraksiyonel lazer ile olabildiğince cildimi toparlamaya çalıştım.

Yaşım 29, bu süreçte psikolojim ciddi anlamda yıprandı bu haldeyken Finans kullanımı da olumsuz etki yaptı devam etmedim. Şu an Kerozan tablet ve Revita Şampuan ile idare ediyorum. Durumundan memnun musun diye sorarsanız pek değilim hala keşke hiç yaptırmasaydım kısa saç ile yaşasaydım diyorum fakat bu saç ekimine bulaşınca öyle telafisi kolay olmuyor bunu bu süreçte öğrendim ve şu an toparlanan cildimin üzerine bir saç ekimi düşünüyorum. Bu saç ekimini de ileride arkada oluşacak açıklıklarıda hesaba katarak olabildiğince saç çizgimi çok ileri almadan ve şakaklarımdaki çok geride olan anormal kısımları düzelterek yaptırmak istiyorum.

Hikayemi ve fotoğraflarımı paylaştım. Bu süreçte özellikle birden çok ekim tecrübesi olan kişilerin yorumlarını alabilirsem karar verme sürecimde benim için çok faydalı olur.

Kısmet olursa Temmuz başında Koray Hoca ile tekrar görüşüp onunda yorumunu almayı planlıyorum.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: ASMED Repair (Düzeltme) Operasyon Yaptırmalı Mıyım?
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2021, 23:08:06 »
Zor bir durum yaşamışsınız, öncelikle geçmiş olsun. Mevcut saçlarınızda dökülmeler devam edecek gibi gözüküyor. Finasterid kullanmamayı seçmişsiniz ancak bence ön bölüm ile birlikte dökülmeye devam eden saçlarınız için de ayrıca düşünmeniz gerekir. Yani ana saçlarınızı korumayacaksanız, yeni yaptıracağınız olası bir saç ekiminden daha sonra yeniden bir saç ekimi yaptırmanız gerekebilir. Ben yerinizde olsam Koray Hocaya saç ekimi yaptırırdım. Koray Hocanın repair ekimleri zaten inanılmaz başarılı. Ama dediğim gibi sonuçta ekim yapan merkezler ne kadar başarılı işlem yaparlarsa yapsınlar ana saçlar dökülmeye devam ettikçe ilerisi için mutlaka planlama yapılmalı.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 08 Haziran 2021, 02:10:43 »
Çok geçmiş olsun yaşadıklarını biliyorum ilk konundan .

Bu arada koray hocanın yanına yıllar önce aynı senin bulunduğun psikolojiye yakın bir durumda gitmiştim. Dediğin gibi O bahsettiğin Babacan tavırlarını ezbere bilirim o 20 dakikalık görüşmenin her saniyesini ezbere bilirim.

Bana Verdiği emek aldığı ücrete değmez inanın değmez çok uğraştı Allah razı olsun hocamızdan binlerce kolay vaka ekebilecek potansiyel de hastası olan bir doktor. o bizimle başkasının mafettiği saçları düzeltmek le uğraşmaktan daha çok keyif aldı bunu anladım. Şu an zaten hepiniz biliyorsunuz sanki hiç saç ektirmemiş bunları yaşamamış gibi mutluyum saçlarda harika:)

Sana gelince sana yardım etmek istiyorum dediyse hoca bu işi Halleder.
Biraz daha sabır her şey düzelir..

Bence finasterid ile var olanları korumanız önemli bu durumda en azından 2 ekimi yaptırdığınızda sonuna kadar destekleyin derim biraz dişinizi sıkın süreç sonuna kadar.

Normal ekimlerini anlatmaya gerek yok repair ekimlerinde dünya genelinde çok hayat kurtarmıştır koray hoca bu arada Yukarıda Yazdığın doktorlarla bire bir aynı ortamda bulundum Yunanistan da tanıştım az çok ingilizcem yettiği kadar sohbet ettim yaklaşık 1 hafta kadar

Başarılı doktorlar Ama benim Efsanem koray hoca:) kısaca onların koray hocaya olan saygılarına bire bir şahit olmuş bir insanım açıkcası çok gururlanmıştım bu durumdan bizim doktorumuz sonuçta.
Kısaca Yıldızı en çok parlayan Koray Hoca idi aralarında ilgi olarak çok aşırı ilgiye maruz kalmaktan yorulduğunu görüyordum.

