Gönderen Konu: Erkek Tipi Saç Dökülmesi  (Okunma sayısı 618 defa)

Bluefox

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Erkek Tipi Saç Dökülmesi
« : 23 Nisan 2023, 23:28:37 »
Herkese merhaba,
2 yıldır düzenli olarak saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıyayım ve en sonunda bir dermotoloğa gittim. Üst bölgedeki saçların inceldiğini ve bunun erkek tipi saç dökülmesi olduğunu söyledi. Minoxil kullanmamı önerdi. 1 aydır akşamları kullanıyorum ancak bu forumda min ile ilgili yorumları okuduğumda bu ilacı bıraktığımda eskisinden daha beter olacağını yazan çok arkadaşın olduğunu gördüm. Ömür boyu her gece bu ilacı kullanmak bana da biraz işkence gibi geldi.Fin konusuna gelince , hormanları baskıladığı için doktor şuanda önermedi , yaş 26. Bu durumda saç ekimi düşünüyorum. Saçlar kuru iken çok fazla belli olmasa da ıslaklen dökülme net olarak görülüyor. Resimleri flash altında çektim. Deneyimli arkadaşlardan nasıl bir yol izlemem gerektiği hakkında yorum alabilirsem çok sevinirim.

Fotograflar :  https://ibb.co/album/0mDR5h

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Erkek Tipi Saç Dökülmesi
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2023, 23:56:32 »
çok şükür ekimlik bir saçın yok dostum. oral minoxidil ve finasteride kullanabilirsin iyi bir dermatolog kontrolünde tabiki de. işinin ehli birisi ise zaten kan testi sonrası uygunsan kullanmanı söyleyecektir
goodstuffstore'den oral minoxidil sipariş ettim gelmesi biraz uzun sürebilir. sana da tavsiyem oradan sipariş etmen orjinalliği hakkında ise güvenebilirsin kullananlar sıkıntı yaşamadı.
burada dutasteride ve goodstuffstore dan alınan oral minoxidil sonucu var https://www.reddit.com/gallery/zb8vhg?user_id=11916265231426&web_redirect=true
ek olarak hint yağı tüketmeni tavsiye ederim günlük 5-10ml yan etki olarak oldukça güvenilir bir igf-1 artırıcıdır yani saç büyümesini destekler
topikal minoxidil kullanmanı hiç tavsiye etmem. sakallarına kullanabilirsin çıkardığı tüyler terminale dönüştüğünde dökülmezler merak etme
kısacası sana tavsiyem doktor kontrolünde finasteride yaşın uygun- yurtdışından temin ettiğin oral minoxidil- 5ml hint yağı

Günlük 1.25 mg finasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 24 Nisan 2023, 00:56:17 »
 yaş 26 finasteridi arastır.saçıda dısardan dermoller ve masajla besle
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2023, 03:58:16 »
resimlerini foruma yükle dostum konuya
Global Moderator

Bluefox

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 24 Nisan 2023, 08:32:48 »
yaş 26 finasteridi arastır.saçıda dısardan dermoller ve masajla besle

Hocam bu ilaçları ömür boyu ve her gün kullanmak ne derece mantıklı

Bluefox

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 24 Nisan 2023, 08:34:21 »
resimlerini foruma yükle dostum konuya

Hocam resimler konuyu kirletmesin diye bir siteye atıp albüm linki koydum. Eğer böyle bir zorunluluk varsa gün içinde taşırım konuya

Bluefox

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 24 Nisan 2023, 08:37:02 »
çok şükür ekimlik bir saçın yok dostum. oral minoxidil ve finasteride kullanabilirsin iyi bir dermatolog kontrolünde tabiki de. işinin ehli birisi ise zaten kan testi sonrası uygunsan kullanmanı söyleyecektir
goodstuffstore'den oral minoxidil sipariş ettim gelmesi biraz uzun sürebilir. sana da tavsiyem oradan sipariş etmen orjinalliği hakkında ise güvenebilirsin kullananlar sıkıntı yaşamadı.
burada dutasteride ve goodstuffstore dan alınan oral minoxidil sonucu var https://www.reddit.com/gallery/zb8vhg?user_id=11916265231426&web_redirect=true
ek olarak hint yağı tüketmeni tavsiye ederim günlük 5-10ml yan etki olarak oldukça güvenilir bir igf-1 artırıcıdır yani saç büyümesini destekler
topikal minoxidil kullanmanı hiç tavsiye etmem. sakallarına kullanabilirsin çıkardığı tüyler terminale dönüştüğünde dökülmezler merak etme
kısacası sana tavsiyem doktor kontrolünde finasteride yaşın uygun- yurtdışından temin ettiğin oral minoxidil- 5ml hint yağı

Hocam minox'u ağızdan almak da aynı etkiyi mi gösteriyor. Bölgeye uyguladığımızda oradaki kan akışını hızlandırıyor diye biliyorum. Oral aldığımda vucüttaki kan akışını hızlandırıp kanı sulandırıyor ise aspirinden farkı nedir bu ilacın

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 24 Nisan 2023, 11:27:47 »

