Gönderen Konu: minoxidil kullanımı yardım  (Okunma sayısı 735 defa)

hellraiser94

• Yeni üye
  • *
minoxidil kullanımı yardım
« : 07 Eylül 2021, 02:24:21 »
Merhaba arkadaşlar yaşım 27 son bir kaç aydır saçda ani ve hızlı dökülmeler başladı, resimde de gördüğünüz gibi şu an saçın tepe bölgesinden ön kısımlarına kadar seyreklikler yaranmış durumda. Minoxidil kullanmak istiyorum ama bazı arkadaşlar önceki konularda olumsuz yorumlar bırakmışlar, işte bu yüzden bu işin profesyonellerinden bir kaç soruma cevap almak istiyorum

1. Minoxidil saçın bir tek tepe kısmına mı etki eder yoksa her tarafına mı?

2. Resimde gördügünüz şu anki saçım Minoxidil kullanımı ile ne kadar arta bilir ve kullanım sırasında dökülmeyi tam mı duduracak?

3. Minoxidil Yan etkileri tam olarak nedir ve kullanımı hakkında temel bilgiler öğrenmek isterdim.

Arkadaşlar lütfen bu sorulara yardımcı olunuz.  Ben Minoxidil kirkland sipariş ettim.

hellraiser94

• Yeni üye
  • *
Ynt: minoxidil kullanımı yardım
« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2021, 10:11:20 »
?

Eran Karaz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 07 Eylül 2021, 10:15:43 »
Bende bilgilenmek istiyorum minoxil hakkında

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 07 Eylül 2021, 11:47:01 »
Merhaba arkadaşlar yaşım 27 son bir kaç aydır saçda ani ve hızlı dökülmeler başladı, resimde de gördüğünüz gibi şu an saçın tepe bölgesinden ön kısımlarına kadar seyreklikler yaranmış durumda. Minoxidil kullanmak istiyorum ama bazı arkadaşlar önceki konularda olumsuz yorumlar bırakmışlar, işte bu yüzden bu işin profesyonellerinden bir kaç soruma cevap almak istiyorum

1. Minoxidil saçın bir tek tepe kısmına mı etki eder yoksa her tarafına mı?

2. Resimde gördügünüz şu anki saçım Minoxidil kullanımı ile ne kadar arta bilir ve kullanım sırasında dökülmeyi tam mı duduracak?

3. Minoxidil Yan etkileri tam olarak nedir ve kullanımı hakkında temel bilgiler öğrenmek isterdim.

Arkadaşlar lütfen bu sorulara yardımcı olunuz.  Ben Minoxidil kirkland sipariş ettim.
Minoxil ön bölge ve şakaklarda etkilidir
Minoxil dökülmeyi durdurmaz zayıf saçları güçlendirir kullandığın sürece etkilidir bırakırsan saçın eski haline geri döner senin saçına etkisini de bilemeyiz iyi bir alıcıysan saçlarında gözle görülür gürleşme olur "tedavimi 2.ayı" konusuna bir göz at slade23 çok iyi bir alıcı mesela
Yan etkiside baş ağrısı olabilir ama ciddi bir kardiyolojik sıkıntı yaratmaz ama bir hastalığın varsa doktora danış
Kırkland kalitelidir ama ithalatı yok türkiyeye biraz tuzlu fiyatı orijinalliğide sorgulanabilir ürün gelince çamaşır suyuna 1 damla damlat turuncu oluyorsa içinde minoxidil vardır
Ha bir de söylemeyi unuttum minoxidil tansiyon ilacıdır

hellraiser94

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 09 Eylül 2021, 14:40:57 »
Minoxil ön bölge ve şakaklarda etkilidir
Minoxil dökülmeyi durdurmaz zayıf saçları güçlendirir kullandığın sürece etkilidir bırakırsan saçın eski haline geri döner senin saçına etkisini de bilemeyiz iyi bir alıcıysan saçlarında gözle görülür gürleşme olur "tedavimi 2.ayı" konusuna bir göz at slade23 çok iyi bir alıcı mesela
Yan etkiside baş ağrısı olabilir ama ciddi bir kardiyolojik sıkıntı yaratmaz ama bir hastalığın varsa doktora danış
Kırkland kalitelidir ama ithalatı yok türkiyeye biraz tuzlu fiyatı orijinalliğide sorgulanabilir ürün gelince çamaşır suyuna 1 damla damlat turuncu oluyorsa içinde minoxidil vardır
Ha bir de söylemeyi unuttum minoxidil tansiyon ilacıdır
cinsel zayiflik yarada bilme gibi bir şeyler okumuştum bu ne kadar doğru ayrıca saçlar her gün mü yıkanmall? kullanım hakkında birqz bilgi vere bilirmisin yani mesela sabah akşam kullandıktan sonra saç yıkqnmalı mı? mesela sabah saçıma uygunladım ama işe gidiyorum diye üç saat sonra saçı yıkamak givi bi lüksüm yok öyleyse saçta minoxidil kaldığı halde dışarıya mlkmak br zarar vermez mi?

Kaiba

• Full Member
« Yanıtla #5 : 09 Eylül 2021, 14:57:19 »
Minoxil minoxidil içeren saç güçlendirme konusunda fda onayı alan ilk ilaç. Öncesinde tansiyon ilacı olarak kullanılınıyordu damar genişlemesi yapıyor bu yüzden kalp ritim bozukluğu yapabilir. Ancak cinsel sorun yaratmaz çünkü dht baskılaması yapmıyor Finasterid direkt testesteron baskılıyor xpecia gibi saw palmetto içeren ürünler ise dht baskılar. Etkilerini şöyle açıklayım ilk 6 ayda inanılmaz etki yapar değişimi farkedemedim ama sonra etkisi azalıyor bırakırsan da eskisinden kötü hale geliyorsun

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 09 Eylül 2021, 21:39:31 »
cinsel zayiflik yarada bilme gibi bir şeyler okumuştum bu ne kadar doğru ayrıca saçlar her gün mü yıkanmall? kullanım hakkında birqz bilgi vere bilirmisin yani mesela sabah akşam kullandıktan sonra saç yıkqnmalı mı? mesela sabah saçıma uygunladım ama işe gidiyorum diye üç saat sonra saçı yıkamak givi bi lüksüm yok öyleyse saçta minoxidil kaldığı halde dışarıya mlkmak br zarar vermez mi?
Cinsel zayıflık yapmaz
İçinde alkol var alkol olan her şey cilde zarar verir hatta bunun sıkıntısını çeken çok insan var en az 4 saat kafanda tutsan yeter sabah akşam kullanmak istiyorsan kullan fakat işe gidiyorum diyosun akşam işten döndüğünde duştan sonra uygularsın sabah işe gitmeden öncede yıkarsın eğer pullanma kepek olursa haftada 1 ketoral şampuanla yıka kafanı dökülmenin yoğun olduğu bölgelere daha yoğun kullanirsın ama kullandığın zaman 8-10 fıs arası kullan
Haftada 2 kez dermatoller ya da dermastamp uygularsan daha da etkili olabilir

Facebook Twitter Instagram