Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası ödem şişliği kaç gün sürer ne yapmak gerekir?  (Okunma sayısı 1233 defa)

x_X_x

• Full Member
Bugün ekimden sonraki 2. günüm ve gözlerimin yan tarafları şişmiş durumda. Ödem atıcı ilaç falan kullanmam gerekir. Bol su içmeye çalışıyorum. Onun dışında nasıl hızlı kurtulunabilir acaba bu şişlikten maksimum ne kadar sürer?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
3/4 gün sürer  sağlıklı bir insanda olağan bir durum operasyon sonrası biraz dişini sıkacaksın
Global Moderator

PEGO

• Hero Member
  • Saçların dökülmüş kanka
Geçmiş olsun. Antibiyotik ve ödem ilacını asla aksatmaman gerekir. Antibiyotik 5 gün düzenli kullanım günde 2 kere, ödem ilacı ise ekimden sonra 2.gün 3 adet, 3.gün 3, 4.gün 2, 5.gün 1 adet kullanıp bırakacaksın. Kafadan bandajı 3 gün çıkarmayacaksın ve sorunsuz atlatacaksın.
Xpecia günde 2 tablet
Prozinc Plus Şampuan

Serkan Aygın 4200 Greft https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16500.0

Lauri

• Hero Member
Hocam bende inanılmaz ödem olmuştu. Şöyle izah edeyim, gözümü sağa sola kaydırdığımda, kulak, favori bölgesine inen ödemi, oluşan şişliği görebiliyordum neredeyse. O derece.

Kafa geride, tabi ekim bölgesine temas ettirmeyecek şekilde sürekli uzan. 3-4 litre belki daha fazla su iç. Tuzlu yeme.

5. Gün sadece kafa gerisinde biraz ödem kalmıştı, gerisi geçmişti.

mdalmis

• Jr. Member
  • **
Bugün ekimden sonraki 2. günüm ve gözlerimin yan tarafları şişmiş durumda. Ödem atıcı ilaç falan kullanmam gerekir. Bol su içmeye çalışıyorum. Onun dışında nasıl hızlı kurtulunabilir acaba bu şişlikten maksimum ne kadar sürer?

Benimde şuan gözlerimin yan tarafları şişti bakalım sabaha nasıl uyanacağım :( sende son durum nedir hocam ödem geçti mi? Geçtiyse kendiliğinden mi geçti yoksa takviyeyle mi geçirdin ?
  • Ekim Tarihi: 12.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medeks Hair
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 28
  • Medikal Tedavi Solgar Biotin 5000mg

x_X_x

• Full Member
Benimde şuan gözlerimin yan tarafları şişti bakalım sabaha nasıl uyanacağım :( sende son durum nedir hocam ödem geçti mi? Geçtiyse kendiliğinden mi geçti yoksa takviyeyle mi geçirdin ?

hocam ben prednol aldım aynı anda 2 tane iç 2 gün dediler ama ben 1 tane içtim şu an geçti gibi şişlikler bayağa ama abimde de şişti o içmedi ilaç onda da geçti sayılır yani maksimum süreceği 5-6 gün gibi duruyor ilacın bir etkisi olduğunu düşünmüyorum o konuda.  Bol bol su için 1 günde 4 litre civarında su içtim
  • Ekim Tarihi: 10.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 5200
  • Yaşınız 33

mdalmis

• Jr. Member
  • **
hocam ben prednol aldım aynı anda 2 tane iç 2 gün dediler ama ben 1 tane içtim şu an geçti gibi şişlikler bayağa ama abimde de şişti o içmedi ilaç onda da geçti sayılır yani maksimum süreceği 5-6 gün gibi duruyor ilacın bir etkisi olduğunu düşünmüyorum o konuda.  Bol bol su için 1 günde 4 litre civarında su içtim

Teşekkür ederim. Dün geceye göre bugün daha iyiyim şişlikler indi gibi yada gözüm alıştı bilemiyorum :) Beklicem bende kendi kendine geçiyomuş
  • Ekim Tarihi: 12.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medeks Hair
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 28
  • Medikal Tedavi Solgar Biotin 5000mg

Zombi

• Yeni üye
  • *
Ekimden sonra ilaçları kullanıp 4-5 gün paso yatmak mı lazım beyler yani şimdi yanlış anlamadıysam? PC'ye falan da pek oturmayalım o zaman dimi? İlk 3 günde full kafada bandaj durcak?
Bu ödem idrarla falan mı çıkıyor yoksa?

Bunun dışında seyahat yastığı ile sırt üstü uyuma şeklinde 15 gün böyle yatsak yeterli mi sonra normal yatma şeklimize dönebilirmiyiz?

Facebook Twitter Instagram