Gönderen Konu: Yaş 25 Ekim Yaşım Kaç Olmalı?  (Okunma sayısı 1809 defa)

rodyy

• Yeni üye
  • *
Yaş 25 Ekim Yaşım Kaç Olmalı?
« : 27 Haziran 2021, 16:31:45 »
22 yaşımdan beri saçım dökülüyor dökülmeye başladığında uzun saçlıydım, o zamandan beri her gün kafaya takıyorum ve seyreldikçe çirkinleştiğimi hissedip moralim bozuluyor. Her yıl seneye ne şekilde gözükeceğimi hayal ediyorum kafamda. Kazıtarak mı dolaşsam, protez mi yaptırsam, ekim mi yaptırsam diye düşünüp duruyorum.

Gidişata göre tepe bölge arkaya doğru kelleşecek kocaman bir açıklık oluşacak bunu ekimle kapatmakta çok zor olacak gibi. O yüzden aşırı kararsızım, sizce nasıl bir planlama yapmalıyım? Belki bir sene daha bu şekilde idare eder bu saç ama 26'dan sonra kellik kendini belli edecek ve full şapkayla dolaşmak zorunda kalacağım. Gören rapci misin diyor, bilmiyorlar ki saçım dökülüyor ondan takıyorum :')

Umtboz

• Jr. Member
  • **
  • Akl Klinik / Hasan Akil Saç Ekimi
Ynt: Yaş 25 Ekim Yaşım Kaç Olmalı?
« Yanıtla #1 : 27 Haziran 2021, 16:55:21 »
İmkanın varsa şakaklara ileriye dönük bir planlamayla saç ektirmeni öneririm ancak medikal tedavide şart mutsuz gezmekten iyidir
  • Ekim Merkezi ismi Akl Klinik / Hasan Akil Saç Ekimi

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 27 Haziran 2021, 17:54:26 »
Biraz daha beklesen iyi edersin dökülmen devam edicek çünkü
Global Moderator

rodyy

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 27 Haziran 2021, 20:09:09 »
Biraz daha beklesen iyi edersin dökülmen devam edicek çünkü

Sizce bir takviye kullanmalı mıyım?

Halfbald

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 27 Haziran 2021, 22:52:22 »
Kötü bir dökülme şekli, yaşta genç. Aralara girsen greftler zarar görebilir, ektirmesen görüntü çirkin, 25 yaşında 40 yaş insan saçı. Allah kolaylık versin. Bence 5 sene bekle saçlar gidince ektir
  • Yaşınız 31

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 27 Haziran 2021, 23:00:59 »
 finasterid dermoller biotin kullan kalınlaşcaktır saçların ilerde açılırsa ektirip ilaç kullanmaya devam edebilirsin.zaten ektirsende ilaca devam etmelisin
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2021, 23:13:50 »
Sizce bir takviye kullanmalı mıyım?

Takviye her zaman iyidir.

Tabi kullanmak kişinin kararı.
Global Moderator

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 27 Haziran 2021, 23:57:51 »
Şu aşamada saç ekimi yaptırma bence.
Öncelikle zararsız dht bloker vitamin + masaj gibi tedavilere yönel.

erkenekim

• Full Member
« Yanıtla #8 : 03 Temmuz 2021, 20:10:03 »
bu dökülmede bişi yok  oyna devam
  • Ekim Tarihi: 2015 - 2021
  • Greft Miktarı 3200 + 3000

rodyy

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 23 Haziran 2022, 15:44:37 »
Tam bir sene sonra durum bu şekilde, 26 yaşına girdim aşırı moralimi bozuyor bu durum psikolojik olarak çok etkiliyor, her seferinde keşke burda dursa dökülme diyorum ama gidişatın ne olacağını bilmek daha da moral bozuyor. Hala ektirsem mi yoksa beklesem mi kararsızım, saçı uzun tutarak gizlemeye çalışıyorum ilk yıkadığım zaman hacimli oluyor wax sürüyorum ama ertesi gün o hacim kayboluyor ve saçlar kendini aşırı salıyor, eskisi gibi wax ile şekil de veremiyorum ön bölge iyice seyreldiği için hemen aşağı düşüyor.

Ibrhmarn

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 23 Haziran 2022, 16:41:56 »
Eger finasteride icerikli bi urun kullanmak istemiyorsan topik onericem en azindan ekim oncesine kadar fakat onun da sacin hacmini dusurdugunu bizzat kendimden biliyorum.
  • Ekim Tarihi: 24.03.2022
  • Ekim Merkezi ismi MedicalHair Dr. Sibel Ulusan
  • Greft Miktarı 5274
  • Yaşınız 29
  • Medikal Tedavi Proscar 1/4, Solgar Biotin 5000 mg

Romanadam

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 24 Haziran 2022, 01:19:22 »
biraz daha açılmış saçların özellikle ön tarafta . bu bir yıllık süreçte herhangi bir tedavi uyguladınmı yoksa kendi halinemi bıraktın.

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
« Yanıtla #12 : 24 Haziran 2022, 03:58:55 »
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27402.0

bu arkadas ile dökülmen benziyor , yeni ekim yaptirmis , aranizda 5 yas var ve onun saclari daha ince

rodyy

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 24 Haziran 2022, 14:21:48 »
biraz daha açılmış saçların özellikle ön tarafta . bu bir yıllık süreçte herhangi bir tedavi uyguladınmı yoksa kendi halinemi bıraktın.

Herhangi bir tedaviye başlamadım, finans'a çok baktım özellikle ekşi sözlükteki bazı yorumlar korkuttu beni bir de doktor kontrolü olmadan kendi kafama göre de başlamak istemedim. Şuan solgar biotin 5000 almaya başladım, yine kendi kafamdan aldım ama diğer ilaç gibi korkutucu bir yan etkisi yok gibi ama henüz bir etkisini görmedim sanırım uzun süreli kullanmak gerekiyormuş. Yine benzer takviyeler varsa tavsiyelere açığım, farklı saç şekilleriyle kelliği kapamaya çalışacağım sanırım 1-2 sene daha ama sonrasında bir ekim gerekecek gibi.

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 24 Haziran 2022, 15:53:40 »
Herhangi bir tedaviye başlamadım, finans'a çok baktım özellikle ekşi sözlükteki bazı yorumlar korkuttu beni bir de doktor kontrolü olmadan kendi kafama göre de başlamak istemedim. Şuan solgar biotin 5000 almaya başladım, yine kendi kafamdan aldım ama diğer ilaç gibi korkutucu bir yan etkisi yok gibi ama henüz bir etkisini görmedim sanırım uzun süreli kullanmak gerekiyormuş. Yine benzer takviyeler varsa tavsiyelere açığım, farklı saç şekilleriyle kelliği kapamaya çalışacağım sanırım 1-2 sene daha ama sonrasında bir ekim gerekecek gibi.
Ekşici tayfa kadar bir şeyi abartan insanlar görmedim bir ara mevcut bir hastalık için araştırma yaparken oraya da baktım yarın öleceğimi düşündüm:)

Facebook Twitter Instagram