Gönderen Konu: en önde gelen doktorlara sordum  (Okunma sayısı 1822 defa)

beemer21

• Yeni üye
  • *
en önde gelen doktorlara sordum
« : 19 Eylül 2021, 22:50:57 »
Merhaba beyler, bayagidir sac ekim ve doktorlari arastiriyorum. senelerdir sonuclari ve doktorlari arastirdim ve biraz bilgi sahibi oldugumu söyleyebilirim. degisik teknikleride az bucuk biliyorum. bu zamana kadar bazen bir iki ay arastiriyordum ve sonra arastirmayi birakiyordum. iki sene önce ektirmeye kesin karar verdim ve doktorlarla görüstükten sonra moralim bozuldu ve geri vazgectim. en önde gelen doktorlara sordum genel olarak donör zayif oldugu icin sicak bakmadilar. saftlar alinmayacak sekilde (ama aile genelinde saftlar seyrek). sonra sac simülasyonuna (biraz gönülsüz) karar verdim ama ailem beni sac ektir ve kurtul diyerek geri ikna etti. yasim 30 ve sac dökümü bende 20 yaslarinda basladi. dayilarim ve amcalarimda da ayni problem var. bu zamana kadar hic bir ilac kullanmadim.

entry deki hedefim bu konuya hakim olanlar bana nasil tavsiye verebilirler (saclarim ekime uygun mu degil mi)? hangi doktor benim sacima göre en uygunu sizce?
biliyorum bu karari ben vermem lazim ama favorimlerden red gelince biraz hevesim kirildi ve sansimida zorlamak istemiyorum.
baska bu seviyede hangi doktorlar var?

sac ekiminde önemli olan noktalar söyle: donör bölgem az oldugu icin mümkün oldugunca mikromotordan uzak durmak istiyorum. manuel cok fazla kendisini kanitlamis doktorlar malesef yok. bht olabilir ama arastirdigim kadariyla uzun vadeli cok verimli olmuyor ve sadece vertexe ekiliyor.

kalite ön planda oldugu icin türkiyede en önde gelen doktorlara sordum. hedefim herkesin oldugu gibi tepe kapansin. vertex ikinci planda ve o kadar önemli degil. illa 80cm2 siklik olsun demiyorum, sadece biraz natürel dursun yeter.

arastirdigim ve cevap aldigim doktorlar söyle:

1. koray erdogan: sicak bakmadi donör az oldugu icin

2. muttalip keser: sicak bakmadi fin kullan sonra ektir dedi
-genelde az greft sayisini ektigini bilidigim icin sicak bakmayacagini bildigim halde yinede sorayim dedim

3. erkan demirsoy: sicak bakmadi donör az oldugu icin

4. zekeriya kul: 3000 greft olur dedi
-ekimlerinin cogunu bu forumda gördüm. donör bölgesini cok yipratiyor onun icin biraz cekiniyorum

hlc: iki sene önce sordugumda ilac kullan bir daha bakalim dedi
-istedigi parayi koray erdogana versem icim acimaz ama hlc fiyatlari cok cok tuzlu

özgür nalbant: 3000-3200 greft dendi
-listeme sonradan koydum dr hakkinda cok bilgim yok --> üstteki doktlorlarin seviyesindemi?

hakan doganay: 4000-4500 greft (1000 sakaldan)
-bazi ekimleri forumda tartisildigi icin soru isareti var --> sizce?

hakan akil: ekim olur dedi, maximum greft, 1 seanslik, 7-8 saatlik önden arkaya dogru ekim olur dedi
-kendisi doktor olmadigi icin ve yardimcisi max. greft dedigi icin soru isareti var --> sizce?

sibel ulusan: ekim olur dedi (pek üstünde durmadim)
-ekimleri cikiyor ama dik cikiyor diye forumda bir kac kisiden okudum ve gördüm onun icin soru isareti var

Gaile

• Yeni üye
  • *
Ynt: en önde gelen doktorlara sordum
« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2021, 23:29:34 »
Dökülme devam ediyor mu?
Yada amca veya dayı norwood kaç?
Yanlışım yoksa yazdığınız ekimcilerden M.Keser, K.Erdoğan, hlc manuel punch kullanıyor. Fiyatları 3,5 ve 2,5 avro.
Sitede bir sürü Asuman hanımın ekimi var %90 memnun. Fiyat olarak daha uygun.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2021, 10:40:12 »
Donörün çok kötü olduğuna katılmıyorum . Dökülmeniz devam edecek .