Hocam minox'u ağızdan almak da aynı etkiyi mi gösteriyor. Bölgeye uyguladığımızda oradaki kan akışını hızlandırıyor diye biliyorum. Oral aldığımda vucüttaki kan akışını hızlandırıp kanı sulandırıyor ise aspirinden farkı nedir bu ilacın
Topikalin yanıt verebilmesi için sistemik olması ve vücutta direkt olarak minoxidil sülfata dönüşmesi gerekmektedir. Ben kullandım ve etki alamadım sebebi ise minoxidil sülfata dönüşememesi idi
Topikalden farkı yok diyorsanız siz topikal kullanın

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Bluefox

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 24 Nisan 2023, 11:33:52 »
Topikalin yanıt verebilmesi için sistemik olması ve vücutta direkt olarak minoxidil sülfata dönüşmesi gerekmektedir. Ben kullandım ve etki alamadım sebebi ise minoxidil sülfata dönüşememesi idi
Topikalden farkı yok diyorsanız siz topikal kullanın

Hocam bilmediğimden sordum yanlış anlaşılmasın , oral olarak aldığımda da her gün düzenli mi almam gerekiyor fin gibi ? Bir de oral yolla aldığımda ne tür yan etkileri olur ? Siz ne sıklıkla kullanıyorsunuz nasıl bir etki gösterdi ?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 24 Nisan 2023, 16:03:26 »
Hocam bilmediğimden sordum yanlış anlaşılmasın , oral olarak aldığımda da her gün düzenli mi almam gerekiyor fin gibi ? Bir de oral yolla aldığımda ne tür yan etkileri olur ? Siz ne sıklıkla kullanıyorsunuz nasıl bir etki gösterdi ?
Estağfurullah. Her gün alınması gerekir kalp damarlarını genişletebilir bu da kalp rahatsızlığına tansiyona sebebiyet verebilir. Düşük dozlarda sıkıntı çıkması düşük ihtimaldir
Benim siparişim en geç 31 mayısta gelecek o zaman bilgilendiririm

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 24 Nisan 2023, 17:45:23 »
 .
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2023, 20:39:44 Gönderen: emekli kel »
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

baldman

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 24 Nisan 2023, 23:01:22 »
bence iyi bir yerde aşırı greft kullanmadan yapılacak bir sıklaştırma ekimi sorununu çözer .sonuçta henüz 27 yaşındasın ve agresif değil dökülmen .burda dikkat edeceğin şeylerden birisi max greft eken yerlerden uzak durmak ,ikincisi asuman hair ,serkan aygın ,ahmet tosun ,şahin çelik gibi agresif çalışmayan(kişinin saç derisine ve kendi saçlarına zarar vermeyerek  ekim yapabilen) ve sıklaştırma ekimi yapmayı becerebilen yerlerden birine ekim yaptırmak olmalı.bu şekilde bir ekim yaptırabilirsen ve sonuç başarılı olursa kırkına kadar saç sorunu çekmezsin bence.

Bluefox

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 24 Nisan 2023, 23:14:57 »
bence iyi bir yerde aşırı greft kullanmadan yapılacak bir sıklaştırma ekimi sorununu çözer .sonuçta henüz 27 yaşındasın ve agresif değil dökülmen .burda dikkat edeceğin şeylerden birisi max greft eken yerlerden uzak durmak ,ikincisi asuman hair ,serkan aygın ,ahmet tosun ,şahin çelik gibi agresif çalışmayan(kişinin saç derisine ve kendi saçlarına zarar vermeyerek  ekim yapabilen) ve sıklaştırma ekimi yapmayı becerebilen yerlerden birine ekim yaptırmak olmalı.bu şekilde bir ekim yaptırabilirsen ve sonuç başarılı olursa kırkına kadar saç sorunu çekmezsin bence.

Hocam ben de aynı şeyi düşünüyorum. Doktor fin için bile erken olduğunu söylemişti ama döküldükten sonra zaten iş işten geçmiş olmuyor mu ? Sıklaştırma ile belli bir süre gider gittiği yere kadar.

Eksi sözlük

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 25 Nisan 2023, 04:01:26 »
erkek tipi saç dökülmesi Genetik Saç Dökülmesi Nedir? Genetik saç dökülmesi kişinin genetik alt yapısına bağlı olarak, kadın veya erkeklerde, ergenlikle başlayan saç dökülmesidir. Toplumda ırsi saç dökülmesi olarak adlandırılan genetik saç dökülmesinde dihidrotestosteron (DHT) denilen erkeklik hormonunun bir türü

bunuda finasterid ile doktor tavsiyesi alarak önüne gerersin
daha sonra kayıp olan alana da saç ekimi ile destek olursun.

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 27 Nisan 2023, 13:31:53 »
Dostum fin kullanmayıp, sonrasında da fin kullanmadan ektireceksen eğer, ikinci bir ekime de kendini hazırlamalısın. Bu tür saç dökülmesi meretinden belli bir yaşa kadar kurtalamıyor insan...

Benim önerim ilk ekimi dahi olabildiğince ertelemen. Napayim dersen bu süreçte hocalar demiş zaten diyeceklerini. Minox ama hiç bulaşma derim

Facebook Twitter Instagram