Gönderen Konu: Saçlar dökülüyor  (Okunma sayısı 973 defa)

Lefkoşalı

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Saçlar dökülüyor
« : 10 Temmuz 2021, 15:56:06 »
Arkadaşlar saç ekiminden 1.5 yıl  sonra saclarımın inceldiğinden şimdi berbere gidince emin oldum , şakaklarda hafif dökülme ve genel her bölge de  incelme var şimdi berberim  de teyit etti kesin emin oldum . Ne yapmalıyım ???? minoksidil ve propecia zaten 2.5 yıldır kullanıyorum vitaminler full kullanıyorum  , dudasterid e gecmeyi düşünüyorum siz ne dersiniz ???

Lefkoşalı

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saçlar dökülüyor
« Yanıtla #1 : 10 Temmuz 2021, 16:02:16 »
Ekimden 1 yıl sonra yani
5 ay önce saclar iyiydi

Aniden tüm ilacları kullanmaya devam etmeme rağmen incelme ve az biraz dökülme oldu

İlk foto 5 ay önce iyi durumdayken
İkinci ve üçüncü fotoda şimdi saclar incelmiş ve hafif dökülmüş . Ne yapabilirim ????

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2021, 16:21:28 »
Öncelikle ani saç dökülmesi olan zamanlarda saç dökülmesi sağlıklımı ve bir sorun varmı ona bakmak lazım .
Özellikle mevsimsel bir durumdan kaynaklı ise saç derisine yönelik bir şeyler yapmak gerekebilir.
Kaşıntı,kızarıklık vb problemler varsa mevsimsel olması yüksek ihtimal.Bu durumda ketokanozol içeren bir şampuana bir şans vermelisin.
Yok dökülmen normal seyrinde dht kaynaklı ise dudasterid daha mantıklı olabilir yalnız yan etki durumları tabi senin alacağın bir karar olur.Ben şahsen geçmişte çok kısa bir süre kullanmıştım fakat yan etkilerden dolayı bırakmak zorunda kalmıştım.
Sizin ön çizginiz biraz geriden olduğu için finasteridin çok etkilemediği bir bölge sonuçta bu yüzden dutasterid daha etkili olabilir ama dediğim gibi fda nın onaylamadığı bir ilaç tercih sizin.

Lefkoşalı

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 10 Temmuz 2021, 17:10:16 »
Saçlarım da hiç kaşınma yok , pazartesi demir miktarımı ölctürecem ve karaciğer enzimlerime baktırıp eğer normal cıkarsa (2.5 yıldır finasterid ve minox kullandığım için )  dudasterid e başlayacam

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 10 Temmuz 2021, 17:50:21 »
donör baya hırpalanmış ekımden dolayı su an zaten elınızden gelenı yapıyorsunuz kullandığınız takvıyelerle
Global Moderator

Lefkoşalı

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 10 Temmuz 2021, 19:55:11 »
Hintel sorun o değil benim 3-4 ay önce donör alan cok iyiydi hatta  siz bile 1500 greft daha cıkar diyordunuz ansızın son bir ay içinde ne olduysa oldu sanki de finasterid i bırakmışım gibi bir etki oldu ve saclar inceldi ve biraz da  döküldü .

1 ay içinde tüm ilacları içmeme rağmen ne olmuş olabilir ki ???

Lefkoşalı

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 10 Temmuz 2021, 19:56:57 »
Ekimden 3-4 ay sonra donör fotosu

Şimdi donör bölge de azalma oldu ve bu yüzden dudasterid e başlamayı düşünürüm

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 11 Temmuz 2021, 13:57:07 »
Ekimden 3-4 ay sonra donör fotosu