1. koray erdogan: sicak bakmadi donör az oldugu icin  (Sıcak bakmadıysa elemelisiniz veya doktor tavsiyesi ile medikal tedavi deneyip tekrar iletişim kurun )

2. muttalip keser: sicak bakmadi fin kullan sonra ektir dedi            ( Bu açıklıklara ekmiyor zaten )
-genelde az greft sayisini ektigini bilidigim icin sicak bakmayacagini bildigim halde yinede sorayim dedim

3. erkan demirsoy: sicak bakmadi donör az oldugu icin Türk hastalara ekim yapmaya sıcak bakmıyor zaten

4. zekeriya kul: 3000 greft olur dedi  Donörü yıprattığı konusuna katılmıyorum bence Muttalipten sonra gelen ekimcidir ülkede , 3500 ekebilir bence bu konuda zorlayabilirsin ekiyor ve 2 güne yayıyor.
-ekimlerinin cogunu bu forumda gördüm. donör bölgesini cok yipratiyor onun icin biraz cekiniyorum

hlc: iki sene önce sordugumda ilac kullan bir daha bakalim dedi
-istedigi parayi koray erdogana versem icim acimaz ama hlc fiyatlari cok cok tuzlu Sakalla birlikte ekim düşünürseniz en mantıklı seçeneklerden

özgür nalbant: 3000-3200 greft dendi
-listeme sonradan koydum dr hakkinda cok bilgim yok --> üstteki doktlorlarin seviyesindemi?  Çok üst düzey sonuçları yok  ama belli bir standartı var şikayet eden çok kişi görmedim .

hakan doganay: 4000-4500 greft (1000 sakaldan)
-bazi ekimleri forumda tartisildigi icin soru isareti var --> sizce?  Ben standart bir ekimci olduğunu düşünüyorum . Ekimlerini beğenmiyorum.

hakan akil: ekim olur dedi, maximum greft, 1 seanslik, 7-8 saatlik önden arkaya dogru ekim olur dedi
-kendisi doktor olmadigi icin ve yardimcisi max. greft dedigi icin soru isareti var --> sizce?  Maximum greft çok doğru bir yaklaşım değil , ekim öncesi ekilecek alan belirlenir ve ona göre greft çıkarılır.

sibel ulusan: ekim olur dedi (pek üstünde durmadim)
-ekimleri cikiyor ama dik cikiyor diye forumda bir kac kisiden okudum ve gördüm onun icin soru isareti var Katılıyorum
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

beemer21

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 20 Eylül 2021, 11:08:33 »
cok tesekkür ederim cevaplar icin. evet bence dökülmeler devam edecek NW5 gibi olacak.
asuman hanimi ilk defa duyuyorum. manuel alimmi yapiyor ya da neden asuman hanimi önerdiniz? bu seviyelerde olsaydi onu duyardim onun icin sordum.
özgür nalbantin ekimi ve sonuclari fazla yok. ekildikten sonra resim atanlar var ama sona dogru resim atmadiklari icin tam bilemiyorum nasil ekimleri.
zekeriya kulun bir kac gördüm donörü yiprattigini bunu hintell bile söyledi (sasirdigini neden donörleri böyle yiprattigini). aslinda favorilerimden donör korkum olmasa...

sizin genel düsünceniz yani ektirebilir mi? bir cok tanidiklarim ektirdi ve bu konuyu benim kadar arastirmadiklarina eminim. bir tanesi acibademde ektirdi ama sanki altta saydiklarim kadar baska bu seviyede baska doktor zaten yok gibi. donörlar canlimi sizce?
serdar gökrem nasil sizce?

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2021, 11:36:54 »
cok tesekkür ederim cevaplar icin. evet bence dökülmeler devam edecek NW5 gibi olacak.
asuman hanimi ilk defa duyuyorum. manuel alimmi yapiyor ya da neden asuman hanimi önerdiniz? bu seviyelerde olsaydi onu duyardim onun icin sordum.
özgür nalbantin ekimi ve sonuclari fazla yok. ekildikten sonra resim atanlar var ama sona dogru resim atmadiklari icin tam bilemiyorum nasil ekimleri.
zekeriya kulun bir kac gördüm donörü yiprattigini bunu hintell bile söyledi (sasirdigini neden donörleri böyle yiprattigini). aslinda favorilerimden donör korkum olmasa...

sizin genel düsünceniz yani ektirebilir mi? bir cok tanidiklarim ektirdi ve bu konuyu benim kadar arastirmadiklarina eminim. bir tanesi acibademde ektirdi ama sanki altta saydiklarim kadar baska bu seviyede baska doktor zaten yok gibi. donörlar canlimi sizce?
serdar gökrem nasil sizce?

Serdar gökrem çok iyi alıyor donörü manuel çalışır ama son dönemlerde ekimlerinde çok seyrek çalışıyor ve bence doğallık sorunu da mevcut son ekimlerde.

Hintelin demesi olayın doğru olduğu anlamına gelmiyor  ama micromotordan manuel alım performansı beklemek zor. Asmed manuel çalışır ve donörden alım yapılmamış sanırsın , mesela Muttalip kalın uç ile alır 1 numara yapınca sırıtır ense her doktorun tarzı başka .

