Gönderen Konu: Ağlamak istiyorum bu ne arkadaş.  (Okunma sayısı 1046 defa)

K4R4K4Y4

• Yeni üye
  • *
Ağlamak istiyorum bu ne arkadaş.
« : 12 Ağustos 2021, 19:04:34 »
Yaş 27 yolun sonuna geldik herhalde. 3 yıl içinde saçlarım bayağı sağlam döküldü özellikle son bir sene eridi gitti diyebilirim. Ağır sigara tiryakisiyim günde bir paket içiyorum bilmiyorum sebeplerden biri bu olabilir. Daha önce hiç bir tedavi uygulamadım. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa gerçekten sevinirim.

K4R4K4Y4

• Yeni üye
  • *
Ynt: Ağlamak istiyorum bu ne arkadaş.
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2021, 19:23:40 »
Biraz daha ayrıntı ekleyeyim. İşimden dolayı uzun süre hareketsiz kalıyorum bilgisayar başında ve uyku düzenim gerçekten çok bozuldu, vücudum genel olarak fazla yağ üretmeye başladı yüzüm ve kafa derim özellikle. Ve karın bölgemde yağlanma oluşmaya başladı. Sanırım beni bitiren şey hareketsizlik ve düzensiz yaşam oldu. Ne yapmalıyım acaba risk alıp finansa mı başlasam en azından koruma amaçlı. Minox kullanmak hiç istemiyorum çünkü düzenli kullanacak biri değilim o yüzden daha kötü sonuçlara sebep olabilir.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2021, 21:04:17 »
Fini düzenli kullanacağınıza eminmisiniz? Minoxili sadece geceleri 8 fıs sıkıp yatsanız yeterli.Fini kullanan bunuda kullanır düzenli.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #3 : 13 Ağustos 2021, 11:25:32 »
saç dökülmesi genetiktir sigara gibi şeylerde destek verir sadece. saçının klasik tedavi uygulayarak kurtarma potansiyelin yüksek.
Rogaine Foam Minoxidil %5 - Akşamları
Finasterid 1MG - Günlük
Dermaroller 1 MM - Haftada 1
Vitamin Takviyeleri- Günlük
Life Changing

K4R4K4Y4

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 13 Ağustos 2021, 13:31:26 »
saç dökülmesi genetiktir sigara gibi şeylerde destek verir sadece. saçının klasik tedavi uygulayarak kurtarma potansiyelin yüksek.

Klasik tedavi derken ne tür bir tedavi uygulamalıyım? Minoxidil kullanmak istemiyorum ama diğer antiandrojenlere açığım yaşımdan dolayı. Kafa derim zaten sağlıklı değil saç uçlarımda genelde beyaz veya sarı uçlu yağ veya başka bir tür birikinti var. Elimi kafa serime atıp gezdirdiğdiğimde bazı saçların tiplerinde böyle sarı birşey var ve onu kazıyınca saç direk elime geliyor. Buna telogen dökülme mi diyorlar emin değilim.

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #5 : 13 Ağustos 2021, 14:52:52 »
klasik derken finasterid ve minoxidil işte diğer şeylerlede destekleyebilirsin dermaroller ve biotin gibi
Rogaine Foam Minoxidil %5 - Akşamları
Finasterid 1MG - Günlük
Dermaroller 1 MM - Haftada 1
Vitamin Takviyeleri- Günlük
Life Changing

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 13 Ağustos 2021, 18:07:34 »
Sigara hareketsizlik gibi şeylerle pek alakası yok,büyük ihtimalle genetiktir doktora gidip tahlilleri falan yaptır,dökülme nedenini öğren ona göre bir şeyler yaparsın
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Eser Comak

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 16 Ağustos 2021, 12:44:16 »
Evet sigara, uykusuzluk ve hareketsizlik gibi seyler kan dolasiminin optimal olmasini engeller. Yuksek kolestrol ve ekstra inflamasyon yaratan bir hayat tarzin varsa zaten var olan atesi koruklersin. Erkek tipi dokulmesinde DHT scalpa gonderildiginde de yaptigi seylerden biri sac folekullerine olan kan dolasimini zamanla azaltmasi. O yuzden sigarayi birakirsan spor yapar ve uykuna dikkat edersen sac dokulmen yavaslayabilir hatta kesin yavaslar diyebilirim. Ancak ilac kullanimina baslaman lazim eger ciddi bir geri donusum yakalamak istiyorsan.

Facebook Twitter Instagram