Gönderen Konu: 22 Yaşındayım erkek tipi saç dökülmem var.Ne yapmalıyım ?  (Okunma sayısı 1468 defa)

kingoangs

• Yeni üye
  • *
Merhaba 20 yaşından beri şiddetli bir şekilde saç dökülmesi yaşıyorum.En azından 20 yaşımda bunu farkettim ve dermatoloğa gittim.Saçlarım için mezoterapi ve prp tedavileri yaptırdım.Tabi o zamanlar forumdan ve bu tedavilerin çok etkisiz olduğundan pek haberim yoktu.Şampuan ve birkaç losyon dışında hiç bir şey kullanmadan 2 yıl idare ettim ve saç dökülmem az da olsa devam etti.Ancak geçen aylarda agresif bir dökülme yaşamaya başladım ve hemen bi dermatoloğa başvurdum.Lazer tedavisi ile bu dökülmeyi minimize edebileceğimizden bahsetti sizce bu tedaviye başlamalı mıyım ? Forumda çoğu arkadaş minoxidil kullandığını gördüm gittiğim dermatologlar tavsiye etmese bile başlamak istiyorum sizce başlamalı mıyım ? Finasterid tarzı Dht baskılayan ilaçlar için yaşımın genç olduğunu düşünüyorum ve bu yüzden şimdiden kullanmayacağım.Çok yağlı ve ince telli saçlarım var bunun için şampuan ve kullanılabilecek ek kozmetik ürünler veya vitamin(supplement) de tavsiye edebilirseniz sevinirim.Ayrıca ailemde baba tarafında dökülme yok.(Sadece hafif şakaklarda gerileme var)Anne tarafında ise dayılarımın saç dökülmesi 30'lu yaşlarda başladı.Tavsiyelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.

Edgar X

• Hero Member
nihat dik diye bir doktor var ona git saçına botox yapsın belki işe yarar .

Virtüöz

• Hero Member
Xpecia+minoxil+masaj bunları deneyebilirsin.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

kingoangs

• Yeni üye
  • *
Teşekkürler tavsiyeler için.
  • Yaşınız 22

Andrea

• Hero Member
Genetik saç dökülmesini  durdurmanın tek bir yolu var o da dutasterid ya da finasterid adlı 2 ilaç arasında bir seçim yapmak tabi bu ilaçların beraberinde getirdikleri yan etkilerde var o yüzden bu 2 ilacı iyice araştırıp aklında ölçüp biçip tartıp sana uygunsa kesinlikle kullanmanı tavsiye ederim çünkü bende 22 yaşındayım ve bende ilaca başlayacağım 1 hafta sonra ilacı doktor kontrolünde bir dene bakalım 1 ay -3 ay (yan etkiler kendini bu aralıklarda göstermeye başlar) baktın senlik bir problem yok süreci uzat (ilaç saç kalınlığı ve seyrelen saçları tekrar geri getirme ve aynı zamanda dökülmeyi tamamen durdurmak açısından ortalama 8-10 aydan önce sonuç vermiyor) ilacı 1 yıl kadar kullandın baktın yine bir yan etki yok saçına da iyi geldiyse yola devam 2-3 sene boyunca artık orası sana kalmış her gün ya da en kötü2-3 günde bir kullan ama bu süreyi geçmesin çünü yaptığım araştırmalar neticesinde sonuç alan kişilerin deneyimleri bu yönde baktın2-3 yıl içerisinde dökülen saçlarının bir kısmı geri gelmiş ve dökülme de 0 a inmiş hiç yok ilaca aynı rutinde devam edersin ama bunu sakın unutma eğer ilacı bırakırsan dökülme kaldığı noktadan devam edecek bunu kesinlikle unutma istersen 10 yıl kullan sonra bırak o koruduğun saç eğer dökülmen genetikse yine gidecek bunun haricinde Dutasterid ilacının yanında minoxidil kullanabilirsin o da sabah 5-8 fıs sprey şwklinde uygulanana bir ilaç o da saç çıkışları yapan bir ilaç ama onunda çalışma mantığı kesinlikle Dutasterid gibi bıraktığın an gider genel olarak tavsiyeler bu şekilde denemeden bilemeyiz hiç kimse bilemez ondan dolayı önünde bu yollar var minoxidile bulaşmayıp istersen 1-2 yıl kadar dutasterid kullanıp saçının dökülmesini 0 a indirip telleri kalınlaştırıp saçlarıda bir miktar gürkleştirdikten sonra saç ekimi de olup ondan sonrasında yine aynı rutinle dutasteride devam da edebilirsin artık bu seçimler sana kalmış lakin ben saçına baktığım zaman dutasteridin senin saçındaki üstteki o açıklıkları kapatacağını düşünüyorum o seyrekliklere ilaç çok iyi gelecek benim tahminimce şimdiden hakkında hayırlısı olsun

