Gönderen Konu: Kahvenin antiandrojen özelliği var mı?  (Okunma sayısı 897 defa)

nickless

• Full Member
Kahvenin antiandrojen özelliği var mı?
« : 13 Haziran 2021, 21:31:03 »
Çayın antiandrojen özelliği olduüğunu biliyorum ve fark ettiyseniz kahve hangi ülkede çok tüketiliyorsa o ülkenin vatandaşlarında AGA çok az görülüyor. (İngiltere, finlandiye, norveç, danimarka vs.) Kafeinin saç dökülmesini önlediğini biliyorum, peki kahve veya kafein (çok bilinen antiandrojen olan yeşil çayda da kafein var) antiandrojen etkiye sahip mi? Böyle bir şey cidden olabilir mi?

nickless

• Full Member
Ynt: Kahvenin antiandrojen özelliği var mı?
« Yanıtla #1 : 13 Haziran 2021, 21:36:07 »
Yeşil çayın üretim ve tüketiminde birinci olan Çin'de Androgenetik Alopesi yok denecek kadar az

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 13 Haziran 2021, 21:37:12 »
Çayın antiandrojen özelliği olduüğunu biliyorum ve fark ettiyseniz kahve hangi ülkede çok tüketiliyorsa o ülkenin vatandaşlarında AGA çok az görülüyor. (İngiltere, finlandiye, norveç, danimarka vs.) Kafeinin saç dökülmesini önlediğini biliyorum, peki kahve veya kafein (çok bilinen antiandrojen olan yeşil çayda da kafein var) antiandrojen etkiye sahip mi? Böyle bir şey cidden olabilir mi?
Antiandrojen özelliği olan çay yeşil çaydır.Evlerde içilen çayın böyle bir özelliği olsa TRde kel kalmaz
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

nickless

• Full Member
« Yanıtla #3 : 13 Haziran 2021, 21:42:14 »
Antiandrojen özelliği olan çay yeşil çaydır.Evlerde içilen çayın böyle bir özelliği olsa TRde kel kalmaz
evet siyah çayın antiandrojen özelliği yok muhtemelen ve siyah çayda yeşil çaydan daha fazla kafein varmış. O zaman kafeinin antiandrojenik özelliği yok. Kahve konusu tartışılabilir ama.

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 13 Haziran 2021, 22:37:09 »
evet siyah çayın antiandrojen özelliği yok muhtemelen ve siyah çayda yeşil çaydan daha fazla kafein varmış. O zaman kafeinin antiandrojenik özelliği yok. Kahve konusu tartışılabilir ama.
Kafeinin antiandrojen olduğunu daha duymadım damar büzücü ve uyarıcıdır topikal kullanımda tüylenme yapar

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 14 Haziran 2021, 02:40:51 »
Poşet yeşil çay da aynı etkiyi yaparmı? Yoksa direk baharatçılardan mı almak gerek?
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 14 Haziran 2021, 11:50:51 »
Poşet yeşil çay da aynı etkiyi yaparmı? Yoksa direk baharatçılardan mı almak gerek?
Aktardan alsan daha iyi olabilir

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 20 Haziran 2021, 13:31:49 »
Bizim içtiğimiz çayların saçlarımıza zararı çok arkadaşlar. İçtiğimiz çaylar demir emilimini azaltıyor ve saçlar demir eksikliğinden daha da zayıflıyor.
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 20 Haziran 2021, 14:15:12 »
Bizim içtiğimiz çayların saçlarımıza zararı çok arkadaşlar. İçtiğimiz çaylar demir emilimini azaltıyor ve saçlar demir eksikliğinden daha da zayıflıyor.
Çok içildiğinde emilimde sıkıntı olur diye biliyorum abartılmadığı sürece uzun vadede fayda görülebilir ek bilgi olarak da demir emilimi için de kırmızı et yerken süt ürünü kullanmayı önermiyor doktorlar salata ile birlikte demir emilimi daha fazla oluyormuş

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 20 Haziran 2021, 16:49:30 »

Çaykur’un organik yeşil çayı var. Dik silindir bir kutuda. Büyük, orta boy migroslarda fln var sanıyorum. Çok az öğütülmüş şekilde. Epey iri parçalı. Ben o ürünü tavsiye ederim. Hem çaykur hem de orgsnik olması açısından.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 20 Haziran 2021, 19:04:13 »
Çaykur’un organik yeşil çayı var. Dik silindir bir kutuda. Büyük, orta boy migroslarda fln var sanıyorum. Çok az öğütülmüş şekilde. Epey iri parçalı. Ben o ürünü tavsiye ederim. Hem çaykur hem de orgsnik olması açısından.

Teşekkürler.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Romanadam

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 20 Haziran 2021, 22:20:19 »
Yeşil çayın çok az dht bloker özelliği var ama bu siyah çay için geçerli değil.
Kahve içmeninde dht bloker etkisi hiç yok ama kafeini saç derisine sürmenin saç kalitesini arttırıcı özelliği var diye biliyorum.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 20 Haziran 2021, 22:34:34 »
Yeşil çayın çok az dht bloker özelliği var ama bu siyah çay için geçerli değil.
Kahve içmeninde dht bloker etkisi hiç yok ama kafeini saç derisine sürmenin saç kalitesini arttırıcı özelliği var diye biliyorum.

Kafeinin sanırım folikülde benzer bi etkisi oluğuna dair bir çalışma vardı galiba. Bulabilirsem atarım. Topikal kullanımda etkisi de olduğuna dair birşeyler var. Ama ne kadar etkilidir değildir bilemiyorum.

Facebook Twitter Instagram