Gönderen Konu: Nisan 2018 Newhair Clinic 3000 Greft Saç Ekimi Sonucu ve 2. Ekim için Fikir alma  (Okunma sayısı 504 defa)

Arachnophobia

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar herkese merhaba,
2018 yılında 3000 greftlik bir saç ekimi operasyonu geçirdim o dönem 24 yaşındaydım biraz erken bir saç ekimi oldu fakat genel anlamda ön bölgem neredeyse şakaklardan komple başlayarak orta ve tepe bölgesine doğru seyrekleşmişti. Hacimsiz ve ince telli bir saçım vardı. Ön hat çizgisi yoğunlukla olmakla beraber orta ön kısımdaki saçlarında aralarına bir miktar girilerek doğal bir geçiş sağlanmasını istemiştim, bir kısım greftide tepe bölgesine ekelim talebinde bulunmuştum. Bunlar doğrultusunda istediğim gibi yapıldı. Saç ekimimi yapan sevim hanım ileride ikinci bir saç ekimi operasyonu geçirmemin ihtimal dahilinde olduğunu hem donör bölgesini çok yıpratmamak adına hem de ileriyi düşünerek biraz dar bir çizgi ve ön bölgeye sık ekim yapmayı önerdiği için 2500 greft ön bölgeye çizgi oluşturdu, 500 grefti de tepe bölgesine homojen bir şekilde dağıttı. Genel olarak saç ekiminden memnunum önceki halime göre büyük bir fark yarattı ön hattımda fakat şakak kısımlarındaki bazı köklerin özellikle saçım kısayken çıkış açıları konusunda ufak tefek sorunlar oluyor. Uzunken saçlarım o kadar göze batan bir durum olmuyor. Bir kaç merkeze fotoğrafları yolladım bazı yerler donör bölgemin ince yapılı olduğunu kapatıcılık anlamında ikinci bir ekimde istenilen sonucun sağlanamayacağını bazı merkezler 3000 4000 greft civarı bir ekim yapılabileceğini söyledi. Genel olarak saç ektirdiğim dönemle hemen hemen aynı halde saçlarım, sadece orta bölgelerde hafif bir azalma olmuş gibi gözlemliyorum. Benim düşündüğüme gelirsek ön çizigi seviyemden ve olduğu yerden memnunum her hangi bir şekilde aşağı çektirme gibi bir düşüncem yok, ön çizgimde biraz daha doğal bir sıklık yakalanması, şakak kısımlarındaki hatalı olarak gördüğüm köklerin ya kamufle edilmesi ya da tekrar ufak bir alımla doğru açılarda ekilmesi mümkün müdür veya gerek var mıdır.
Şimdi benim genel sorularım şunlar olacak;
Sizce donör bölgem ikinci bir ekim için elverişli midir
Bir operasyonu daha yaptırdığımda absürt bir iz kalma ihtimali var mıdır
Tahmini olarak kaç greftle ön hatta bir sıklaştırma ve orta kısımdan başlayarak tepe bölgesine doğru hacim arttırılabilir

Dönemsel olarak takviye olarak sadece günde 1 adet Xpecia tablet kullanıyorum ve doğal yağlarla saça bakım yapıyorum.
Elimde Ekim öncesi çekilmiş fotoğraflar olmadığı için ekim öncesi en yakın tarihli saç durumumu ekliyorum fotoğrafları bulamadım. Gelişim süreci ve son halini de farklı koşullarda çekilmiş fotolarda ek olarak ekliyorum.

Arachnophobia

• Yeni üye
  • *
Fotoğraf kısıtlaması olduğu için yanıt olarak devam ediyorum saçın son halini ekliyorum
  • Yaşınız 27

Arachnophobia

• Yeni üye
  • *
Bu kısımlarda rahatsız olduğum şakak kısımları yakın çekimlerini ekliyorum.
  • Yaşınız 27

Arachnophobia

• Yeni üye
  • *
Şakak bölgesi kısa iken kısmen böyle görünüyor ve ıslak ve kuru halini de ekliyorum saçın
  • Yaşınız 27

Facebook Twitter Instagram