Gönderen Konu: İlk yıkama -Greftler zarar görmüş müdür?  (Okunma sayısı 1618 defa)

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
İlk yıkama -Greftler zarar görmüş müdür?
« : 26 Ağustos 2021, 18:31:26 »
Serkan Aygın'da saç ekimim gerçekleşti, ilerleyen zamanlarda süreci paylaşıcam. Pazartesi ekim oldu ve bugün (perşembe) evde ilk yıkamamı kendim yaptım. Önce nemlendirici losyonu youtube videolarında gördüğüm şekilde baya yoğun sürdüm. 1 saat bekletip duş başlığını ılık suda ve çok ince akar şekilde ayarladım. O yoğun losyonu çıkarmak çok zor oldu, uzun süre su tuttum, elimi hafif hafif gezdirdim fazla baskı yapmadan. Losyon tam çıkmadan şampuanı elimle köpürtüp köpüğü de narin hareketlerle ekilen bölgeye uyguladım. Asla sert baskı yapmadım ama uzun süre su altında kalmam ve stresten bi yandan da terlemelerim vs beni çok tedirgin etti. Görünürde hiçbir şey yok ama içime kurt düştü. Acaba greftlerim zarar görmüş müdür? Bunun cevabını 6 ay 1 sene sonra görecek olmanın stresi de apayrı zaten. Tecrübeli arkadaşlar yorum yapabilir mi?
  • Ekim Tarihi: 23.08.2021
  • Ekim Merkezi ismi DR. Serkan AYGIN - https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23569.0
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31
  • Medikal Tedavi AGA-K günde 2 tablet (4. kutuda günde teke düştüm) - 6 Ay dolunca bıraktım her şeyi. Sadece Sebamed Dökülme Karşıtı Şampuan kullanıyorum.
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: İlk yıkama -Greftler zarar görmüş müdür?
« Yanıtla #1 : 26 Ağustos 2021, 18:58:32 »
Ekim zaten çok kötü oldu gibime geliyor, sanki hiç çıkmayacak ekilenler. Seyrek geliyor gözüme çok. Yüzüm ödemden dolayı şişti. Acaba şu an ekim yapılan yer de şişkin olduğu için ekilen greftlerin arası daha açık görünüyor da şişkinlik geçtiğinde o seyreklik gidecek mi?
  • Ekim Merkezi ismi DR. Serkan AYGIN - https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23569.0
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31
  • Medikal Tedavi AGA-K günde 2 tablet (4. kutuda günde teke düştüm) - 6 Ay dolunca bıraktım her şeyi. Sadece Sebamed Dökülme Karşıtı Şampuan kullanıyorum.

Vio

• Full Member
« Yanıtla #2 : 26 Ağustos 2021, 19:13:57 »
Ekim zaten çok kötü oldu gibime geliyor, sanki hiç çıkmayacak ekilenler. Seyrek geliyor gözüme çok. Yüzüm ödemden dolayı şişti. Acaba şu an ekim yapılan yer de şişkin olduğu için ekilen greftlerin arası daha açık görünüyor da şişkinlik geçtiğinde o seyreklik gidecek mi?
Ekim gayet güzel kanama vs olmadıysa sorun yok 3 gün olmuş grefti tutup asılmadığınız sürece çıkmaz yerinden losyonu tamamen arındırmaya çalışmanıza da gerek yok ayrıca kalan kalsın deri emer onu sorun değil
  • Ekim Tarihi: -28.04.21
  • Ekim Merkezi ismi -Asuman Hair
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Finasterid1mg /Biotin 5000/Solgar Vm2000

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 26 Ağustos 2021, 20:05:33 »
Ekim gayet güzel kanama vs olmadıysa sorun yok 3 gün olmuş grefti tutup asılmadığınız sürece çıkmaz yerinden losyonu tamamen arındırmaya çalışmanıza da gerek yok ayrıca kalan kalsın deri emer onu sorun değil