dr wong
dr rahal
dr shaprıo
dr Loranzo
dr gınzburg
dr lupanzula
dr Ferıdunı
dr ruston
dr chueco
dr Tesauro
dr cooley

Ve bu doktorların sunumlarını ve sonrasında operasyonlarını izlemeye gelen öğrenmek isteyen (Teknik anlamda kendini geliştirmek için)  bir çok doktor Ve dahası.
Asmed ekibi de Tam takım ordaydı diğer doktorların operasyonlarına yardım ediyorlardı:)
Yanı o ünlü doktorların. Sanırım yeterli ekipleri olmadığı için ve Asmed ekibinin ne kadar eğtimli olduklarını bildikleri için Asmed ekibi destek oldu. Operasyon odalarına hızır gibi yetiştiler Tüm operasyon odalarına dağıldılar :) 

Hepsinin operasyonlarını Tek tek izledim. çoğu ünlü doktorlar Tv karşısında izledi operasyonları canlı yayında odalara girmediler. Odalarda kameralar vardı binanın belli yerlerinde Tv lerden izliyorlardı.

Sıra koray hocanın operasyon gününe gelince. Facia yaşandı kısaca her kes odaya girmek için doluştu.
Ve bu yüzden klimalar yetmedi + olarak klima pervane ne varsa getirdiler.
Bunları sen doktorların ismini sayınca Anlatayım dedim.

Senin için Hayırlısını dilerim ama şu an ki paylaşımına bakınca düzelmeyecek bir durum yok yıpratma kendini her şey düzelir bu günleri benim gibi unutursun. Tek Hatırladığın seni istediğin saçlara kavuşturan doktoruna olan saygın sevgin olur.
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2021, 02:58:52 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

bdrn

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 17 Haziran 2021, 10:58:38 »
Asistanı ile görüştüm Temmuz ayında bir görüşme planlıyorum. Hocam ne derse onu yaptıracağım çünkü dediğim gibi Koray Hoca hariç kimseden ben böyle bir dürüstlük ve güven aşılaması görmedim bu süreçte.

DHT seviyemi ölçtürdüğümde taban değerlere yakın çıktığı için Finasterid kullanmayı düşünmüyorum, (kan değerlerindeki DHT'nin scalp bölgesindeki DHT hassasiyeti ile direkt alakalı olmadığını biliyorum fakat taban seviyenin altına düşmek benim için daha riskli yan etkiler barındırıyor.)

Bu ekimle amacım kelliğimi alın açıklığımı kapatmak değil. Hatta şakaklar böle böyle kalabilir sadece ön çizgimin bir kaç milimetre ile natural bir görüntüye kavuşturulmasını istiyorum.

Sadece tek çekincem saç ekimi sırasında dökülmeye meyilli olan saçlar döküldüğü için süreci kendi elimle hızlandırmış olmaktan korkuyorum.

----

Çok teşekkürler cevaplarınız için...

Roninn3

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 28 Haziran 2021, 01:02:13 »
bence öndeki saçları aldırmakla çok yanlış bir iş yapmış hemde kendine eziyet etmişsin.
en güzeli çizginin ön sınırına bir kaç mm aşağı inerek tekli greftler ektirmen olurdu ,bu şekilde kötü görüntüyü düzeltebilirdin.

bdrn

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 30 Haziran 2021, 13:30:45 »
bence öndeki saçları aldırmakla çok yanlış bir iş yapmış hemde kendine eziyet etmişsin.
en güzeli çizginin ön sınırına bir kaç mm aşağı inerek tekli greftler ektirmen olurdu ,bu şekilde kötü görüntüyü düzeltebilirdin.

Saçları aldırmamı Koray Hoca'da önerdi, ekilen saçların hepsi çoklu ve açıları yanlıştı... Şu an da en azından yeni bir ekim yaptırdığımda daha düzgün planlanabilecek, ve olası bir başarılı ekimi gölgede bırakmayacak bu saçları aldırmış olmam.

Canlı görmediğiniz için böyle bir yorum normal, açıları düzgün olsaydı eğer ben de aldırmak istemezdim.

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 30 Haziran 2021, 22:39:13 »
Saç olsunda bırak çamurdan olsun ben olsam tek telini bile aldırmazdım bir şekilde saça yön vermeye çalışırdım zamanla düzelirdi bence
Ayrıca Yukarda arkadaşın belirttiği gibi ufak bir ekimle o bölge kamufle edilenilirdi.

Facebook Twitter Instagram