Gönderen Konu: GENETİK ERKEK TİPİ SAÇ DÖKÜLMESİ SORUNUM VE BAŞARILI OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜM TEDAVİM  (Okunma sayısı 39311 defa)

jumong

• Jr. Member
  • **
Öncellikle Selamun Aleyküm arkadaşlar, hepinize iyi akşamlar dilerim.
İlk başta saç dökülme hikayemi sizlerle paylaşmak isterim. Yaklaşık 2 sene önce saç dökülmem başlamıştı, bunun farkında değildim çünkü başlarda bu durumu kabullenmiyordum. Arkadaşlar tepe bölgemin açıldığını söyleyince; benim saç tipim böyle, seyrek saçlıyım, diyip geçiştiriyordum. Çünkü gerçekten çok açıldığını düşünmüyordum, düşünmediğim için saç tipimden böyle kaynaklandığını düşünüyordum. Fakat işler hiç öyle değilmiş bunu eylül ayında anlamıştım. Çünkü eylül ayında arkadaşlarımla uzun bir aradan buluştuktan sonra ciddi tepki almıştım yani geçmiştekine nazaran daha fazla tepki verip dalga geçmişlerdi. Arkadaşlarım Uzun boyluydu ve saçımın üst ve tepe tarafını gördüğünden dolayı benim saç dökülmemin ilerlediğini ciddi bir şekilde dile getirdiler. Bu durum benim feci şekilde canımın sıkılmasına neden oldu. Aslında pandemiden dolayı saçımın inceldiğini farkediyordum ama bu seferde şampuandan dolayıdır diye kendimi kandırıyordum.   Arkadaşlarımın o uyarısından sonra ilk işim eve geçtiğimde tepeden fotoğraf çekilmek oldu ve olayın ne kadar ciddi olduğunu anlamıştım. O gece saç genetiğimi babamdan aldığımı kabullendim. Çünkü babamda keldi. O gece uyayamadım ve gidip cildiyeden randevu bakmaya koyuldum. Fakat çevrede hiç boş randevu yoktu ama saçım her saniye dökülüyordu ben ne kadar farketmesemde... Ve bunu engellemem gerektiğinden dolayı karşıdan silivri devlet hastanesinden randevu aldım. Sabah doktorun yanına gittiğimde o da aynı düşündüğüm gibi genetik saç dökülmemin başladığını xpecia ve hairforte kullanmam şeklinde saç dökülmemin duracağını söyledi. Bu bana pek inandırıcı gelmemişti. Para tuzağı olduğunu düşündüm ve internette araştırma yapmaya başladım. Çok kullanıcı deneyimi göremedim görsem bile çoğu kısmı fayda göremediğini dile getiriyordu. Fakat bunun yanında fayda görenlerde vardı ne kadar çok olmasa da. Bu ilaçlarının yanı sıra minoxil, finasterid ve dutasteridi de görüyordum fakat çok fazla forumlarda yan etki iddası vardı. Bu da beni telaşlandırıyordu. Bu sebepten dolayı kendi kendime şunu dedim xpecia ve hairforteden memnun olan çok az insan var ve bu insanlar yan etki sorunu yaşamadığını dile getirmiş. Denesem ne kaybederim diye düşünüp, ertesi sabah eczaneden ilaçları alıp başladım. Fakat saçlarım uzundu derime direk nufüz etsin diye 15 gün sonra saçımı kazıttım. Tedaviye öyle devam ettim. Bu ilaçların yanı sıra her gün 1 diş sarımsak ve haftada 2-3 kez dermoroller yapıyordum ve ilaveten 2 haftada bir bemiks evingen bepanthen 3lüsünün yanına badem yağıda döküp karıştırdıktan sonra saçımda 2 saat bekletiyordum. Bunu yaklaşık olarak 3 ay devam ettirdim ve şimdi size sonuçlarımı paylaşacağım. Sizin düşüncelerinizi merak ediyorum arkadaşlar.

Bu resimler ilaca başlamadan önceki halim;
2 tanesi mutfakta flaşlı diğeri ise dışarı da güneşli ortamda
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi Xpecia (günde 2), Hairforte (günde 2ml), haftada 3 dermoroller, her gün 1 diş sarımsak
Xpecia sabah akşam,
hairforte sabah akşam 1ml,
her gün 1 diş sarımsak,
2-3 günde bir dermoroller,
2 haftada bir bemiks evingen bepanthen ampul,
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

jumong

• Jr. Member
  • **
Derime daha iyi nufüz etsin diye 15 gün sonra saçımı kazıtma işleminden sonra çekim ;
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi Xpecia (günde 2), Hairforte (günde 2ml), haftada 3 dermoroller, her gün 1 diş sarımsak
Xpecia sabah akşam,
her gün 1 diş sarımsak,

jumong

• Jr. Member
  • **
1.AYIM
  • Yaşınız 21
Xpecia sabah akşam,
her gün 1 diş sarımsak,

jumong

• Jr. Member
  • **
2.AYIM
  • Yaşınız 21
Xpecia sabah akşam,
her gün 1 diş sarımsak,

jumong

• Jr. Member
  • **
3.AYIM YANİ BUGÜN
BÜTÜN FOTOĞRAFLARI EN BAŞINDAN BERİ IŞIK ALTINDA VE FLAŞLI ÇEKMEYE ÇALIŞTIM.
  • Yaşınız 21
Xpecia sabah akşam,
her gün 1 diş sarımsak,