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

nickless

• Full Member
Kalan saçların da çok cansız görünüyor. Genetik dökülme tedavinin yanında biotin de al bence bir süre.

kingoangs

• Yeni üye
  • *
Genetik saç dökülmesini  durdurmanın tek bir yolu var o da dutasterid ya da finasterid adlı 2 ilaç arasında bir seçim yapmak tabi bu ilaçların beraberinde getirdikleri yan etkilerde var o yüzden bu 2 ilacı iyice araştırıp aklında ölçüp biçip tartıp sana uygunsa kesinlikle kullanmanı tavsiye ederim çünkü bende 22 yaşındayım ve bende ilaca başlayacağım 1 hafta sonra ilacı doktor kontrolünde bir dene bakalım 1 ay -3 ay (yan etkiler kendini bu aralıklarda göstermeye başlar) baktın senlik bir problem yok süreci uzat (ilaç saç kalınlığı ve seyrelen saçları tekrar geri getirme ve aynı zamanda dökülmeyi tamamen durdurmak açısından ortalama 8-10 aydan önce sonuç vermiyor) ilacı 1 yıl kadar kullandın baktın yine bir yan etki yok saçına da iyi geldiyse yola devam 2-3 sene boyunca artık orası sana kalmış her gün ya da en kötü2-3 günde bir kullan ama bu süreyi geçmesin çünü yaptığım araştırmalar neticesinde sonuç alan kişilerin deneyimleri bu yönde baktın2-3 yıl içerisinde dökülen saçlarının bir kısmı geri gelmiş ve dökülme de 0 a inmiş hiç yok ilaca aynı rutinde devam edersin ama bunu sakın unutma eğer ilacı bırakırsan dökülme kaldığı noktadan devam edecek bunu kesinlikle unutma istersen 10 yıl kullan sonra bırak o koruduğun saç eğer dökülmen genetikse yine gidecek bunun haricinde Dutasterid ilacının yanında minoxidil kullanabilirsin o da sabah 5-8 fıs sprey şwklinde uygulanana bir ilaç o da saç çıkışları yapan bir ilaç ama onunda çalışma mantığı kesinlikle Dutasterid gibi bıraktığın an gider genel olarak tavsiyeler bu şekilde denemeden bilemeyiz hiç kimse bilemez ondan dolayı önünde bu yollar var minoxidile bulaşmayıp istersen 1-2 yıl kadar dutasterid kullanıp saçının dökülmesini 0 a indirip telleri kalınlaştırıp saçlarıda bir miktar gürkleştirdikten sonra saç ekimi de olup ondan sonrasında yine aynı rutinle dutasteride devam da edebilirsin artık bu seçimler sana kalmış lakin ben saçına baktığım zaman dutasteridin senin saçındaki üstteki o açıklıkları kapatacağını düşünüyorum o seyrekliklere ilaç çok iyi gelecek benim tahminimce şimdiden hakkında hayırlısı olsun
çok teşekkürler yorumun için dediğin gibi ilaç tedavisini uygulamayı bir düşüneceğim.
  • Yaşınız 22

kingoangs

• Yeni üye
  • *
Kalan saçların da çok cansız görünüyor. Genetik dökülme tedavinin yanında biotin de al bence bir süre.
Son bir kaç aydır saçlarımdaki bu cansızlığı ben de farkettim. Biotin almaya çalışacığım. Zaten klinikte görüştüğüm doktor lazer tedavisi ile birlikte saça sürülen bir takviye( adını hatırlayamadım) önerdi içinde ,vardı.Yorumun için teşekkürler.
  • Yaşınız 22

bohemian

• Hero Member
Dutasteride kullanma dostum. Bu yaslar icin cok agir bir ilac. Fin kullan yabancı forumlarda da arastir bu ilaci. Saçların yagli olduğuna gore dht saclarina saldiriyor. En azindan 3 ay kadar fin dene ve yanetki durumuna gore devam edersin. Hatta cok korkuyorsan topikal fin de kullanabilirsin yan etkinin daha az oldugunu söylüyorlar
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Cardozoo

• Hero Member
Evlenene kadar ya da ömür boyu düzenli kullanacaksan minoxidil iyi gelir sana. Finas ve dutas tarzı ilaçların yan etkilerini kafada bitirmeden başlama sakın. DHT baskılayıcı kullanacaksan finastan şaşma. Topikal fin kullanmak daha zahmetli. Çevrene zarar vermemek için çok daha dikkatli kullanman gerekiyor. Saç diplerine yedirdikten sonra eline saçına atma ve hiçbir yere sürme o saçı. 1 saat sonra yıka. Testislere ve penise falan gelmeyecek şekilde yıkamakta fayda var diye düşünüyorum sonuçta deriye nüfuz edebiliyor :D. %0.025 fin’in üstüne çıkma topikal finde. Çünkü sistematik hale geliyor ama yan etki daha az oluyor. Benim tavsiyem günlük 1 ml minoxda 0.05mg ve daha aşağısı finasterid. Araştırmanı iyi yap. İngilizce olarak  Reddit gibi sitelerden bilgi edinebilirsin bu konu hakkında.
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2021, 23:52:58 Gönderen: Cardozoo »
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

kingoangs

• Yeni üye
  • *
Teşekkürler yorumun için. Redditte özellikle finasteridle alakalı yorumları okuyorum. Kullanan ve tavsiye eden büyük bi kısım var gibi gözüküyor ayrıca yan etkilerinin kısmi olduğu, tamamen kişiye bağlı bi risk olduğunu söylüyorlar. Bakalım şimdilik minoxil ile devam ediyorum.
  • Yaşınız 22

Cardozoo

• Hero Member
Teşekkürler yorumun için. Redditte özellikle finasteridle alakalı yorumları okuyorum. Kullanan ve tavsiye eden büyük bi kısım var gibi gözüküyor ayrıca yan etkilerinin kısmi olduğu, tamamen kişiye bağlı bi risk olduğunu söylüyorlar. Bakalım şimdilik minoxil ile devam ediyorum.
Yaşım 19 şu anda. Minoxidile başlayalı 5 gün oldu. Şimdiden saçlarda kararma var gibi ama en iyi sonucu günde 2 kere 6 ay sonunda verdiğini söylüyorlar. Finasteridin yan etkilerini kafada bitiridikten sonra günde 1 kere de finaslı minox kullanacağım. Fin+Minoxidil en etkili sonucu veriyor.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

HEKTOR

• Hero Member
Yaşım 19 şu anda. Minoxidile başlayalı 5 gün oldu. Şimdiden saçlarda kararma var gibi ama en iyi sonucu günde 2 kere 6 ay sonunda verdiğini söylüyorlar. Finasteridin yan etkilerini kafada bitiridikten sonra günde 1 kere de finaslı minox kullanacağım. Fin+Minoxidil en etkili sonucu veriyor.

Minoksil in içine finasterid tableti mı koyuyorsun

Andrea

• Hero Member
Valla dostum benden sonra bazı abilerim ve arkadaşlarda Dutasterid kullanma sakın falan demişler olabilir saygı duyarım zaten saygı duymak zorundayız da her türlü görüşe lakin ben insanların gözünü bu şekilde korkutma taraftarı değilim zaten farkındaysan sana dutasterid kullan ya da kullanma demedim sadece senin sorduğun soru için sana gerekli bilgiyi verdim dutasterid finasterid ya da minoxidil kullanıp kullanmamak sana kalmış ama kullanırsan emin ol ben senin saçına çok çok iyi geleceğini hatta dökülmemiş haline bile geri geleceğini bu aşamada düşünüyorum yan etki olur olmaz onu bilemem kullanıp hiç yan etki görmeyip saçlarını deli gibi gürleştirip eski haline getiren de var kullanıp yan etkilere boğulup hiçbir fayda görmeyende var lakin ben işin büyük kısmının plasebo etkisinden kaynaklandığını düşünüyorum (psikojik olarak etki bunu araştır) bir arkadaş çok güzel demiş eğer kullanacaksan ilacın yan etkilerini kafada bitirip kullanmalısın ki psiklojik olup olmadığı gerçekten ortaya çıksın çünkü gerçekten ilaçları kullanma noktasında yan etki ve fayda görmek kesinlikle plasebo etkisiyle de alakalı bir durum her neyse çok uzattım işin özü demem o ki bir yola çıkacaksan sağa sola bakarsan bu defa yolun sonudaki hedefe varamazsın ben sadece sana gerekli bilgiyi verdim kullanıp kullanmamak sana kalmış ama dediğim gibi istersen yan etkileri kafanda bitir ilaçları önce 1 ay kullan baktın yan etki yok devam 2-3-4-5-6-8 aylarda baktın bayağı toparladı yan etkiler sen ilacı bırakınca gidiyor merak etme ilacın dozunu kaçırma o yeter ha baktın yan etkiler gerçekten çok kötü bırak gitsin ilacı bu işler böyle denemeden bilemezsin o yüzden sana tek tavsiyem ileride keşke demek istemiyorsan eğer çokta üzülüyorsan ufaktan başlayabilirsin ve deneyebilirsin baktın olmadı ilacı bırakırsın gider ama sadece dene yine de karar senin

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

trbzonlu6161

• Yeni üye
  • *

Kardeşim senin çoğu yorumuna denk geliyorum hep ilaca başlayacağım yazıyorsun yaşından dolayı mı başlamıyorsun? Kaç yaşında başlanılmalı finasterid, dutasteride?

Facebook Twitter Instagram