Gönderen Konu: Finasterid enerji verirmi ?  (Okunma sayısı 714 defa)

Sacsizman

• Sr. Member
Finasterid enerji verirmi ?
« : 18 Temmuz 2021, 10:21:09 »
Ustadlar wiki de finasterid doping diye geçiyor hatta bu kac sporcu bu yüzden elenmiş ben suan kullanıyorum 2 günde 1 ve yanılmıyorsam testosteronu yükseltiyor mus bu yükselen testo koşuda vücut geliştirmede kisaca sporda bize yarar sağlıyor mu ?

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Finasterid enerji verirmi ?
« Yanıtla #1 : 18 Temmuz 2021, 13:29:49 »
 bence enerjiyi alır.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 18 Temmuz 2021, 14:02:42 »
bence enerjiyi alır.
ama abi testoyu arttırıyor ve doping olarak geçiyor ben antreanlarda daha iyi oldugumu hissediyorum

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 18 Temmuz 2021, 14:17:08 »
Enerji veriyor bende durum böyle.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 18 Temmuz 2021, 14:25:15 »
 önce ufak tefek dopingler aama genelde kas kutlesini azaltır.enerji şudur ben mesela 10 km kosuom yeter diom bir bakıom piste kızlar geliyor 10 kmde onlarda uça uça kosuyorum tam bir adım daha atamam derken 10 km çok kolay geliyor onlar pistten çıkmasa maraton yapcam bulunduğun yerde kız yoksa yaz elbisesi ile koşan hayal edicen onunde en guzel manken kosuyor besyo falan vız gelir tırs gider
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 18 Temmuz 2021, 14:33:18 »
önce ufak tefek dopingler aama genelde kas kutlesini azaltır.enerji şudur ben mesela 10 km kosuom yeter diom bir bakıom piste kızlar geliyor 10 kmde onlarda uça uça kosuyorum tam bir adım daha atamam derken 10 km çok kolay geliyor onlar pistten çıkmasa maraton yapcam bulunduğun yerde kız yoksa yaz elbisesi ile koşan hayal edicen onunde en guzel manken kosuyor besyo falan vız gelir tırs gider

Yine yine kızlar yüzünden testo artışı  ;D Sendemi brütüs.Bende kas kütleside azalmadı bu arada.Sanki fin benim normal vücud işleyişim  ;D
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 18 Temmuz 2021, 14:58:44 »
Fini kullandığım sürece galiba salonda parkurlarda ilk 5 te oluyorum ama finden mi bilmiyorum iste benim sorunum şu acaba fin kullanmasam dahami hizli olurum koşu yaparken önemli olan testomu dht mi

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 18 Temmuz 2021, 15:02:39 »
Vermez bazen ters etki yapar :)
Global Moderator

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 18 Temmuz 2021, 16:38:20 »
Yine yine kızlar yüzünden testo artışı  ;D Sendemi brütüs.Bende kas kütleside azalmadı bu arada.Sanki fin benim normal vücud işleyişim  ;D
:)nerde hatun biz ordayız artık sıcaklar iyi gelmiyor :)ortalıkta yani az değil

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 18 Temmuz 2021, 16:40:14 »
Fini kullandığım sürece galiba salonda parkurlarda ilk 5 te oluyorum ama finden mi bilmiyorum iste benim sorunum şu acaba fin kullanmasam dahami hizli olurum koşu yaparken önemli olan testomu dht mi
en buyuk enerjide enerjisizlikte hersey beyinde iyi konsantre ol inanmak basarmanın yarısı o enerjiyi bulucağına inan kendinde içinde var dısarı çıkar.yapıcağın sporu onceden beyninde yap yaşa ondan sonra kendine inan enerjini ortaya çıkar stressiz relax ol  o zaman basarırsın beynini programla derim

qew1978

• Full Member
« Yanıtla #10 : 18 Temmuz 2021, 16:48:46 »

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6035750/

Kas kutlesini azaltir demek dogru degil. Kaslardaki asil anabolik etkiyi testesteron saglar, dht degil. Cunku kas dokusunda 5-ar oldukca dusuk bir miktarda bulunuyor ve testesteron dht'ye dusuk bir miktarda donusuyor. 5-ar'yi inhibe etmek olumlu ya da olumsuz pek bir etki gostermiyor.

Enerji meselesine gelirsek, enerji verdigini soyleyemem ama testesteron artisi libidoyu arttiriyor. En azindan benim gozlemim bu yonde, psikolojik de olabilir. Yaz geldi etraf cibil cibil :)
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 18 Temmuz 2021, 17:14:32 »
 bu konuda çok çeşitli makaleler var biri oyle diyor biri boyle diyor 15 senedir sitelerde kas kutlesini azalttığı soleniyor.yaz geldi ne iyi oldu aralıkta bile istanbulda antalyada olduğu gibi denize girilcek diyordu bir uzman gec geldi ya yaz mevsimler kaydı aralığa kadar cıbıl cıbıl:)eskiden spor yapmazdı bunlar şmdi bakıyorlarda kendilerine:)

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 18 Temmuz 2021, 20:10:29 »
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6035750/

Kas kutlesini azaltir demek dogru degil. Kaslardaki asil anabolik etkiyi testesteron saglar, dht degil. Cunku kas dokusunda 5-ar oldukca dusuk bir miktarda bulunuyor ve testesteron dht'ye dusuk bir miktarda donusuyor. 5-ar'yi inhibe etmek olumlu ya da olumsuz pek bir etki gostermiyor.

Enerji meselesine gelirsek, enerji verdigini soyleyemem ama testesteron artisi libidoyu arttiriyor. En azindan benim gozlemim bu yonde, psikolojik de olabilir. Yaz geldi etraf cibil cibil :)
testo artışı sadece libido değil bence enerjide veriyor yoksam doping diye geçmesi neden sonuçta 3 4 atlet sporcu sırf fin kullandığı için diskalifiye olmuş

qew1978

• Full Member
« Yanıtla #13 : 19 Temmuz 2021, 00:40:09 »
testo artışı sadece libido değil bence enerjide veriyor yoksam doping diye geçmesi neden sonuçta 3 4 atlet sporcu sırf fin kullandığı için diskalifiye olmuş

Evet enerji veriyor olabilir ama miktar dusuk. Ornegin fin testo'yu %10-15, dut %20-25 arttiriyor. Asil dopinglerden trenbolone ise %500 arttiriyor. Hatta trestolone %1000'den fazla arttiriyor. Ben 3 aydir dut kullaniyorum, enerji konusunda pek bir fark goremedim. Bu arada finin doping sayilmasinin ardinda musabakalardan once yapilan testlerle ilgili bir durum vardi hatirladigim kadariyla.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 19 Temmuz 2021, 09:31:29 »
Evet enerji veriyor olabilir ama miktar dusuk. Ornegin fin testo'yu %10-15, dut %20-25 arttiriyor. Asil dopinglerden trenbolone ise %500 arttiriyor. Hatta trestolone %1000'den fazla arttiriyor. Ben 3 aydir dut kullaniyorum, enerji konusunda pek bir fark goremedim. Bu arada finin doping sayilmasinin ardinda musabakalardan once yapilan testlerle ilgili bir durum vardi hatirladigim kadariyla.
aman onlar ağır gelir :) gün dusukte olsa enerji veriyorsa ki bencede veriyor millet neden vermiyor diyor anlamıyorum acaba dht donusemedigi için artan testo dönemeyen dhtnin yerini doldururmu gerçi 66 dht gidip %20 testo artarsa yerini doldurmaz çok karmaşık bir konu

Facebook Twitter Instagram