Gönderen Konu: Saç ekim sonrası dökülme için tavsiyeler  (Okunma sayısı 423 defa)

kb0824

• Yeni üye
  • *
Saç ekim sonrası dökülme için tavsiyeler
« : 22 Eylül 2021, 17:19:30 »
2020 Eylülde saç ektirdim. Süreçten genel olarak memnunum. Ancak geldiğimiz dönemde çok ciddi saç dökülmesi yaşıyorum. Büyük ihtimalle ağırlıklı olarak saç dökülmeleri eski saçlarımdan gerçekleşiyor. Ekimden sonraki 1 sene trichoplas hap ve serum kullandım. 6 kere prp yaptırdım. Ancak geldiğim noktada ciddi bir saç dökülmesi yaşıyorum. Üstatlardan tavsiye bekliyorum teşekkürler :)

Lauri

• Hero Member
Ynt: Saç ekim sonrası dökülme için tavsiyeler
« Yanıtla #1 : 22 Eylül 2021, 21:28:30 »
Hocam saç dökülmesinin sebebi belli, dht. Yani bir çok sebebi var tabi vitamin eksikliği, hormonal bozukluklar vs vs. Tahlillerinizi yaptırın bir sorun yoksa, olağan şüpheli erkek tipi saç dökülmesi diyebiliriz. Bunun en büyük benzin dökem unsuru da dht denebilir kabaca. Finasteridi araştırabilirsiniz. Ama lütfen öncesinde bi ürolog, veya endokrinolğa görünüp tahlillerinizi yaptırıp, sonrasında doktor kontrolünde kullanın. Bazı riskleri olabilen bir ilaç. Sorunsuz kullananlar da var tabi.

Veya ekim sonrası kullandığınız losyon serum ve uygulamaları tekrar hayatınıza katabilirsiniz. Ama erkek tipi dökülmeye ne kadar çare olur bilemem.

Finas daha etkili bir yoldur bence.

Münir

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 23 Eylül 2021, 00:17:58 »
Eski saçların dökülüyordur ekilenlerin dökülme ihtimali çok zayıf belki ancak mevsimsel dökülme kaynaklı onlarda dökülüyor olabilir ama merak etme onlar geri gelir.

Emrel

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 23 Eylül 2021, 19:25:05 »
D vitamini değerine bak

Facebook Twitter Instagram