Gönderen Konu: Yüz yağlanması Lütfen Bir Fikir Verin Artık katlanamıyorum  (Okunma sayısı 1013 defa)

Gregor59

• Hero Member
Arkadaşlar önceden böyle yağlı değildi yüzüm. Be zaman ki bu saç sökülmesi başladı 2019 başları gibi bu sorun da başladı.

Artık yaz da gelmesiyle katlanılmaz hal aldı. Pahalı sabunlar tonikler her şeyi denedim yok yok yok. İçerden müdahale lazım belli ki.

Sabah yüzümü yıkıyorum işe giderken saat 10 gibi. 12de yüzümde bir ağırlık ve vıcık vıcık yağ oluyor. Sürekli kendimi pis hissediyorum. 30 dkda bir peçeteyle yağları alıyorum. 1 saat sonra tekrar aynı pis his.

Zaten bu saçların seyretmesini artık eskisi gibi şekil verememeyi takıyorum, bir de bu yağ sorunu yüzünden iyice asosyal oldum. Birisine yakın durmaktan çekiniyorum görecek yağları diye.

Milletin cildi ne güzel kadife gibi bütün gün. Ben bu sorundan bıktım.

Bunun bir tedavisi ameliyatı vs yok mu? İnanın böyle yaşayamayacağım artık.

orientis

• Hero Member
Ynt: Yüz yağlanması Lütfen Bir Fikir Verin Artık katlanamıyorum
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2021, 21:04:52 »
hocam yağlı cilt ve sivilceler için çeşitli haplar mevcut ama bunların yüz tane yan etkisi var önermem o yüzden

Durumun varsa şu yüz yıkama jelini almanı öneririm çevremde de kullanan var cildin yağlanma süresini bariz uzatıyor

https://m.trendyol.com/la-roche-posay/effaclar-temizleme-jeli-yagli-akneye-egilim-gosteren-ciltler-parlama-karsiti-400ml-3337872411991-p-711058?boutiqueId=61&merchantId=410690

Sebamedin de yüz yıkama köpüğü var ona da göz atabilirsin
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2021, 21:36:13 »
hocam yağlı cilt ve sivilceler için çeşitli haplar mevcut ama bunların yüz tane yan etkisi var önermem o yüzden

Durumun varsa şu yüz yıkama jelini almanı öneririm çevremde de kullanan var cildin yağlanma süresini bariz uzatıyor

https://m.trendyol.com/la-roche-posay/effaclar-temizleme-jeli-yagli-akneye-egilim-gosteren-ciltler-parlama-karsiti-400ml-3337872411991-p-711058?boutiqueId=61&merchantId=410690

Sebamedin de yüz yıkama köpüğü var ona da göz atabilirsin

Aldım hocam o linkteki ürünü de kullandım, sebamed sabunları, yüz likitleri köpükleri hepsini denedim 1.5 senedir.

Yok sanki sorun başka yerdeymiş ve cildim bu kremleri jelleri önemsemiyormuş gibi. %5 bile etki etmez mi onca pahalı ürün. 1.5 senede 2-3 bin lira döktüm bu ürünlere. Hiçbir fayda görmedim.

Artık kendimden nefret eder hale geldim. Özgüvenim saçtan dolayı zaten zedelenmişti artık tamamen içine kapanık biri oldum.

Kendimi bile bir yerde ifade edemiyorum çünkü konuşurken hep aklımda yüzümdeki yağlar için ne düşünüyor acaba diye geçiyor. Acaba ay amma pis yüzünü yıkamıyor heralde diyorlar mıdır diye düşünüyorum hep

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2021, 21:37:01 »
  saçta bu tarz sorunlarla uğraşanlar genelde vichy ürünlerinde buluyorlar faydayı.yüzdede oyle olabilir ben halen deniz minarelli sabun tutuom suratımda birazdan yıkıcam.çok tutarsan daha berbat yapar kopurtup az tutmak gerek ben onda buldum faydayı.finasterid yuzde yağlanma yapar yediklerine dikakt edicen
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2021, 22:10:07 »
Karaciğerde yağlanma olabilir bu akne tedavilerinde saf A vitamini kullanıyorlar (roaccutane) saç derisi yüz burun dudak her yer kup kuru oluyor karaciğerdeki yağı 0 lıyor diye biliyorum a vitamini ağırlıklı beslen biraz bakalım ne olucak

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 24 Haziran 2021, 07:48:01 »
Tatlı, şekeri ve yağlı beslenmeyi keserseniz sorununuz muhtemelen azalır.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

The Cebelebettin

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 24 Haziran 2021, 09:25:05 »
19 yaşına girmeniz,saç dokulmenin başlaması ve yüzün yaglanmasi .. bunlar gosteriyorki testesteron seviyen yetişkinliğe girmem dolayisiyla artmış bu dönemde yağlanma vs olabilir normal yani katlanacaksin
  • Medikal Tedavi Proscar (1/4)

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 24 Haziran 2021, 09:42:17 »
Rouccutane tek çözüm,sabunlara vs boşuna para dökme
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 24 Haziran 2021, 09:49:20 »
 kıçımı yırtıyordum olmuuyordu deniz mineralli sabunla cozdum deniz suyu iyi geliyordu bir tek sabununu denedim işe yaradı yanlız çok tutunca daha beter yapıyor.rocucutane nettede arastırırsasnız saç doktuğunu gorursunuz
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 24 Haziran 2021, 17:28:55 »
19 yaşına girmeniz,saç dokulmenin başlaması ve yüzün yaglanmasi .. bunlar gosteriyorki testesteron seviyen yetişkinliğe girmem dolayisiyla artmış bu dönemde yağlanma vs olabilir normal yani katlanacaksin

Hocam 28 yaşındayım, 26 yaşıma kadar ne 1 tel saç dökülmesi ne şakak açılması ne de yağ vardı. Gecikmeli mi bitti ergenlik acaba

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 24 Haziran 2021, 20:19:07 »
 diyet yapıcan sen o zaman yağlandıran şeylerden uzak dur

The Cebelebettin

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 24 Haziran 2021, 20:44:22 »
Hocam 28 yaşındayım, 26 yaşıma kadar ne 1 tel saç dökülmesi ne şakak açılması ne de yağ vardı. Gecikmeli mi bitti ergenlik acaba
O zaman Senin genetik olarak testo ve yağ seviyen yüksektir hocam
  • Medikal Tedavi Proscar (1/4)

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 27 Haziran 2021, 21:26:25 »
Arkadaşlar önceden böyle yağlı değildi yüzüm. Be zaman ki bu saç sökülmesi başladı 2019 başları gibi bu sorun da başladı.

Artık yaz da gelmesiyle katlanılmaz hal aldı. Pahalı sabunlar tonikler her şeyi denedim yok yok yok. İçerden müdahale lazım belli ki.

Sabah yüzümü yıkıyorum işe giderken saat 10 gibi. 12de yüzümde bir ağırlık ve vıcık vıcık yağ oluyor. Sürekli kendimi pis hissediyorum. 30 dkda bir peçeteyle yağları alıyorum. 1 saat sonra tekrar aynı pis his.

Zaten bu saçların seyretmesini artık eskisi gibi şekil verememeyi takıyorum, bir de bu yağ sorunu yüzünden iyice asosyal oldum. Birisine yakın durmaktan çekiniyorum görecek yağları diye.

Milletin cildi ne güzel kadife gibi bütün gün. Ben bu sorundan bıktım.

Bunun bir tedavisi ameliyatı vs yok mu? İnanın böyle yaşayamayacağım artık.

Finasteride kullanıyor musun?
Doktor kontrolünde olmak şartı ile “ roaccutane” kullanıp yağ sebumlarını direkt etkimek sureti ile bu durumdan kurtulabilirsin. Ama dediğim gibi doktor kontrolünde kullanman gerekir karaciğer enzimlerinin sürekli kontrol ettir tedavi süresince

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 27 Haziran 2021, 21:36:23 »
Finasteride kullanıyor musun?
Doktor kontrolünde olmak şartı ile “ roaccutane” kullanıp yağ sebumlarını direkt etkimek sureti ile bu durumdan kurtulabilirsin. Ama dediğim gibi doktor kontrolünde kullanman gerekir karaciğer enzimlerinin sürekli kontrol ettir tedavi süresince

Kullanıyorum abi evet ama roactune saçı iyice söküyor diyorlar. Fin ile birlikte kullanılabilir mi?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 27 Haziran 2021, 21:47:00 »
 aman dikkat zaten takıntılısın roactune bozar seni
Roaccutane sivilce ilacı bu sitede ne işi var diye düşünebilirsiniz ama bu sitede yayınlanmasının sebebi sroaccutane ın daha doğrusu silce ilaçlarının saçla ilişkisi olmasıdır. Roaccutane sivilce tedavisinde kullanılan hap şeklinde ilaçtır ve saç dökülmesi yapar. Benzerleri olan aknetrent ve zoretanin adlı tabletler de isotretionin içeren haplar saç dökülmesi yapar. Roaccutane saç dökülmesi sebebi şu şekilde izah edilmiştir. Biotidinaz eksikliğine sebep olarak vücuttaki biotin oranını düşürür, kandaki biotin azalınca saç kalitesi düşer ve dökülme olur.

Facebook Twitter Instagram