Gönderen Konu: Aaç Ekimi olabilir mi? Serkan aygın  (Okunma sayısı 1096 defa)

kiminsacı

• Yeni üye
  • *
Aaç Ekimi olabilir mi? Serkan aygın
« : 07 Ağustos 2021, 14:18:40 »
Merhaba arkadaşlar, 37 yaşındayım. Size hikayemden bahsetmek istiyorum. 20 yıldır saç dökülmesi yaşıyorum. 2015 yılında açılmam bariz bir hale gelince minoxa başladım. 2 ay içerisinde müthiş bir çıkış yakaladım. 2 yıl minoxa devam ettim. Daha iyi bir etki alırım mantığıyla minoxu bırakıp sadece seti kullanmaya başladım. Tabi beklenen durum gerçekleşti ve minoxla kazandığım bütün saçları kaybettim. Bir süre sonra seti, minox ve ru kullanmaya başladım. 1 ay içerisinde durumum çok daha kötü oldu. Üst tepe bütün saçlarım gitti. Fakat tedaviye devam ettim. Tedavimin 45. Gününde çıkışlar başladı ve minoxu ilk defa kullandığımdan çok daha iyi bir sonuç aldım. (Benim için tedavilerde yakaladığım en iyi sonuçtu bu) Bu tedavim 3 ayı doldurduğunda yanetkiler baş gösterdi. Sık idrara çıkma, idrar yapış hızında azalma, kasık bölgelerinde ağrılar gibi. Hal böyle olunca tedaviyi bırakmak zorunda kaldım. Yine beklenen oldu ve tedaviyle kazandığım bütün saçlar gitti. Sonraki 1-2 yıl seti minox kullandım ama bir kazanım yakalayamadım. Sonra sadece xpeciaya kullanmaya başladım 2 ayda yine çıkışlar oldu. Fakat bir süre sonra yanetkiler başladı. Bu sefer daha yoğun yanetkiler yaşadım. Sık idrara çıkma, idrar yapış hızında azalma, jinekomasti(ru kullandıgım dönemde de gögüs kaşıntıları hassasiyet yaşamıştım ama bu sefer bariz bir büyüme yaşadım.), Vücut kıllarında ve sakallarda uzamama( kıl kökleri var ama uzamıyor), cinsel yanetkiler gibi. Bu şekilde sürdürülebilir bir tedavi olamayacağı için xpeciayı da bıraktım. En son fitcaire, hairforte gibi ürünleri de denedim yine yan etkiler olunca 1 aydan fazla kullanamadım. Sonuç olarak dht blokerlar bende çok etkili fakat yanetkileri kullanmamı mümkün kılmadı. Şuan saç tedavilerindeki 2 seçenekte( minox ve dht blokerlar) artık benim için etkili değil. Şimdi gelelim asıl meseleye ekim benim için bir seçenek olabilir mi? Dönorum zayıf ve genel bir seyreklik var. Bazı merkezlere sordum. Dönorumun zayıf olduğunu ve güçlendirmek için dht bloker tavsiye ettiler. Bunları kullanmam mümkün değil zaten. Herhangi bir takviye kullanmadan saçım bu haliyle ekim olur mu? Dht blokerların etkisinin görülmesi açısından xpecia kullandığımdaki durumumu da paylaşmak istedim. 1. Foto xpecia öncesi, 2. Foto xpecia sonrası,  diğer fotolar xpeciayı bıraktıktan 6 ay sonrası şuanki durumlarım.

ahmet turan

• Sr. Member
Ynt: Ekim olabilir mi?
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2021, 15:23:21 »
Ru,setipiprant,xpecia vs kullanmanıza rağmen neden finasteride bir şans vermediğinizi doğrusu pek anlayamadım Sizinde dediğiniz gibi dht blokerlar sizde çok iyi etki gösteriyormuş koyduğunuz resimlerden bu net olarak anlaşılıyor ama tabi yan etki durumu çok can sıkıcı olmuş.
Ekim içinse yaş itibarı ,açıklık ve donör kapasite olarak gayet uygunsunuz .Donör kötü yorumunada katılmıyorum bence gayet sağlıklı ve ekim için elverişli gözüküyor.

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2021, 15:27:45 »
Ekimle iyi bir yerde güzel sonuç alırsınız diye tahmin ediyorum yalnız vertex için aynı şeyi söyleyemeyeceğim .O kadar geniş bir vertex açıklığının ekimle düzgünce kapanacağına pek inanmıyorum.
Bence vertex için topikal fine bir şans verebilirsiniz.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2021, 15:28:38 »
Hocam xpeciayı üreten firma şu fotolarınızı görse, fotoşop der, bu nasıl bir sonuçtur ya?

Seti ru minox gibi etkenleri ben de uzun denebilecek süreler kullandım. Ama bende minox dışındakiler maksimum dökülmeyi durdurmuştur, ki o dönemler giden gitmişti zaten.

Sizde ru bile çok iyi çalıpıyor anladığım kadaıyla, ki finas, dutas falan kullansanız 16 yaşına döneceksiniz demek ki.

Donör bence iyi gözüküyor 2 aşamalı bir planlama ile çok sık olmasa da güzel bir sonuç alırsınız diye tahmin ediyorun. Ama kaliteli bir merkez olmalı.

Tedavileri bırakınca donör bölgeniz zayıflıyor mu? Donörde seyrelmeniz degam ediyorsa biraz sıkıntılı bir durum.

kiminsacı

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 07 Ağustos 2021, 18:02:00 »
Ru,setipiprant,xpecia vs kullanmanıza rağmen neden finasteride bir şans vermediğinizi doğrusu pek anlayamadım Sizinde dediğiniz gibi dht blokerlar sizde çok iyi etki gösteriyormuş koyduğunuz resimlerden bu net olarak anlaşılıyor ama tabi yan etki durumu çok can sıkıcı olmuş.
Ekim içinse yaş itibarı ,açıklık ve donör kapasite olarak gayet uygunsunuz .Donör kötü yorumunada katılmıyorum bence gayet sağlıklı ve ekim için elverişli gözüküyor.
Finasteridi 2013 yılında bir kaç ay kullanmıştım, işe yaramıyor diye bırakmıştım. O zaman cinsel yanetkiler yaşadım. Tabi o zaman yanetkilerin finasteridten oldugunu bilmiyordum. Sonradan öğrendim ki finasterid kaynaklıymış. Dht blokerlarda genel olarak yanetki yaşayınca finasteride de tekrardan hiç bulaşmak istemedim. Yorumun için teşekkür ederim, inşallah kendime uygun bir merkez bulabilirim.

kiminsacı

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 07 Ağustos 2021, 18:06:49 »
Ekimle iyi bir yerde güzel sonuç alırsınız diye tahmin ediyorum yalnız vertex için aynı şeyi söyleyemeyeceğim .O kadar geniş bir vertex açıklığının ekimle düzgünce kapanacağına pek inanmıyorum.
Bence vertex için topikal fine bir şans verebilirsiniz.
Teşekkür ederim yorumun için. İnşallah güzel olur. Topikal finasta da muhtemelen yanetki yaşarım. Nerden temin edilebilir topikal fin?

kiminsacı

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 07 Ağustos 2021, 18:13:21 »
Hocam xpeciayı üreten firma şu fotolarınızı görse, fotoşop der, bu nasıl bir sonuçtur ya?

Seti ru minox gibi etkenleri ben de uzun denebilecek süreler kullandım. Ama bende minox dışındakiler maksimum dökülmeyi durdurmuştur, ki o dönemler giden gitmişti zaten.

Sizde ru bile çok iyi çalıpıyor anladığım kadaıyla, ki finas, dutas falan kullansanız 16 yaşına döneceksiniz demek ki.

Donör bence iyi gözüküyor 2 aşamalı bir planlama ile çok sık olmasa da güzel bir sonuç alırsınız diye tahmin ediyorun. Ama kaliteli bir merkez olmalı.

