Gönderen Konu: 19 Yaşındayım 2 Yıldır Dökülme ve Trikotillomani  (Okunma sayısı 879 defa)

heisenberg128

• Yeni üye
  • *
17 yaşımdan beri saçlarım dökülüyor. En başında uçları tel tel oluyordu kırılıyordu. Sağlıksız olduğunu anladım ve yenilenmesi için 3e vurdum.

Zeytinyağı ve sarımsak kürü, bepanthen bemiks evigen 3lüsü gibi şeyler denedim. Güncel olarak dökülmem eskisi gibi değil dökülmüyor diyebilirim ancak en başlarda çok kafaya takmıştım ve elimi sürekli atıyordum kafaya. Sonrasında trikotillomaninin de başladığını fark ettim. İstemsizce sürekli koparmaya başladım. Bunun sayesinde de bir şeyi öğrendim. Saç köklerim kupkuruydu. Normalde dipleri direkt yapışır elden gitmezdi ancak seyrelen kısımlardaki saçlarımı kopardığımda kuru olduğunu farkettim.

Durum bundan ibaret. 17 yaşımdan beri saçlarımı ilk 3e vurduğumdan beri saçımı hiç uzatamadım hep 0a vurdum. Son zamanlarda direkt jiletle kesiyordum. Cildiye için randevu almak istiyorum ancak bayağıdır 2 3 ay sonrasına randevu tarihi bile yok. Ne yapacağımı bilmiyorum...

jumong

• Jr. Member
  • **
Ynt: 19 Yaşındayım 2 Yıldır Dökülme ve Trikotillomani
« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2021, 17:40:17 »
Dostum genetik saç dökülmen var. Aynı senin şekil tepeden saç dökülmem başladı ve benimki de genetik, Profilimde de görebilirsin. ben xpecia ve hairforte gibi genetik saç dökülmesini durduran ilaçlarla dökülmesini durdurdum ve saçlarımı geri kazandım. Bir araştırmanı öneririm.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18446.0      bu da açtığım post
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi Xpecia (günde 2), Hairforte (günde 2ml), haftada 3 dermoroller, her gün 1 diş sarımsak
Xpecia sabah akşam,
hairforte sabah akşam 1ml,
her gün 1 diş sarımsak,
2-3 günde bir dermoroller,
2 haftada bir bemiks evingen bepanthen ampul,

Facebook Twitter Instagram