Gönderen Konu: Erken Yaş Genetik Erkek Tipi Saç Dökülmesi Tavsiye İhtiyacı(Fotoğraflı)  (Okunma sayısı 2392 defa)

Königstiger

• Jr. Member
  • **
Merhaba abilerim, kardeşlerim. Yaklaşık 3-4 yıldır genetik saç dökülmesi problemi ile uğraşıyorum. Hikayem ise yaklaşık 18 yaşımda farkına vardım saç dökülmemin olduğuna ama sınav dönemi, stres, yeme-içme düzen bozukluğudur diye ciddiye almadım doktora bile gitmedim ve hafife aldım. Daha sonralarda dökülmeler artınca aktar serumları kullandım ve bu serumların tek başına yetip bu sorunun geçebileceğine inandım, tabiki de geçmedi. Yine ara sıra bazı bilinmeyen ilaçları kullanarak kendimi avuttum bu ilaçlar bazen iyi gelsede kalıcı olmadı ve bu dökülmeyi durduramayacağıma inanıp pes ettim. Daha sonra bu tarz forumları okudukça ilaçlara olan inancım ve dökülmeyi durdurup belki yeni saç oluşumuna olan inancım geri geldi. Şu anda 21 yaşındayım. Tepe bölgem ve şakaklarım ilk zamanlara göre baya bir azaldı ve açıldı. Geçen sene bezmialem dermotolojiye gittim oradaki doktor erkek tipi dökülme diyip minox yazıp gönderdi. Yaşım küçük olduğu için fin-dut gibi ilaçları kullanmakta çekiniyorum, minox hakkında da çok bir bilgim yok. 2 hafta sonra doktor randevum var tekrar bir doktora görünüp mümkünse kan değerlerime baktırıcam. Procapil hair forte ve xpecia şu anda düşündüğüm ilaçlar ama ondan da emin değilim bu forumda iyi sonuç alanda var baya bir kötüleyen de var bu yüzden kararsız kaldım. Şu anda aktif baya bir dökülme mevcut. Benim dökülmemde sizce nasıl bir yol izlemem gerekir, deneyimli kullanıcılar bana yardım ederlerse, değerli bilgilerini benimle paylaşırlarsa bu saçları ve şu anki dökülmemi nasıl toparlarım bu konuda yardım ederlerse çok sevinirim, her türlü tavsiyeye açığım.

djan

• Jr. Member
  • **
Bu işin minox fin duttan başka çözümü yok ne yazıkki istiyosan bekle saç ektir

Virtüöz

• Hero Member
Tepeyi minox toparlar yanınada xpecia kullanabilirsin.Baktın xpecia ile aran iyi fine geçersin yan etkileri benzer olacaktır.Minoxil zaten genelde tepede işe yarıyor.Ön ise kötü değil.Medikal tedaviler toparlar diye düşünüyorum.Saç ekimine daha var zaten.Akşamları 8 fıs sadece açık tepe bölgene sık.Minoxil sadece sıktığın bölgeye değil diğer yerlerede etki ediyor.Duta felan bulaşmana gerek yok.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Spencer

• Hero Member
Minoxil sadece sıktığın bölgeye değil diğer yerlerede etki ediyor.Duta felan bulaşmana gerek yok.

Bu saçmalığı kim ortaya attı? Sıkıldığı, temas ettiği yeri etkiler. Temas etmediği yeri etkilemesi söz konusu değil.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Virtüöz

• Hero Member
Bu saçmalığı kim ortaya attı? Sıkıldığı, temas ettiği yeri etkiler. Temas etmediği yeri etkilemesi söz konusu değil.

Sen bilmiyorsan ben napiyim minoxil sıkmadığın yerlerde de tüylenme yapıyor.Tabi ki sıktığın yer kadar değil ama etkiliyor.Sakalı için kullanıpta saçı etkilenen çok kişi var.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

emekli kel

• Hero Member
 azda olsa sıktığın bolgenin yan tarafını guclendirir.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Seckin88

• Yeni üye
  • *
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yorum yapsa güzel olur . Ben minox kullanmıyorum ama scalptan emilen kafa derisinde dolaşıma katılıyor diye biliyorum. Yani sürekli aynı yere sıkmaya gerek yok.

emekli kel

• Hero Member
 hafif etkiliyor yan tarafları
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram