Gönderen Konu: Yanlarda kısmı seyreklik  (Okunma sayısı 1023 defa)

Xliarm

• Yeni üye
  • *
Yanlarda kısmı seyreklik
« : 17 Temmuz 2021, 09:25:43 »
Merhaba, saçımın yanlarında böyle bir şey farkettim. Acaba saç kesimim ile mi alakalı dedim ama saçımı kestireli de 2 haftadan fazla oldu. Fotoğraflarda saçımin şu anki halini ve yeni kestirdigim zamanki halini atıyorum yorum yaparsanız sevinirim.

Xliarm

• Yeni üye
  • *
Ynt: Yanlarda kısmı seyreklik
« Yanıtla #1 : 17 Temmuz 2021, 09:28:57 »
Bu arada saçımın ön kısmı norwood 2 düzeyinde
Genetik bir dökülme de var. Onunla ilgili olma ihtimali var mı emin degilim

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 17 Temmuz 2021, 12:33:35 »
evet şakaklardan dökülme başlamış.

Xliarm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 17 Temmuz 2021, 13:34:55 »
evet şakaklardan dökülme başlamış.

Hocam şakaklarda dökülme var zaten yaşım 23, onu fazla takmamaya çalışarak hayatıma devam etmeye çalışıyorum belli takviyeler kullanarak.
Benim sorum sizce yan taraftaki açıklık gibi duran çizgi gibi saçın arkasına doğru giden kısım sizce bir problem mi ? saçım kendime göre ortalama bir uzunlukta olmasına rağmen ışık altında orası fotoğraftaki gibi gözüküyor. Ayrım çizgisi mi acaba daha önce farketmemiştim bu durumu.

Ve şakaklardaki dökülme için ekstra bir öneriniz var mı?

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 17 Temmuz 2021, 15:28:37 »
minoxidil ve dermastamp veya dermaroller kullanabilirsin.
Kan testi yaptırdın mı?

Xliarm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 17 Temmuz 2021, 15:50:57 »
minoxidil ve dermastamp veya dermaroller kullanabilirsin.
Kan testi yaptırdın mı?

Dermatologa gittim kan değerlerimde herhangi bir problem çıkmadı, bana saç dökülmesini azaltmak için falan diyerek bir karışım ilaç verdi, çinko ve b12 haplarının yanında ama hiçbir işe yaradığını düşünmüyorum ki zaten kendisi de biliyor AGA tipi bir dökülme olduğunu ama yine de kullandım verdiği şeyleri. Şakalarda hafif açılmalar dışında bir problemim de yok. Amacım dökülme sürecini uzatmak, babamın 27-28 yaşına kadar gayet iyi saçları varken evlendikten sonra agresif bir dökülme yaşamış. 52 yaşında ve şu an önlerde hala zayıf saçları var. 30 yaşıma kadar idare edebilirsem benim için kafi.

Minoxidil için düşünme aşamasındayım ama sürekli bir kullanma gerektiği ve bırakıldığında saçın eskisine döndüğünü, döngü muhabbeti olayları açısından hala soru işaretlerim var ama çok geç olmadan başlanılabilir erken aşamada daha etkili olduğunu biliyorum.
Finanstreid ise genelde vertexe etkili olduğunu biliyorum, birkaç yan etki olayı da var.
Şu an kullanabileceğim en masum takviye xpecia onu da belli aralıklarla kullanmayı düşünüyorum böbrek açısından. İleride minoxidili düşünebilirim uzun süreli bir kullanma olayına gireceksem.

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2021, 02:48:19 »
Dostum saçın benim hiçbir dökülme falan arketmediğim mutlu olduğum dönemlere benziyor. Yani oldukça kaliteli ve şekil verilebilir duruyor. Bir problem yok görünüşte ne günlükte ne şakaklarda. Xğecia fayda gördüm diyebiliyor musun peki? Ben de düşünüyorum kullanmayı.

Facebook Twitter Instagram