Gönderen Konu: Uzun saçlar daha mı az dökülüyor  (Okunma sayısı 317 defa)

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
Uzun saçlar daha mı az dökülüyor
« : 12 Eylül 2022, 10:35:04 »
Arkadaşlar dışarıdan baktığım zaman erkeklerde genel olarak uzun saçlılarda sanki hiç dökülme olmuyor gibi sırma saçlar falan biz kısaltmakla hata mı yapıyoruz acaba 😄😄

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Uzun saçlar daha mı az dökülüyor
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2022, 10:38:33 »
Nw0 olsam ben de uzun tutardım.
Her kafadan bir ses çıkıyor bu konuda, bizim berber de uzun saça bakım yapılmazsa dökülür derdi.
Komik bir cümle.

Şöyle şunu şuraya koyayım: "There are many myths circulating on Internet and among people about hair loss and baldness, and no doubt this is one of them. There is no scientific basis that sustains the belief that long hair and hair loss, or even balding, are related."

Yani bilimsel olarak bunu destekleyen hiçbir şey yokmuş.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2022, 11:17:50 »
Nw0 olsam ben de uzun tutardım.
Her kafadan bir ses çıkıyor bu konuda, bizim berber de uzun saça bakım yapılmazsa dökülür derdi.
Komik bir cümle.

Şöyle şunu şuraya koyayım: "There are many myths circulating on Internet and among people about hair loss and baldness, and no doubt this is one of them. There is no scientific basis that sustains the belief that long hair and hair loss, or even balding, are related."

Yani bilimsel olarak bunu destekleyen hiçbir şey yokmuş.
E valla haklısın insan imreniyor ama bakarken bu saç benim kafamda zaten 6 7 yaşına kadar anca gelişiyor ee 13 sene dayanamadan gitti ne anladım ben bundan valla en son tercihim protez olcak
Dutasterid günlük 0.5mg
Sebamed saç dk karşı haftada 3 kez
konazol haftada 1
D vitamini 15 günde 1

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 12 Eylül 2022, 11:39:48 »
 uzun saçın beslenmesi daha zor.adam saçı dokulmemişse uzatıyor
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2022, 11:45:49 »
Eğer kişide genetik dökülme varsa uzun saç kısa saça göre daha hızlı dökülür çünkü daha fazla beslenmeye ihtiyaç duyar.

50cc motor ile 1500cc motorun yaktığı benzin aynı değildir.

Global Moderator

Azimli Kel

• Jr. Member
  • **
  • Azimli Kel
« Yanıtla #5 : 12 Eylül 2022, 12:13:58 »
Eğer kişide genetik dökülme varsa uzun saç kısa saça göre daha hızlı dökülür çünkü daha fazla beslenmeye ihtiyaç duyar.

Harika bir örnekleme ,😄
Bu arada istanbulda tanıdığınız cildiye doktoru var mı böyle ilgilenen falan özel hastane de olur farketmez
Dutasterid günlük 0.5mg
Sebamed saç dk karşı haftada 3 kez
konazol haftada 1
D vitamini 15 günde 1

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 12 Eylül 2022, 13:58:25 »
Teşekkürler Yok dostum maalesef tanıdığım.
Global Moderator

DmitriAhmedov

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 12 Eylül 2022, 14:37:53 »
Genetik dökülmesi olan kişi saçı ne kadar uzun tutarsa o kadar hata yapar çünkü zaten dökülüyor birde bu uzun saç kepeklenir yaglanir havasiz kalır kirlenir  birde dökülmeleri çok daha iyi gözlemler gördükçe psikolojisi bozulur en azından bende süreç böyle işledi orta en iyisidir
  • Yaşınız 25

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 15 Eylül 2022, 23:35:44 »

Saç düzenli olarak diplerde beslenmiyor mu , sürekli kökten uca beslenebilse yıpranma kırılma olayı olmaz diye düşünüyorum diplerde besleniyor, uzadıkça o güçlü halleriyle çevre faktörüne bırakılıyor ve zamanla yıpranıyor diye düşünüyorum

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 15 Eylül 2022, 23:38:59 »
Arkadaşlar dışarıdan baktığım zaman erkeklerde genel olarak uzun saçlılarda sanki hiç dökülme olmuyor gibi sırma saçlar falan biz kısaltmakla hata mı yapıyoruz acaba 😄😄
Belirgin kelleşmesi olan zaten saç uzatmayı tercih etmez o yüzden öyle bir algın oluşmuştur

Facebook Twitter Instagram