Gönderen Konu: 22 yaşındayım aşırı saç dökülmem var  (Okunma sayısı 2110 defa)

kaygılı

• Yeni üye
  • *
22 yaşındayım aşırı saç dökülmem var
« : 17 Haziran 2021, 13:46:25 »
abilerim merhaba ben 22 yaşındayım üniversite öğrencisiyim 5.6 yıldır düzenli olarak yavaş yavaş saçlarım dökülüyordu taaki bu pandemi başladı başlayalı son 1 buçuk senede inanılmaz derecede saç kaybı yaşıyorum ön tarafım ve şakak kısmımda saçtan eser kalmadı desem yeridir 1.2 cm geriledi ve aşırı seyreldi her yerde saç görmekten bıktım artık sabah kalkıyorum yastıkta 4.5 tel duşda ellerim oluk oluk saç yumuşacık dokunuyum heryer saç vallahi artık kansermiyim diye düşüncelerim vardı öyle böyle değil. prp tedavisi yaptırdım 4 seans hiç bir işe yaramadığını gördüm yağlar,şampuanlar,serumlar milyarlar harcadım şu saça genede adam olmuyor finasterid felan yan etkisinden dolayı kullanmak istemiyorum daha doğrusu istiyorum ama korkuyorum minok daha berbat ettiğini ona bağımlı hale getirdiğini biliyorum. şimdilik 20 gündür xpecia tablet kullanıyorum artık o kadar yoruldum ki saçı düşünmekten daha şu yaşımda arkadaşlarımda at yelesi gibi saç varken bu dert beni bitirdi gitmediğim ankara da saç ekim merkezi kalmadı parasını geçtim artık ben herşeyi vermeye razıyım şahin çelik hocayla görüştüm erken dedi aşırı saç dökülmen var dedi yerinde olsam ektirmem dedi bir çok merkezle konuştum böyle söylediler yalnız illa istiyorum diyorsan ekeriz dediler o lafları beni ekim için biraz daha ertelemem gerektiğini düşünmeme yol açtı ama onları 2500-3000 greft ile doldurtmak istiyorum zaten doğuştan alnız geniş fazla aşşağıya indirtmeden babamın ve abimin donör bölgeleri inanılmaz güzel ve sık,dayılarım ve amcalarımda at yelesi saçlar var.Yalnız karar veremedim kafayı yemek durumundayım lütfen bilgili abilerim bana yardımcı olun fotoğraflarımı bırakıyorum aşşağıya  öncesi ve şimdiki fotoğraflarımı yorum yaparsanız çok sevinirim...

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Ynt: 22 yaşındayım aşırı saç dökülmem var
« Yanıtla #1 : 17 Haziran 2021, 13:55:39 »
Aynı durumdayım, bu işin tek çaresi ne yazık ki finasterid hocam. Ben de bir türlü karar veremiyorum.

kaygılı

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 17 Haziran 2021, 13:56:55 »
kardeşim yemin ederim beni perişan etti ya hergün ufak saçlarılar açıklıkları kapatmaktan bıktım ya çaresini bir türlü bulamıyorum ellerimden kayıp gidiyor saçlarım arada kaldım ne yapacağımı bilemiyorum finasterid kullanmayı düşünüyorum artık çaresiz kaldım.
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi xpecia tablet

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 17 Haziran 2021, 14:04:02 »
kardeşim yemin ederim beni perişan etti ya hergün ufak saçlarılar açıklıkları kapatmaktan bıktım ya çaresini bir türlü bulamıyorum ellerimden kayıp gidiyor saçlarım arada kaldım ne yapacağımı bilemiyorum finasterid kullanmayı düşünüyorum artık çaresiz kaldım.

Benim de öyle maalesef. Saçlar aklındayken başka şeylere odaklanamıyor insan. Ben de finasteride kullanmaya karar verme aşamasındayım, ama çok zor karar verebilen biriyim. Kimi arkadaşlar kullanıp bıraktıktan sonra daha kötü döküldüğünü söylüyor, kimi öyle bir şey olmadığını söylüyor. Net bir cevap bulabilmiş değilim ben de.
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2021, 15:30:58 Gönderen: Mutsuz Hasta »

Hairtransplant

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 17 Haziran 2021, 14:05:24 »
Su an geç kalmadan medikal destek alırsan var olanlar güçlenir korursun güzel bir de ön frontale ekim yaptırıp harika saçların olur merak etme donör de güzel saç sorunu yaşamazsın doğru adımlarla

kaygılı

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 17 Haziran 2021, 14:07:09 »
abi medikal destek derken neyden bahsediyorsun mesela onlar hakkında pek bir bilgim yok işe yarayacak ne varsa uygulamaya hazırım ben
  • Yaşınız 22

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 17 Haziran 2021, 14:12:57 »
Genetik dökülmeyi durdurabilmek için finasterid gibi ilaçları kullanman lazım.Yağlardan şampuanlardan bir şey bekleme
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

kaygılı

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 17 Haziran 2021, 14:20:53 »
propecia tablet pahalı olduğu için proscar kullanmayı düşünüyorum 1/4 e kırıp faydası olurmu acaba
  • Yaşınız 22

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 17 Haziran 2021, 14:40:36 »
propecia tablet pahalı olduğu için proscar kullanmayı düşünüyorum 1/4 e kırıp faydası olurmu acaba
Aynı etken madde zaten.Proscar prostat ilacı olduğu için devlet karşılıyor,propecia direkt saç için piyasaya sunulmuş,kozmetiğe girdiği için devlet karşılamıyor.
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

kaygılı

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 17 Haziran 2021, 14:52:31 »
peki proscar 1/4 mü kullanmalıyım 1/5 mi
  • Yaşınız 22

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 17 Haziran 2021, 14:57:21 »
peki proscar 1/4 mü kullanmalıyım 1/5 mi
Normalde kullanman gereken doz günlük 1mg yani 1/5 proscar ama ilaç çok küçük olduğu için 5 e bölmek zor,bazısı küçük bazısı büyük oluyor.Ben 4 e bölüyordum o yüzden ama düzgün bir şekilde 5 e bölebiliyorsan 1/5 şeklinde kullanabilirsin
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

kaygılı

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 17 Haziran 2021, 15:12:56 »
İlaç kırıcı alıcam onunla halletmeye çalıçıcam çok teşekkür ederim
  • Yaşınız 22

The Cebelebettin

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 17 Haziran 2021, 15:49:05 »
Konunu açmışsın hayırlı olsun :) erkek tipi saç dökülmen var ztn biliyorsundur arkadaşlarında dediği gibi finasteridle korumaya çalış aşırı yan etki görürsen bırakırsın ztn Ekim olayıni yerinde olsam 26-27 yaşından önce düşünmem erken daha çünkü
  • Medikal Tedavi Proscar (1/4)

kaygılı

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 17 Haziran 2021, 16:29:57 »
Tamamdır abicim çok teşekkür ederim sağolun :)
  • Yaşınız 22

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 17 Haziran 2021, 21:46:04 »
 finasterid için erkende olabilir yasın gereği 2 sene bloker losyonla devam edip sonra finasteride gecebilirdin ilerleyen yıllar onler zaten azalır ilaca rağmende önler dhtye çok dayanıksız.dokulmeni yavaslatıp ekim olur bu saça çok sene sonra 2.ekimde gerekebilir yada gerekmeyebilir
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram