Gönderen Konu: saç dökülmesi durmadan saç ektirmek ?  (Okunma sayısı 2073 defa)

denixex

• Full Member
saç dökülmesi durmadan saç ektirmek ?
« : 09 Haziran 2021, 22:12:37 »
sizce mantıklı mı arkadaşlar ? yaşım 26 saçlarım hala dökülüyor ve açılmalar minyatürleşmeler devam ediyor, finas tarzı vs. başka hormonal ilaç kullanmak istemiyorum , 2-3 sene daha bekleyip mi ektirmek mantıklı olur yoksa şuan ekilir mi sizce ? yada vücut geliştirme yapıp creatin tarzı saç dökülmesini hızlandıran supplementler kullanayım (bir zamanlar spor yaparken alıyordum) ve biran önce dökülecekler gitsin mi :D

https://www.hizliresim.com/l50axa9
https://www.hizliresim.com/9ntra5c
https://www.hizliresim.com/2l4vynt
https://www.hizliresim.com/kp2qff1
https://www.hizliresim.com/ogf7785

AdnanN

• Hero Member
Ynt: saç dökülmesi durmadan saç ektirmek ?
« Yanıtla #1 : 09 Haziran 2021, 22:55:06 »
Belirli bir seyrekliğe ulaşmadan saç ekimi yapılırsa ekilenler çıkmıyor malesef Çünkü araya ekilenleri var olan saçlar engelliyor dolayısıyla beslenemeyip çıkamıyorlar.
Yani dediğin gibi bir yöntem mümkün değil kısacası.
En güzeli saçları olabildiğince dökülmesini yavaşlatmak bunun için çeşitli tedaviler var ,örneğin kullandığın şampuan bile önemli.
Çoğu kişi pisi pisine sağlıksız saç derisinden dolayı saçlarını kaybediyor.

denixex

• Full Member
« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2021, 00:00:10 »
Belirli bir seyrekliğe ulaşmadan saç ekimi yapılırsa ekilenler çıkmıyor malesef Çünkü araya ekilenleri var olan saçlar engelliyor dolayısıyla beslenemeyip çıkamıyorlar.
En güzeli saçları olabildiğince dökülmesini yavaşlatmak bunun için çeşitli tedaviler var ,örneğin kullandığın şampuan bile önemli.

sebamed bioxcin gibi iyi şampuanlar kullanıyorum hocam

Qur

• Full Member
« Yanıtla #3 : 10 Haziran 2021, 00:52:05 »
Bu söylediğinin bir geçerliliği yok. Varsa da bir kaynağı var mı. Kendi saçı, ekilen saçı nasıl engelliyor. Yok öyle bir şey.

Qur

• Full Member
« Yanıtla #4 : 10 Haziran 2021, 00:54:13 »
sizce mantıklı mı arkadaşlar ? yaşım 26 saçlarım hala dökülüyor ve açılmalar minyatürleşmeler devam ediyor, finas tarzı vs. başka hormonal ilaç kullanmak istemiyorum , 2-3 sene daha bekleyip mi ektirmek mantıklı olur yoksa şuan ekilir mi sizce ? yada vücut geliştirme yapıp creatin tarzı saç dökülmesini hızlandıran supplementler kullanayım (bir zamanlar spor yaparken alıyordum) ve biran önce dökülecekler gitsin mi :D
Fotoğraf atarsan daha iyi olur. Tüm saçların dökülmesini beklemene gerek yok. Belirli bir seviyeye gelmişse ve rahatsız ediyorsa ektirebilirsin.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 10 Haziran 2021, 01:05:49 »
Xpecia kullan 6 ay sonra ektir 6 ay daha devam et.Madem finden çekiniyorsun o da iş görür biraz.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 10 Haziran 2021, 01:36:25 »
Erken yaşta ekilince ekilenler de zamanla dökülüyor. Ben öyle gözlemledim.

