Gönderen Konu: Saç Ekimi Öncesi  (Okunma sayısı 1069 defa)

bastugm

• Yeni üye
  • *
Saç Ekimi Öncesi
« : 19 Ağustos 2021, 23:29:46 »
Merhabalar,
Bir süredir forumu takip ediyorum, bende saç ekimi konusunda karar vermeden önce paylaşmak istedim, görüşlerinizi aldıktan sonra ekime karar vereceğim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Ekimi Öncesi
« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2021, 23:58:28 »
Selamlar. Dht hormonu seni biraz fazla etkilemiş donör saçlarında incelmiş görünüyor
Çizdiğim alana kadar bir saç Ekim’i yaptıra bilirsin ama isteğin sonucu 2 Ekim el alabilirsiniz diye düşünüyorum ama saçlarınızı ve donör bölgenizi finasterid kullanıp güçlendirirseniz iş değişebilir

Çizilen alana kadar 1 Ekim düşüne bilirsin
Global Moderator

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 20 Ağustos 2021, 01:38:20 »
Öncelikle sizdeki saç dökülmesinin sebebi nedir ?
Hormonalmidir ? Yoksa vitamin eksikliği olabilirmi ,hatta stres kaynaklı bile olabilir.
Cevabı bulduktan sonra tedavi yöntemlerini denemeli ,sonrasında extra olarak saç ekimi yapılabilir.

bastugm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 20 Ağustos 2021, 09:45:06 »
 :-\
Hormonalmidir ? Yoksa vitamin eksikliği olabilirmi ,hatta stres kaynaklı bile olabilir.
Cevabı bulduktan sonra tedavi yöntemlerini denemeli ,sonrasında extra olarak saç ekimi yapılabilir.
Stres hep var…:)
38 yaşındayım dökülmem son 10-15 yılda meydana geldi.  Son yıllarda dökülme olsa da bu durum çok az şekilde ilerliyor. Saç ekimi konusunda son bir yıl içinde 3 farklı doktora muayene oldum. Bir doktor 2 seansta ekim yapılarak diğerleri ise tek seansta ekim yapılarak giderilebileceğini ifade etti. (Sn. Hintell’’in bahsettiği gibi)Alternatif konusunda mezoterapi için 1 doktor ile görüştüm. Uygun olmadığını ekimle artık çözülebileceğini ifade etti. Prp hiç yaptırmadım. (Doktorların görüşü genetik olması)
Doktorların genel görüşü donör bölge yeterli 2-3’lü köklerden oluştuğu nadiren 4’lü olduğu yönündeydi. Bu arada her 3 doktorda Ankara’da hizmet veriyor. Önümüzdeki hafta bir muayene daha yaparak karar vermek istiyorum.

bastugm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 20 Ağustos 2021, 09:50:08 »
Selamlar. Dht hormonu seni biraz fazla etkilemiş donör saçlarında incelmiş görünüyor
Çizdiğim alana kadar bir saç Ekim’i yaptıra bilirsin ama isteğin sonucu 2 Ekim el alabilirsiniz diye düşünüyorum ama saçlarınızı ve donör bölgenizi finasterid kullanıp güçlendirirseniz iş değişebilir

Görüşme yaptığım doktorlardan bir tanesi sizin bahsettiğiniz gibi 2 ekim önermişti. Pandemi vs. araya girince ertelemiştim. Şimdi tekrar araştırıyorum. Yaz dönemi sonuna da planlama yapmak istiyorum.

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 20 Ağustos 2021, 13:00:59 »
Kafada çok fazla tüy var ben olsam öncelikle tedavide denerdim.tedavi ile çok iyi yanıt alınabilecek bir durumunuz var.tedaviden sonra ön tarafa ufak bir ekim ile yoluna devam etmek bence en doğru karar olur.
Bu tür kafada minyatür saçın olduğu dökülmelerde malesef saç ekimi çok iyi netice vermiyor çoğu zaman .çünkü kafadaki tüyler ekilenleri engelliyor .asuman hair yada serkan aygın klinik gibi yerler bu tür kafalardan saç çıkarabiliyor artık neyi farklı yapıyorlar bilmiyorum ama çoğu ekim merkezi bu tür ekimleri beceremiyor.
Olan saçlar döküldüğü  gibi ekilenlerde çıkmıyor bu yüzden iyi karar verin bence .

bastugm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 20 Ağustos 2021, 13:06:19 »
Kafada çok fazla tüy var ben olsam öncelikle tedavide denerdim.tedavi ile çok iyi yanıt alınabilecek bir durumunuz var.tedaviden sonra ön tarafa ufak bir ekim ile yoluna devam etmek bence en doğru karar olur.
Bu tür kafada minyatür saçın olduğu dökülmelerde malesef saç ekimi çok iyi netice vermiyor çoğu zaman .çünkü kafadaki tüyler ekilenleri engelliyor .asuman hair yada serkan aygın klinik gibi yerler bu tür kafalardan saç çıkarabiliyor artık neyi farklı yapıyorlar bilmiyorum ama çoğu ekim merkezi bu tür ekimleri beceremiyor.
Olan saçlar döküldüğü  gibi ekilenlerde çıkmıyor bu yüzden iyi karar verin bence .

Güzel fikirler veriyorsunuz gerçekten. Deneyebilirim.
Ankara için öneriniz var mı ? Yoksa haftaya İstanbul programım var ve oraya gidince bu kliniklerden birine gidebilirim.

Shan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 25 Ağustos 2021, 14:06:52 »
serkan aygın, dhi tekniği ile mevcut saçlara zarar vermeden bu işi halleder diye düşünüyorum
  • Ekim Tarihi: 29.01.2021
  • Ekim Merkezi ismi Dr.Serkan Aygın Clinic
  • Greft Miktarı 4200
  • Yaşınız 41

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 25 Ağustos 2021, 14:25:17 »

Aramana gerek yok hormonel Erkek tipi dökülme
Global Moderator

Ekimi bekleyen kumrular gibi

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 09 Ekim 2021, 15:16:24 »
Açikligimiz inabilmaz benziyor arkadaslar dhi mi yoksa önü yok sayip  fue ekim mi biri lutfen yazsin artik bir cevap ,??
  • Ekim Tarihi: 23.10.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medpoint Global
  • Greft Miktarı 6200
  • Yaşınız 30
  • Medikal Tedavi Biotin 5000 ,trichoplus ,prozinc plus şampuan,prozincplus losyon
Medpoint Global 6200 greft ekim sürecim
Saç ekim sonuçları
Saç ekimi forum

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=24417.msg463796#msg463796

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 09 Ekim 2021, 19:00:11 »
Açikligimiz inabilmaz benziyor arkadaslar dhi mi yoksa önü yok sayip  fue ekim mi biri lutfen yazsin artik bir cevap ,??

Önde oturup sayabileceğin kadar bir tutam saç var, gerisi epeyce boş. Dhi’nin ne farkı olacak? Klasik fue’ya göre ne avantajı olmasını bekliyorsunuz bu kafa için? Ekilen alandaki saçların daha az zarar görmesi mi?  Zaten birkaç yüz greft ya va ya yok.

Normal fue yaptr geç arkadaşım. Ya da her ikisini de yapan, Serkan aygın klinik gibi iyi bir yere gidip, onların tavsiyesi doğrultusunda yaptıracaksınız.

Yukarıda Hintell’in önerdiği planlama gayet mantıklı. Çizginin gerisi vertex kötü değil, ilaçlarla, destekle toparlaması muhtemel. Eğer bölgeye de yok sayılıp ekilirse, oradaki saçlar da muhtemelen zarar görüp azalacak, ekilenler çıksa bile çok bir fark olmayabilir.

Bu detaylara çok takılmayın, siz kaliteli merkez bulmaya çalışın, imkanlarınız dahilinde. Gerisini merkeze bir bırakın bence.

halu80

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 10 Ekim 2021, 13:15:16 »
Kısa saç denediniz mi hiç, yani 3 mm filan. Kafa yapınız uygun bence. Önde saçları sırıtıyor demeyin, mesela Zidanında ön taraflarda saç var, çok iyi duruyor.

bastugm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 11 Ekim 2021, 22:42:45 »
Aramana gerek yok hormonel Erkek tipi dökülme

Biraz geç farkettim. @Hintel önerini de dikkate alarak saç ekimine karar verdim.

bastugm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 11 Ekim 2021, 22:47:10 »
Kısa saç denediniz mi hiç, yani 3 mm filan. Kafa yapınız uygun bence. Önde saçları sırıtıyor demeyin, mesela Zidanında ön taraflarda saç var, çok iyi duruyor.

Denedim pek alışamadım. Bu yüzden ektirmeye karar verdim. Zidane iyiydii ama ;) umarım ekimden sonra hala Zidane gibi kalmam :))

bastugm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 06 Kasım 2021, 21:51:45 »

Hintell ekim işlemi dediğin şekilde ilerledi, finasterid kullanmamıştım ekimden sonra 6. ayda başlamayı düşünüyorum.

http://https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=24585.msg466843#msg466843

Facebook Twitter Instagram