Gönderen Konu: Bebek tüyü  (Okunma sayısı 512 defa)

kelkedi

• Yeni üye
  • *
Bebek tüyü
« : 09 Haziran 2021, 03:08:41 »
Merhabalar, forumda yeniyim, format hakkında pek fazla bilgim yok, hatam varsa affola.

Yaklaşık 4 senedir agresif dökülme yaşıyorum 24 yaşındayım. Donör bölgemde saç yoğunluğum iyi gibi fakat ön kısım çok seyrek. Ön bölgede sayılı saça sahibim diyebilirim :) kısacası Nw4A-nw5 arasındayım. Herhangi bir doktora gitmedim, merak ettiğim bir şey var benim saçlarımın arasında özellikle dökülen bölgede çok yoğun şekilde açık renkte kısa kısa tüyler var. Merak ettiğim bu tüyler dökülme sonrası herkeste olan bir durum mu?

kelkedi

• Yeni üye
  • *
Ynt: Bebek tüyü
« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2022, 03:31:58 »
Minoxidil kullanarak güçlendirmem mümkün mü? Saç dökülmem devam ediyor. Kafamda çok fazla tüy var. Sürekli makine tıraşı oluyorum, saç görünmeyen yerlerde bile elimle dokunduğumda hafif tüy/saç sertliği elime geliyor. Bunları kalınlaştırmam mümkün mü?

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Bebek tüyü
« Yanıtla #2 : 04 Mayıs 2022, 12:23:39 »
 normal insanlarda saç dokulur yerine aynısı gelir.genetik dokulmede saç dokulur yerine bir incesi ufağı gelir saç dokulur yerine gene bir incesi bir ufağı gelir.boyle boyle devam eder yerine ya tüy kalır ya hiç kalmaz.o tuyler bitkisel hayattaki saç köklerinin dısarı verdiği tuyler.dokulmeden sonra huucre bir yıl yasar diyorlar.ilaçın fayda etme ihtimali daha fazla diyorlar .ama ilaç fayda edicekse 10 yıllık dokulmeyede ediyor.yeni saç çıkışı genelde tepede olur onler dhtye dayanıksız o açıdan zor olur.saçlar çıksada minoxidil calısma performansı zigzaglı saçlar bir iyi bir kotu olur .minoxidil ve dermoller finasteride deneyebilirsin.saçlarının resmini koyarsan daha iyi olur
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram