Gönderen Konu: duşta kemoterapi görmüş gibi saçlarım dökülüyor lütfen yardım edin  (Okunma sayısı 1716 defa)

UMERIS

• Jr. Member
  • **
arkadaşlar 18 yaşımdayım. saçlarım kemoterapi görüyor gibi dökülüyor. B12 eksik çıktı B12 verildi 9 günüm kaldı bitmesine. loprox verildi son 1 2 duşa bitecek. betasalic verdi kabuklanma olursa sür dedi sürüyorum her duştan sonra. noluyor anlamıyorum. annem normal diyor, mevsimsel diyor. mevsim bitti anasını satayım. kimse nedir bilmiyor. doktor bile anlamadı. telogen effluvium olduğunu düşünüyorum ben. genetik bir anda bu kadar dökmemeli. lütfen bilenler yazsın. saçların dökülüyor kardeşim diyip Sherlock olacaklar yazmazsa sevinirim. biliyorum döküldüğünü.

bohemian

• Hero Member
Duşta bu kadar sac gelmesi normal bence ama saclarin cok da saglikli durmuyor belki de islak diye boyle gözüküyordur. Saclarin uzun oldugu icin 5 6 tel cok fazlaymis gibi gozukuyor
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

UMERIS

• Jr. Member
  • **
Duşta bu kadar sac gelmesi normal bence ama saclarin cok da saglikli durmuyor belki de islak diye boyle gözüküyordur. Saclarin uzun oldugu icin 5 6 tel cok fazlaymis gibi gozukuyor

hocam her elimi attığımda saç gelmesi normal değil bence.

UMERIS

• Jr. Member
  • **
arkadaşlar yardımcı olabilecek yok mu

ber134

• Full Member
takma bence taktıkça daha çok dökülecek. uygun tedavi arasan bile bu yaşta çok öyle aman aman bi şey yapamazsın. yapabileceğin tek şey eksik vitaminin varsa onu gidermek ki onu da yapıyosun. 21 22 yaşını bekle.
  • Yaşınız 25

emekli kel

• Hero Member
 genetik gozukmuyor resimlerden gorduğum.saçın en hassas olduğu an ıslak olduğu andır.nazik davranmak gerek uzun saçtada beslenme zordur.daha çok besi ister saçların vitaminsizsiz kalmış gibi gozukuyor.genetik baslangıcı olduğunu dusunmuom.saçları uzun kullancaksan iyi sağlıklı beslen.vitamin eksiklerini gider.korkulcan bişi yok dusta nazik davran saçlarına.dokulme normal yeterki dokulenin yerine daha fazlası gelmesin bence sorun yok
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

UMERIS

• Jr. Member
  • **
genetik gozukmuyor resimlerden gorduğum.saçın en hassas olduğu an ıslak olduğu andır.nazik davranmak gerek uzun saçtada beslenme zordur.daha çok besi ister saçların vitaminsizsiz kalmış gibi gozukuyor.genetik baslangıcı olduğunu dusunmuom.saçları uzun kullancaksan iyi sağlıklı beslen.vitamin eksiklerini gider.korkulcan bişi yok dusta nazik davran saçlarına.dokulme normal yeterki dokulenin yerine daha fazlası gelmesin bence sorun yok

çok teşekkürler hocam yorumunuz için. bu dökülme 3 4 ay önce yoktu ve saçlarımı da omzuma kadar olan bir uzunlukta kullanıyordum. sonra kestim. temmuz gibi başladı bir anda dökülmeler. o zamanlar işte çalışıyordum çok yemek yemiyordum bir anda 10 kilo falan verdim. sizce bunlar yüzünden mi oluyor ? 1 aydır düzgün besleniyorum sabah yumurtadan balına her şeyi yiyorum işten çıktığım ve müsait olduğum için. artık üniversiteye başlayacağım. yorumunuzu bekliyorum. teşekkürler

emekli kel

• Hero Member
 rica.diyet saç doker.halledersin
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Ayaz Comeback

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Dostum dökülmemiz tıpatıp aynı ,diffuse dökülme tipi, sana tavsiyem saçına belli aralıklarla düzenli bir şekilde masaj yap, site de lomaçenko adlı kullanıcı bu konuyu çok güzel ele almış. Daha sonra bemiks, Bepanthen, evigen ve badem yağı kombinasyonunu saçına uygula bunun yanında biberiye ve defne yapraklarını kaynatıp saçına sürebilirsin ve xpecia gibi vitamin takviyesi alabilirsin. Sen bu tedavilerden sonuç gördün mü diye sorarsan cevabım hayır olur çünkü bende daha başlamadım tedavilere 😀

bohemian

• Hero Member
Dostum dökülmemiz tıpatıp aynı ,diffuse dökülme tipi, sana tavsiyem saçına belli aralıklarla düzenli bir şekilde masaj yap, site de lomaçenko adlı kullanıcı bu konuyu çok güzel ele almış. Daha sonra bemiks, Bepanthen, evigen ve badem yağı kombinasyonunu saçına uygula bunun yanında biberiye ve defne yapraklarını kaynatıp saçına sürebilirsin ve xpecia gibi vitamin takviyesi alabilirsin. Sen bu tedavilerden sonuç gördün mü diye sorarsan cevabım hayır olur çünkü bende daha başlamadım tedavilere 😀
Yanlis mesaji alintiladin galiba :D
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Ayaz Comeback

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Yanlis mesaji alintiladin galiba :D
yeni farkettim biraz öyle olmuş kusura bakma dostum :)

UMERIS

• Jr. Member
  • **

hocam saç dökülme tipini nerden anladınız

Ayaz Comeback

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
hocam saç dökülme tipini nerden anladınız
Dostum saç çizgisi gerilememiş saçlı deri homojen bir şekilde azalmış bu yüzden

emekli kel

• Hero Member
 stres...

UMERIS

• Jr. Member
  • **
Dostum saç çizgisi gerilememiş saçlı deri homojen bir şekilde azalmış bu yüzden

hocam bu çıkarımı nerden yaptınız, bilmek isterim. hangi tip olduğunu bileyim ki en azından bir sorum olduğunda söyleyebilirim... saçlı derimin azaldığı nerden belli oluyor yani çok bir kayıbım var mı, sence stres ve B12 sorunları çözülse biter mi bitmez mi ?

Facebook Twitter Instagram