KırmızıKara

• Full Member
« Yanıtla #7 : 10 Haziran 2021, 07:58:25 »
Tam senin yaşındayken şahin hocayla görüşmeye gitmiştim, dediğin gibi dökülme devam ediyordu bana ekimi biraz ertelersem sonucun daha iyi olacağını söyledi.. nitekim dökülmem devam etti ve 3.5 sene sonra 30 yaşıma ramak kala dökülmem durdu ve ekimi yaptırdım. Ama tabi burada sağlıklı bir yorum alman için foto eklemen lazım var olan saç tellerin zayıf mı nasıl bir bakmak lazım. Hakkında hayırlısı olsun bence biraz daha sabret. Bazıları yazıyor 30 yaşından sonra saçı ne yapayım diye, merak etme 30 yaşında korktuğun kadar yaşlı olmuyorsun :)
  • Ekim Tarihi: 02.04.2021
  • Ekim Merkezi ismi Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 3700
  • Yaşınız 30

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 10 Haziran 2021, 11:13:56 »
Tam senin yaşındayken şahin hocayla görüşmeye gitmiştim, dediğin gibi dökülme devam ediyordu bana ekimi biraz ertelersem sonucun daha iyi olacağını söyledi.. nitekim dökülmem devam etti ve 3.5 sene sonra 30 yaşıma ramak kala dökülmem durdu ve ekimi yaptırdım. Ama tabi burada sağlıklı bir yorum alman için foto eklemen lazım var olan saç tellerin zayıf mı nasıl bir bakmak lazım. Hakkında hayırlısı olsun bence biraz daha sabret. Bazıları yazıyor 30 yaşından sonra saçı ne yapayım diye, merak etme 30 yaşında korktuğun kadar yaşlı olmuyorsun :)

Genellikle 30-35 arası dökülme duruyor hocam, ama ben 27 yaşındayım ve o yaşta duracağını sanmıyorum nedense.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 10 Haziran 2021, 15:01:01 »
Saç dökülmesi durmaz yavaşlaya bilir sadece
Global Moderator

Ali Kemal

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 10 Haziran 2021, 17:08:50 »
Bu söylediğinin bir geçerliliği yok. Varsa da bir kaynağı var mı. Kendi saçı, ekilen saçı nasıl engelliyor. Yok öyle bir şey.

Arkadaşın dediği gayet normal bir durum asıl senin bunu bilmemen tuhaf  :) çim sahasına tohum at bakalım aralarından çıkacakmı acaba bence imkansız Saç ekimide bunun gibi bir şey.
Çoğu arkadaşın saçlı alanlarınada ekim yapıyor bazı ekim merkezleri ve hiç birinin aralardan saçı çıkmıyor hatta var olan saçlarıda dökülüyor bu yüzden.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 10 Haziran 2021, 17:25:56 »
Arkadaşın dediği gayet normal bir durum asıl senin bunu bilmemen tuhaf  :) çim sahasına tohum at bakalım aralarından çıkacakmı acaba bence imkansız Saç ekimide bunun gibi bir şey.
Çoğu arkadaşın saçlı alanlarınada ekim yapıyor bazı ekim merkezleri ve hiç birinin aralardan saçı çıkmıyor hatta var olan saçlarıda dökülüyor bu yüzden.

Bu senin çıkarımın sadece. Bununla ilgili bir makale bir bilimsel kaynak falan yok mu? Her söylenene inanacaksak
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Qur

• Full Member
« Yanıtla #12 : 10 Haziran 2021, 19:10:14 »
Öyle bir şey olmadığı için bilmemem normal. Böyle uydurma şeylerle insanları yanıltmayın. Bir çok merkez aralara ekim yapıyor ve özenli yapılınca çıkıyor da. Bencelerle ilerlemiyor bu işler. Kendinizi kandırın ama başkalarını kandırmayın. Bir de imkansız yazmışsın. Hani bu kadar eminsen paylaş bu araştırmalarını dünyayla. Valla zengin olursun.
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2021, 19:16:31 Gönderen: Qur »

Halfbald

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 10 Haziran 2021, 22:39:06 »
30-35 arası dökülme duruyorun kanıtı var mı? Benim dayılar 40ından sonra kel oldu
  • Yaşınız 31

denixex

• Full Member
« Yanıtla #14 : 11 Haziran 2021, 01:10:58 »
ne yapsam çok kararsızım arkadaşlar , fotoğrafları ekledim

Facebook Twitter Instagram