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
Canlanmış saçların tedavin iyi gelmiş. 👍🏻
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

LOESS

• Hero Member
Tedavin olumlu sonuç almış bence iyi bir başarı. 3 aydaki dönüşümün Fin dut olmadan böyle etki etmisse doğru tedaviyi bulmuşsun kendine özel.

jumong

• Jr. Member
  • **
Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için.
  • Yaşınız 21
Xpecia sabah akşam,
her gün 1 diş sarımsak,

jumong

• Jr. Member
  • **
bu tedavi işe yaramasaydı fin ve dut a başlamayı düşünebilirdim ki Allah'tan gerek kalmadı. Çünkü bu yaşta o ilaçlara başlamak istemezdim.
  • Yaşınız 21
Xpecia sabah akşam,
her gün 1 diş sarımsak,

Xeth

• Hero Member
Tedavi işe yaramış sakın rehavete kapılıp bırakma. Bu kısım çok önemli. Böyle devam etmelisin
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

jumong

• Jr. Member
  • **
Tedavi işe yaramış sakın rehavete kapılıp bırakma. Bu kısım çok önemli. Böyle devam etmelisin
Gidebildiği yere kadar gitsin istiyorum açılma olmadan.. Ve umarım ilerleyen zamanlarda minoxil gibi döngü sorunu ile karşılaşmam hairfortede tek korkum bu çünkü
  • Yaşınız 21
Xpecia sabah akşam,
her gün 1 diş sarımsak,

LOESS

• Hero Member
Döngü diye birşey yok kim diyorsa bilmiyor biri kuyuya taş atmış. Minoxil saçın büyüme dinlenme fazlarını etki ediyor o yüzden saç 8 ay sonra uyucaksa daha erken uyuyor o yüzden herkez döngü sanıyor sadece evrelerin zamanı ile alakalı. Hairforte procopil içeren bir ürün minoxil ile alakası yok Fransız bir firmanın bağımsız bir çalışması. Minoxil tansiyon için kullanılan sonra FDA onayı alarak saç için kullanılan madde tabiri caizse damar genişletiyor. O yüzden Procopil den öyle bir yan etki bekleme. Bence burda kısa vadede aldığın bu verim sarımsak yutman dan mı kaynaklanıyor merak ediyorm. Bemiks bepanten evingen üçlüsü sadece bakım için herkes de oha denilecek bir etki bırakmaz. Hairforte de bir miktar etki eder. Tedavinin etkili Kısmı xpecia ve sarımsak herhalde.

jumong

• Jr. Member
  • **
Döngü diye birşey yok kim diyorsa bilmiyor biri kuyuya taş atmış. Minoxil saçın büyüme dinlenme fazlarını etki ediyor o yüzden saç 8 ay sonra uyucaksa daha erken uyuyor o yüzden herkez döngü sanıyor sadece evrelerin zamanı ile alakalı. Hairforte procopil içeren bir ürün minoxil ile alakası yok Fransız bir firmanın bağımsız bir çalışması. Minoxil tansiyon için kullanılan sonra FDA onayı alarak saç için kullanılan madde tabiri caizse damar genişletiyor. O yüzden Procopil den öyle bir yan etki bekleme. Bence burda kısa vadede aldığın bu verim sarımsak yutman dan mı kaynaklanıyor merak ediyorm. Bemiks bepanten evingen üçlüsü sadece bakım için herkes de oha denilecek bir etki bırakmaz. Hairforte de bir miktar etki eder. Tedavinin etkili Kısmı xpecia ve sarımsak herhalde.
peki ilerleyen zamanlarda vucut bunu normalleştirip açılma durumu olur mu yoksa uzun zaman bu saçlarımı koruyabilir miyim?
  • Yaşınız 21
Xpecia sabah akşam,
her gün 1 diş sarımsak,

LOESS

• Hero Member
peki ilerleyen zamanlarda vucut bunu normalleştirip açılma durumu olur mu yoksa uzun zaman bu saçlarımı koruyabilir miyim?
Öncelikle 2 3 günde bir dermoller kullanmana gerek yok ciddi tahriş edersin farklı bir deri hastalığıyla karşılaşırsın. O yüzden haftada bir dermoller ideal. Pracopil Light bir ürün Minoxil gibi değil o yüzden için rahat olsun uzun süredir bende procopil içerikli ürün kullanıyorum. Procopil içerikli Byopecia şampuan veya Avesin şampuanla destek verebilirsin tedavine.

My Precious

• Hero Member
Tipik süper alıcı diffuser.
Şaka maka Xpecia en az fin kadar etkili.
Keşke dökülme tipim böyle olsaydı görünce acayip kıskandım biz burada dut kullanmamıza rağmen kelleşiyoruz sen xpecia ile işi sonsuza kadar çözüyorsun ;)

Facebook Twitter Instagram