Şimdi donör bölge de azalma oldu ve bu yüzden dudasterid e başlamayı düşünürüm

Burda donör üstteki donör fotoğrafından uzun. Bu yüzden donörün zayıf olduğunu göremiyorsunuz çünkü kapatıyor. Yani donörünüzde bir değişiklik yok siz yeni fark ediyorsunuz. Ön bölgenin incelmesinin sebebi büyük ihtimalle minoxil çünkü döngü yapabiliyor. Minoxili bırakmayın eğer saçta egzama falan yapmıyorsa devam edin. Merak etmeyin bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Belki de saçlar telojen faza geçmiştir bu faz saçın doğal bir döngüsü ve incelmeler olabiliyor ancak sonra düzeliyor. Senin şu an tek yapman gereken vitamin demir eksikliği olup olmadığını kontrol etmek ve eğer finden yan etki görmüyorsan 3 günde bir dutas kullanmak. Masaj ve dermaroller da kullanabilirsin
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Lefkoşalı

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 11 Temmuz 2021, 18:33:07 »
Yarın zaten demirimi ölçtürecem onun dışında . İlk önce tavsiyelerin için cok tşk ederim . Yani siz normal finasterid e devam edip 3 günde bir de finasterid yerine dudasterid içeyim mi diyorsunuz ?

Lefkoşalı

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 12 Temmuz 2021, 13:07:35 »
Burda donör üstteki donör fotoğrafından uzun. Bu yüzden donörün zayıf olduğunu göremiyorsunuz çünkü kapatıyor. Yani donörünüzde bir değişiklik yok siz yeni fark ediyorsunuz. Ön bölgenin incelmesinin sebebi büyük ihtimalle minoxil çünkü döngü yapabiliyor. Minoxili bırakmayın eğer saçta egzama falan yapmıyorsa devam edin. Merak etmeyin bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Belki de saçlar telojen faza geçmiştir bu faz saçın doğal bir döngüsü ve incelmeler olabiliyor ancak sonra düzeliyor. Senin şu an tek yapman gereken vitamin demir eksikliği olup olmadığını kontrol etmek ve eğer finden yan etki görmüyorsan 3 günde bir dutas kullanmak. Masaj ve dermaroller da kullanabilirsin

Yani siz normal finasterid e devam edip 3 günde bir de finasterid yerine dudasterid içeyim mi diyorsunuz ?

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 14 Temmuz 2021, 00:26:58 »

Yani siz normal finasterid e devam edip 3 günde bir de finasterid yerine dudasterid içeyim mi diyorsunuz ?

Bir süre daha finasterid kullanmaya devam et. Baktın saçlarda incelme var açılmalar olmaya başladı. O zaman fin tamamen bırak ve sadece 3 günde bir dutas kullanmaya başla. Masaj ve dermaroller da ekle. Bir de hormon değerlerine baktır ve vitamin.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Lefkoşalı

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 15 Temmuz 2021, 03:42:58 »
Bir süre daha finasterid kullanmaya devam et. Baktın saçlarda incelme var açılmalar olmaya başladı. O zaman fin tamamen bırak ve sadece 3 günde bir dutas kullanmaya başla. Masaj ve dermaroller da ekle. Bir de hormon değerlerine baktır ve vitamin.

Demir e baktırdım ve tam sınırda cıktı . Hemen kırmızı et tüketimini artırıyorum  . Ve takviye alıyorum . Dudasterid den önce
Ki adım olarak dermaroler kullanmayı düşünüyorum .

Dermaroler ile minox kullanmayı hakkında ne dersinsiniz  ? Bir de hangi uç kullanmalıyım sizce ?

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 17 Temmuz 2021, 13:41:21 »
Demir e baktırdım ve tam sınırda cıktı . Hemen kırmızı et tüketimini artırıyorum  . Ve takviye alıyorum . Dudasterid den önce
Ki adım olarak dermaroler kullanmayı düşünüyorum .

Dermaroler ile minox kullanmayı hakkında ne dersinsiniz  ? Bir de hangi uç kullanmalıyım sizce ?

1mm dermaroller yeterli. Dermaroller ile minox mantıklı ama minoxu ilerde bırakacaksanız mantıksız
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Facebook Twitter Instagram