Çok teşekkür ederim hocam, biraz su serptiniz. Moralim çok bozuldu bugün. Kanama vs. yok olmadı. Zaten izlediğim videolarda ilk yıkamayı yapan kişi adamın kafayı öyle bi bastırıyo ki kafası oynuyo yerinden aşağı yukarı. Bense belli belirsiz dokunuşlarla yapmaya çalıştım ara sıra çok çok az baskı uyguladım. Uzun süre uğraşmış olmam zarar vermemiştir umarım. Tek güvencem Serkan Aygın'ın gerekli gördüğünde rötuş yapması ücretsiz, öyle duymuştum. İnşaAllah gerek kalmaz tabi buna. Bir de yukarda da belirttiğim gibi kafanın şişliğinden dolayı greftlerin arasında mesafe var sanırım, şişlik geçtiğinde greftler birbirine yaklaşıcak ve daha sık bir görüntü olacak değil mi? Bu tamamen kendi yorumum.
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 26 Ağustos 2021, 23:12:58 »
Hocam şişliğin yüze inmemesi için mümkün mertebe yat, ayakta dolanma. Bol bol su iç.

Octobe2

• Full Member
« Yanıtla #5 : 27 Ağustos 2021, 00:58:25 »
tertemiz görünüyor arkadaşın dediği gibi kanama olmadıysa hiç korkmana gerek yok boşa stres yapma hocam

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 27 Ağustos 2021, 07:55:44 »
Hocam şişliğin yüze inmemesi için mümkün mertebe yat, ayakta dolanma. Bol bol su iç.

Hocam bol su içtikçe bol da tuvalete gidiyorum ve yine dolanıyorum. :) Şişlik önemli değil, zararı yok ve kendiliğinden geçiyo dedikleri için fazla takılmıyorum hocam. İndi zaten göz altlarıma kadar. Teşekkür ederim.
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 27 Ağustos 2021, 07:58:14 »
tertemiz görünüyor arkadaşın dediği gibi kanama olmadıysa hiç korkmana gerek yok boşa stres yapma hocam

Yani greftler zarar görmüş olsa kesin kanama olurdu değil mi hocam?
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 27 Ağustos 2021, 09:28:53 »
Kesinlikle zarar görmedi ama sen bu stresle psikolojik olarak 6-7 ayda baya bir stres olacağa benziyorsun

subutai

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 27 Ağustos 2021, 09:39:58 »
hiç bişey olmaz merak etme. ekim de kötü değil. ekilenler çıkarsa memnun eder seni zaten
  • Ekim Tarihi: 19.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi zen
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 29
  • Medikal Tedavi antibiyotik, ağrı kesici, merhem

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 27 Ağustos 2021, 10:12:08 »
Kesinlikle zarar görmedi ama sen bu stresle psikolojik olarak 6-7 ayda baya bir stres olacağa benziyorsun

Hocam hiç sorma, evham göbek adım, stres en yakın arkadaşım. :/
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 27 Ağustos 2021, 10:12:39 »
hiç bişey olmaz merak etme. ekim de kötü değil. ekilenler çıkarsa memnun eder seni zaten

İnşaAllah hocam.
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31

Vio

• Full Member
« Yanıtla #12 : 27 Ağustos 2021, 11:37:54 »
Ekim güzel sıklığı da güzel daha sık ekim olmaz riskli. Kabuk dökümünden sonra 3 ay odak noktanızı başka yöne çevirmenizi tavsiye ederim her gün saçınızı incelemeyin kafaya takmayın stresle direkt ilişkili bu işler
  • Ekim Tarihi: -28.04.21
  • Ekim Merkezi ismi -Asuman Hair
  • Greft Miktarı 3500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Finasterid1mg /Biotin 5000/Solgar Vm2000

ztekin

• Full Member
« Yanıtla #13 : 28 Ağustos 2021, 00:24:46 »
Kardeşim  ekimin gayet hoş kökler çıkmaz yerinden ama sen bu stresle bu saçları dökersin.  Kafanı bi yere vurma denilenleri harfi harfine yap beslenmene dikkat et gerisi olur Allahın izniyle
Ekim Tarihi: 03.04.2021
Ekim Merkezi ismi: Asuman Hair
Greft Miktarı: 3800
Yaşınız: 25

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21184.0

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 28 Ağustos 2021, 01:22:40 »
Kardeşim  ekimin gayet hoş kökler çıkmaz yerinden ama sen bu stresle bu saçları dökersin.  Kafanı bi yere vurma denilenleri harfi harfine yap beslenmene dikkat et gerisi olur Allahın izniyle

İnşaAllah. İlk günlerin stresi vardı hocam sadece, fazlaca kollanması gereken bir süreç olduğu için. Git gide rahatlıyorum, 15 günlük falan olsun bi daha beklerim sadece.
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31

Facebook Twitter Instagram