Asuman hanım doktor değil  ekimleri forumda çokca mevcut . İyi sonuçları var , çok iyi sonuçları da var , kötü olanlar , nekrozlar da mevcut . Bana sorarsan doktor olmayan ekimcilerden en iyisi diyebilirim yüzdesi yüksek .

Netice olarak zaten iyi ekimcileri araştırmışsın kararı kendin vereceksin . Sana en mantıklı olanı seçeceksin.

Yukarıdaki Asmed , muttalip, Kul , Hlc kulvarında değil bana sorarsan .

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 20 Eylül 2021, 11:39:08 »
  hem olan az saçı koru hem finasterid kullan donor guclensin 6 ay sonra saçı bir daha gorup değerlendirmek daha mantıklı olur olanda kalınlaşır.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

beemer21

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2021, 11:53:02 »
tekrar tesekkürler. fin kullanmak istemiyorum.

evet bende bir doktor da ektirmek istiyorum. hakan akil da doktor degil dogru mu?

hintell dedi diye degil, bu forumda sizin gibi uzun suredir olanlar da bunu onayladi demek istedim.

geriye o zaman nalbant ve kul kaldi. baska soracak bu seviyelerde doktor yok zaten degil mi?

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 20 Eylül 2021, 11:57:51 »
tekrar tesekkürler. fin kullanmak istemiyorum.

evet bende bir doktor da ektirmek istiyorum. hakan akil da doktor degil dogru mu?

hintell dedi diye degil, bu forumda sizin gibi uzun suredir olanlar da bunu onayladi demek istedim.

geriye o zaman nalbant ve kul kaldi. baska soracak bu seviyelerde doktor yok zaten degil mi?

Kaan pekiner ile görüşebilirsin iyi doktordur ama fiyat konusunda abartmış durumdaydı en son . Hasan AKil beyin bilmiyorum doktor olup olmadığını , forumda yanılmıyorsam abisinin doktor olduğunu duymuştum arayıp sorabilirsiniz .

HLC ile görüş bence başkasının gelmediği günlerde fiyatı 1,50 euro yapıyorlarmış.

Medikal tedavi yaparsan muhtemelen Asmed de eker hem tepeyi bir ölçüde korursun tabi karar senin doktor tavsiyesi olmadan ilaca başlama .

beemer21

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 20 Eylül 2021, 12:07:53 »
cok tesekkürler. HLC ile o zaman yeniden irtibata geceyim. bakalim baska üyelerden ne gibi tavsiyeler gelecek.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 20 Eylül 2021, 12:08:47 »
 hasan akıl dr değil diye biliyorum.bu iş drlardan plastik cerrahın işi.onlarda kendi yapmıyor diğer drlarda genelde yardımcılara ektiriyor.baska dr vardır belki biiz bilmiyoruzdur.baska isimlerde var ama onlarda yardımcılarına yaptırıyor.kulla nalbant guzeldir.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #10 : 20 Eylül 2021, 12:19:34 »
Hocam acikcasi bence donorunuz kotu degil bu forumda neler gorduk sizden daha fazla dokulmesi olanlar iyi sonuclar aldilar. dedigniz yerlerin cogu isim yapmis ve yuzdesi yuksek yerler. beklentiniz nasil bilmiyorum belki sirma saclar olmaz ama suandan daha iyi olur bence.

beemer21

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 20 Eylül 2021, 12:27:37 »
cok tesekkür ederim cevaplar icin. bende öyle düsünüyorum. dedigim gibi direk koraya gitmek istedim aslinda ondan red gelince erkandan da ayni cevap gelince bayagi moralim bozulmustu ve vazgectiydim. biliyorum saftlar seyrek ordan pek fazla donör cikmaz ama dedigin gibi bu forumda benden daha az donör olanlar bile ektirmisti ve etrafimdada var öyle kisiler. bakalim baskalari ne diyecek.

beemer21

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 20 Eylül 2021, 12:28:06 »
kaan pekineride arastirayim...

tesla1757

• Full Member
« Yanıtla #13 : 20 Eylül 2021, 12:45:46 »
Benim aciklik sizden daha fazla, birkac yer ile gorusmustum(sizin yazdiklarinizdan) olur demislerdir bi ara zaman bulup yaptirmayi dusunuyorum. Ortak olarak beklentini az tutup 2 ekim ile olur demislerdi ki bende zaten olye dusunuyorum ve forumdaki dostlar da oyle onermisti. Beklentin onemli hocam ,

Bence dedigniz yerlere yazin yuzyuze de gorusun eger zaman ayirabilirseniz , 2-3 ekim yerine indirin sonra ortak dedikleri noktaya odaklanin

halu80

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 20 Eylül 2021, 13:34:53 »
Koray hoca olmaz dediyse girmeyin bu işe. Başkalarına hiç bakmayın. Donörünüz sonra kötü olur, kısa da kullanamassınız.
Ama HLC belki olabilir

Facebook Twitter Instagram