Gönderen Konu: MİNOX  (Okunma sayısı 764 defa)

ege0433

• Yeni üye
  • *
MİNOX
« : 04 Ağustos 2021, 15:28:06 »
Yaklaşık 4-5 aydır  proscar kullanıyorum başlarda kasıklarda biraz ağrı yaptı fakat şu ara hiç bi yan etkisi yok sabah ereksiyonu bile kaybolmadı saçlarımda eskisine göre baya topladı fakat saçlarım şakaklardan açılmıştı baya bunun için minoxidil kullanmayı düşünüyorum fakat bu 1-2 sene sonra saç ektirmeyi düşünüyorum açık alana acaba minoxidil o bölgede hasara yol açar mı bana ne gibi - leri olur yaş 24 

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: MİNOX
« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2021, 16:42:30 »
Kullanıp bırakırsanız o bölgede kayıplarınız hızlanabilir. Çok fazla telogen saç var yani kısacası kullanılması oldukça riskli. Ama minoxil kullanırsanız da, kullandığınız süre boyunca sizi memnun eder diye düşünüyorum.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

ege0433

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 04 Ağustos 2021, 21:00:28 »
Kullanıp bırakırsanız o bölgede kayıplarınız hızlanabilir. Çok fazla telogen saç var yani kısacası kullanılması oldukça riskli. Ama minoxil kullanırsanız da, kullandığınız süre boyunca sizi memnun eder diye düşünüyorum.
Daha önce kullanmadığım için cahilliğimi maruz görün bu minoxidili sadece açıklık olan alana uygulamam gerekiyor değil mi bir de benim asıl merak ettiğim şey kullandığım alanı tahriş eder mi ilerde ekim düşündüğüm için ekim bölgesinde ki deriye zarar verip saçın tutmaması gibi bir durumla karşı karşıya kalırmıyım ?

ahmetbird

• Full Member
« Yanıtla #3 : 04 Ağustos 2021, 21:19:27 »
ekim yapmadan 3 4 ay önce minoxu kestiriyolar diye biliyorum ben yani deriye verdiğin zararı falan toparlar
Akşamları 10 fıs minoxidil-(Başlangıç 26 Eylül 2019)

Sawpoo Şampuan
Konazol Şampuan (haftada 2 gün)

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2021, 21:56:16 »
Daha önce kullanmadığım için cahilliğimi maruz görün bu minoxidili sadece açıklık olan alana uygulamam gerekiyor değil mi bir de benim asıl merak ettiğim şey kullandığım alanı tahriş eder mi ilerde ekim düşündüğüm için ekim bölgesinde ki deriye zarar verip saçın tutmaması gibi bir durumla karşı karşıya kalırmıyım ?

Minoxil damar genişten bir takviyedir yani hangi alana uygularsanız, o bölgedeki saçlarınızda gelişme olur. Kullanırken içeriğinde alkol olmasından dolayı tahriş, egzema gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Genelde kullananlar yanında ketoral tarzında şampuanlarda kullanıyorlar. Forumda kullananlarda var kullanmayanlarda. Ben dökülme yaptığı için kullanmayanlardanım. Kısa süreli minoxil tecrübem oldu ama kullanırken güzel sonuç veriyor diyebilirim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

ahmet turan

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 05 Ağustos 2021, 01:30:40 »
Minoxil açılan alnına en ufak bir faydası olmaz bence ön çizgiye çok ufak çaplı bir ekim yaptır.
Çizgi düzgün olmadıktan sonra olan saçında bir anlamı yok.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 05 Ağustos 2021, 06:51:34 »
Minoxil açılan alnına en ufak bir faydası olmaz bence ön çizgiye çok ufak çaplı bir ekim yaptır.
Çizgi düzgün olmadıktan sonra olan saçında bir anlamı yok.

Alın bölgesine en ufak fayda sağlayacak ise bu minoksidildir.

Antiandrojenler o bölgede hiçbir etki göstermez.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #7 : 05 Ağustos 2021, 17:54:39 »

ön bölgede iyi sonuçlar alanı çok gördüm antiandrojenlerle.
Rogaine Foam Minoxidil %5 - Akşamları
Finasterid 1MG - Günlük
Dermaroller 1 MM - Haftada 1
Vitamin Takviyeleri- Günlük
Life Changing

ahmet turan

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 07 Ağustos 2021, 00:11:33 »

Geliştirse ne olacak hocam ancak bebek tüy çıkarır.

Facebook Twitter Instagram