Gönderen Konu: Yaş 24 Saç ekimi için önerilerinizi bekliyorum.  (Okunma sayısı 1483 defa)

kkelimsii

• Jr. Member
  • **
Yaş 24 Saç ekimi için önerilerinizi bekliyorum.
« : 24 Ağustos 2021, 15:55:01 »
Arkadaşlar selamlar,

24 yaşındayım. Saçlarım çok gürdü. Fakat aşırı yağlanma vardı hala da var. Sabah yıkasam akşama yağlanır. 20 yaşına kadar saçı hor kullandım ardından yağlı egzema başlayınca saçta dayanamayıp saldı kendini ve dökülmeler başladı. Saç dökülmem 20 yaşından 23 yaşına kadar yoğun devam etti ve ilk fotoğraftaki duruma geldi.

Geçen sene bu zamanlarda saçı kazıdım. Yağlı egzemayı atlattım ve arkasından fitcare losyonu kullandım düzenli spor yaptım yağlı ve şekerli yemeyi azalttım. 4 aylık kullanımdan sonra saçlar 1. Fotodaki durumdan 2. Fotodaki hale geldi.

Tabii saçların bu hali benim için yeter diyerek losyonu bir anda bıraktım. Saçta aynı şekilde hızlı hızlı dökülüp cok kısa sürede eski seyrek halini aldı . En azından saçlarıma can geldi bu beni mutlu eden tek kısım.Bunca uğraşın emeğin bi anda gittiğini görünce artık dökülürse dökülsün kafasına girdim. Bunca uğraşın yerine saç ektiririm. Saçların dökülmesini, tamamen kel kalmayı da beklemek şu yaşlarımda kel gezmek istemiyorum.Artık saç ektirmek istiyorum.

Forumu görene kadar instagramdan veya google yorumlardan araştırıyordum. Fakat foruma denk gelince ne kadar eksik araştırma yaptığımı hatta benimkine araştırma bile denmeyeceğini anladım. Forumdan, saç ektiren arkadaşların bilgilendirmeleri ve süreçlerinden yola çıkarak medeksin güzel sonuçlar ortaya çıkardığını farkettim. Medeks ile görüşmemde , 5000 5500 greft gider alan geniş orta kısımlar da belli ki dökülecek hiç yokmuş gibi oralara da ekim yaparız dendi. Fiyat olarak 7000 tl saç ekimi 2 seans prp dahil dendi . İlaçlar losyonlar için reçete yazılacak eczaneden kendim temin edeceğim.

Sizin düşünceleriniz fikirleriniz nelerdir mutlaka bana faydası olacaktır yorumlarınızı esirgemeyin hepinize teşekkür ediyorum.
1. Foto geçen sene
2. Foto 4 ay sonra fitcare ve takviyeler kullanılınca.
3. 4. 5. Fotolar güncel durumum.
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2021, 15:47:05 Gönderen: Hintell »
  • Ekim Tarihi: 27.08.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medeks https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23564.0
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Günde 1/5 Proscar . Günde 1 xpecia. Günde 1 ncs biotin. Günde 1 balık yağı.
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

ahmet turan

• Sr. Member
Ynt: Yaş 24 Saç ekimi için önerilerinizi bekliyorum.
« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2021, 11:48:05 »
Bu fitcare cidden acaip bir şey kullanınca resmen saç çıkarıyor ama sonra dögüsü çok pis oluyor saçlar eskisindende beter oluyor.
Yağlı egzama varsa o şekilde kesinlikle ekime girme yoksa kızarıklık ve sivilcelerden başını alamazsın.cilt nemlendirici losyonlar kullan acaip işe yarıyor egzama tamamen kuruluktan oluyorki şu sıra tamda mevsimi azıtabilir haberin olsun.

kkelimsii

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 25 Ağustos 2021, 15:22:57 »
Bu fitcare cidden acaip bir şey kullanınca resmen saç çıkarıyor ama sonra dögüsü çok pis oluyor saçlar eskisindende beter oluyor.
Yağlı egzama varsa o şekilde kesinlikle ekime girme yoksa kızarıklık ve sivilcelerden başını alamazsın.cilt nemlendirici losyonlar kullan acaip işe yarıyor egzama tamamen kuruluktan oluyorki şu sıra tamda mevsimi azıtabilir haberin olsun.

Evet uğraşılacak iş değil o losyonlar, mutlu ediyor ama bir o kadar da üzüyor  :) biraz canlandı saçım eskiye nazaran diye düşünüyorum yine de.
Şimdilik egzema yok gibi uzun zamandır göremiyorum vichy dercos yağlı saçlar için şampuan kullanıyorum düzenli olarak. Ama saç ektirdikten sonra bu şampuanı ne zamana kadar kullanmayacağım, o zamana kadar egzema oluşumu başlar mı onu bilemiyorum.
Bu saç ekiminden sonra alınan sebamed günlük şampuanı ve bepanthol nemlendirici losyonu ne zaman kullanmaya başlayacağım tam olarak ve hangisini ne zaman kullanmayı bırakacağım bunlar hakkında bilgilendirir misiniz?
  • Ekim Merkezi ismi Medeks https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23564.0
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Günde 1/5 Proscar . Günde 1 xpecia. Günde 1 ncs biotin. Günde 1 balık yağı.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2021, 15:26:36 »
Selamlar sağla bir sıklaştırma planlanmış o yüzden kendi saçlarını güçlendirmelisin bu süreçte 8/9 süreç boyunca şimdiden başlayıp finasterid kullanırsan iyi olur.

Donör güzel medeks güzel işler yapıyor hayırlısı olsun
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2021, 15:44:19 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

kkelimsii

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 25 Ağustos 2021, 15:38:45 »
Selamlar sağla bir sıklaştırma planlanmış o yüzden kendi saçlarını güçlendirmelisin bu süreçte 8/9 süreç boyunca şimdiden başlayıp finasterid kullanırsan iyi olur.

Donör güzel medeks güzel işler yapıyor hayırlısı olsun

Teşekkürler Hintell. Donör bölgem yeterli olur mu 5500 greft için. Güçlendirmen gerekir dediğin bölge donör için mi yoksa tepe bölgesinde kalmış saçlar mı? Saç ekiminden 2 gün önce xpecia tablet başlasam saç ekim sürecinde de kullanmam bi sorun teşkil eder mi ?
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2021, 15:44:53 Gönderen: Hintell »
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 24

Vio

• Full Member
« Yanıtla #5 : 25 Ağustos 2021, 15:57:42 »
Donör güzel tepeye girmeden ektirmeni tavsiye ederim orta kısma kadar. Tepe için finasterid araştırabilirsin
  • Ekim Tarihi: -28.04.21
  • Ekim Merkezi ismi -Asuman Hair
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Finasterid1mg /Biotin 5000/Solgar Vm2000

kkelimsii

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 25 Ağustos 2021, 16:35:52 »
Donör güzel tepeye girmeden ektirmeni tavsiye ederim orta kısma kadar. Tepe için finasterid araştırabilirsin
Hocam ekimini inceledim takip ediyorum. Tekrar hayırlı olsun çok güzel görünüyor. Vertexe ektirdiklerini gözlemliyor musun etkisi var mı, ben de senin gibi vertexe az mı ektirmeliyim yoksa hiç dokundurmayayım mı? Finasterid kullanmak istemiyorum acıkcası olası yan etkilerinden dolayı max kullanabileceğim xpecia olur. Finasterid veya xpecia kullanımı bırakıldığında saç dökülmesi tekrar agresif olarak devam mı ediyor ? Bu konuda bilgilendirir misin rica etsem
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 24

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 25 Ağustos 2021, 17:02:54 »
Teşekkürler Hintell. Donör bölgem yeterli olur mu 5500 greft için. Güçlendirmen gerekir dediğin bölge donör için mi yoksa tepe bölgesinde kalmış saçlar mı? Saç ekiminden 2 gün önce xpecia tablet başlasam saç ekim sürecinde de kullanmam bi sorun teşkil eder mi ?

Donör bölgen harika 2 ekim sorunsuz yaptırırsın
Global Moderator

kkelimsii

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 25 Ağustos 2021, 17:11:13 »
Donör bölgen harika 2 ekim sorunsuz yaptırırsın
Hintell hocam vertexe sıklaştırma için girmek mantıklı mı yoksa 5000 5500 greft vertexsiz ekim mi yapmamı önerirsiniz?
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 24

Vio

• Full Member
« Yanıtla #9 : 25 Ağustos 2021, 17:26:24 »
Hocam ekimini inceledim takip ediyorum. Tekrar hayırlı olsun çok güzel görünüyor. Vertexe ektirdiklerini gözlemliyor musun etkisi var mı, ben de senin gibi vertexe az mı ektirmeliyim yoksa hiç dokundurmayayım mı? Finasterid kullanmak istemiyorum acıkcası olası yan etkilerinden dolayı max kullanabileceğim xpecia olur. Finasterid veya xpecia kullanımı bırakıldığında saç dökülmesi tekrar agresif olarak devam mı ediyor ? Bu konuda bilgilendirir misin rica etsem
Teşekkür ederim daha iyisi senin olsun. Benim ekimimde ellerinde kalan fazla greftleri sepriştirdiler gibi bişey oldu maksimum 200-300 greft yani çok bilgim yoktu şu aklım olsa risk alıp tepeye dokundurmazdım finasterid topladı benim vertexi en azından dökülmeyi kesti saçı kalınlaştırdı. Senin yerinde olsam maddi düşünmez 2 ekim planlardım ön ortaya 5000 sık bir ekim 1-2 yıl veya ne zaman istersen o kadar sonra 2000-3000 sadece tepe saç defterini kapatırsın. Komple ekim yaptıranların bazıları iyi sonuç alıyor bazıları patlıyor yarı yarıya benim gördüğüm aynı anda 5000 greft üstü sakat
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 24

Vio

• Full Member
« Yanıtla #10 : 25 Ağustos 2021, 17:35:43 »
Yan etki yaşamadım finasteridde yaşarsam bırakırım. Döngü olayını bilmiyorum ara vermedim hiç 5 aydır ama hemen saçların yıkıma uğrayacağını zannetmiyorum minoksil gibi. Kendi kararın araştır doktor kontrolünden sonra yan etki görmezsen kullanabilirsin ekime ve saça faydası tartışılmaz oldu bende en azından
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 24

kkelimsii

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 25 Ağustos 2021, 23:08:06 »
Teşekkür ederim daha iyisi senin olsun. Benim ekimimde ellerinde kalan fazla greftleri sepriştirdiler gibi bişey oldu maksimum 200-300 greft yani çok bilgim yoktu şu aklım olsa risk alıp tepeye dokundurmazdım finasterid topladı benim vertexi en azından dökülmeyi kesti saçı kalınlaştırdı. Senin yerinde olsam maddi düşünmez 2 ekim planlardım ön ortaya 5000 sık bir ekim 1-2 yıl veya ne zaman istersen o kadar sonra 2000-3000 sadece tepe saç defterini kapatırsın. Komple ekim yaptıranların bazıları iyi sonuç alıyor bazıları patlıyor yarı yarıya benim gördüğüm aynı anda 5000 greft üstü sakat

Teşekkür ediyorum. Hocam benim de aklıma yatıyor dediğiniz gibi ön ve ortayı olabildiğince sık ekim, en arka kısma da artan olursa ekilsin diye düşünüyorum. Ama ilerde pişman olur muyum bilmiyorum. Fikrinizi değerlendireceğim.
Yan etki yaşamadım finasteridde yaşarsam bırakırım. Döngü olayını bilmiyorum ara vermedim hiç 5 aydır ama hemen saçların yıkıma uğrayacağını zannetmiyorum minoksil gibi. Kendi kararın araştır doktor kontrolünden sonra yan etki görmezsen kullanabilirsin ekime ve saça faydası tartışılmaz oldu bende en azından
Finasteridden korkuyorum takviye kullanacağım elimden geldiğince.
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 24

kkelimsii

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 25 Ağustos 2021, 23:09:08 »
Kafa derimde fazlasıyla hızlı yağlanma var ve sağ dipleriyle birlikte alnımda aşırı terleme var. Bunların saç ekimine etkisi olur mu acaba bilgilendirir misiniz
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 24

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 25 Ağustos 2021, 23:16:59 »
 bişi olmaz.ekimden sonra 72 saat kafayı carpma bişi olmaz.yağlanmayı sampuanla falan çöz.fitcarenin etken maddesi dongu falan yapıyor minoxidilmi etken maddesi?
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

kkelimsii

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 25 Ağustos 2021, 23:23:08 »
bişi olmaz.ekimden sonra 72 saat kafayı carpma bişi olmaz.yağlanmayı sampuanla falan çöz.fitcarenin etken maddesi dongu falan yapıyor minoxidilmi etken maddesi?
İnşallah kaza bela olmasın :)
Vichy dercos şampuan kullanıyorum sürekli ama 2. Güne kalmadan sırf yağ oluyor saç dipleri.
Valla ben tübitakta çalışan arkadaşımdan aldım bizzat. Minoxil ile bi bağı yok vs dedi ilk dökülmeler şok dökülme olur öyle devam et 1 sene çok sağlıklı sonuç alırsın dedi ama param dayanmaz ona dermaroller ile her gün uğraşması dert vs ben de bıraktım dökülme olunca.
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 24

Facebook Twitter Instagram