Tedavileri bırakınca donör bölgeniz zayıflıyor mu? Donörde seyrelmeniz degam ediyorsa biraz sıkıntılı bir durum.
Ru, seti, minox sonucum xpeciayadan çok daha güzeldi. Herkeste aynı sonucu vermiyor malesef bu etkenler. Bende sonuç versede yanetkiler başedilebilir gibi değil.
Tedavi döneminde saçın genelinde gelişmeler oluyor tabi.
Yorumun için teşekkürler inşallah uygun bir yer vardır ekim yaptırabileceğim.

kiminsacı

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 07 Ağustos 2021, 18:25:05 »
Arkadaşlar ben, asuman hairle görüştüm. Dönoru güçlendirmek için dht blokerlar tavsiye etti. 4000-4500 arası ekilebileceğini söyledi. Life hair şahin çelik yakından görmek gerektiğini söyledi. Medeks 2 seansta olur ilk seansta 5bin, 2.seansta 4bin olur dedi. Dönorden toplamda 9bin çıkabileceğini söylemesi benim çok mantığıma yatmadı açıkcası.
Ekime uygun olduğunu düşünüyorsanız hangi merkezleri tavsiye edersiniz acaba?

such

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 07 Ağustos 2021, 21:10:15 »
Finasteridi 2013 yılında bir kaç ay kullanmıştım, işe yaramıyor diye bırakmıştım. O zaman cinsel yanetkiler yaşadım. Tabi o zaman yanetkilerin finasteridten oldugunu bilmiyordum. Sonradan öğrendim ki finasterid kaynaklıymış. Dht blokerlarda genel olarak yanetki yaşayınca finasteride de tekrardan hiç bulaşmak istemedim. Yorumun için teşekkür ederim, inşallah kendime uygun bir merkez bulabilirim.
''yon etkilor posokolojik'' diyen çok bilmiş finasçılar bakın ne yazıyormuş burada

kiminsacı

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 07 Ağustos 2021, 22:44:08 »
''yon etkilor posokolojik'' diyen çok bilmiş finasçılar bakın ne yazıyormuş burada
Yanetkileri prospektüste de belirtiliyor zaten. Yanetki görmeyenler olabilir elbette. Bence burdaki sıkıntı xpeciaya gibi procapil içeren spreyler gibi dht blokerlarda. Bunların yanetkileri hiç belirtilmiyor vitamin takviyesi veya saç losyonu diye satılıyor veya doktorlar tarafından öneriliyor.

such

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 08 Ağustos 2021, 00:09:47 »
Yanetkileri prospektüste de belirtiliyor zaten. Yanetki görmeyenler olabilir elbette. Bence burdaki sıkıntı xpeciaya gibi procapil içeren spreyler gibi dht blokerlarda. Bunların yanetkileri hiç belirtilmiyor vitamin takviyesi veya saç losyonu diye satılıyor veya doktorlar tarafından öneriliyor.
youtubeda bir ürolog onların yan etkisi olmadığını söylemişti ama söz konusu hairforte atilla olunca araştırılması gerekir yine de
ama yan etkileri olmasa da saça etkileri de olmayan ilaçlar,orası kesin,kişi hergün kafasına su sıksın bir tane de eski bonibon şekerlerden atsın hairforte ve xpecia ile aynı etki bence

kiminsacı

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 08 Ağustos 2021, 10:23:39 »
youtubeda bir ürolog onların yan etkisi olmadığını söylemişti ama söz konusu hairforte atilla olunca araştırılması gerekir yine de
ama yan etkileri olmasa da saça etkileri de olmayan ilaçlar,orası kesin,kişi hergün kafasına su sıksın bir tane de eski bonibon şekerlerden atsın hairforte ve xpecia ile aynı etki bence
Hairforteu yeterli süre kullanamadım. Xpecia öncesi sonrası fotosunu da ekledim zaten. Etkisi var mı yok mu siz karar verin.

kiminsacı

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 01 Haziran 2022, 21:32:05 »
Merhaba arkadaşlar. 17 agustos 2021de serkan aygın klinikte 4550(850si sakaldan) greft ekim yaptırdım. Şimdi 2.seans ekimi düşünüyorum. Nasıl bir planlama yapılmalı karar veremedim. Ön bölgeye hiç dokunmadan çıkabilecek greftleri açık alanda mı kullanmalı yoksa önbölgede sıklaştırma yapılıp tepeye de bir miktar serpiştirilmeli mi? Yorumlarınıza açığım arkadaşlar. Hintel üstad sizden de yorum alabilirsem sevinirim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 01 Haziran 2022, 22:28:11 »
Ekşm konusu açmalıydınız. Süreci bizimle paylaşmadınız.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram