Gönderen Konu: Saç için tavsiyeler ve görüşler (Yaş 23)  (Okunma sayısı 1155 defa)

runod

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç için tavsiyeler ve görüşler (Yaş 23)
« : 31 Mayıs 2022, 11:53:41 »
Merhabalar sevgili dostlar. Forumu uzun süredir takip ediyordum, konu açmak bu güne nasip oldu. Öncelikle bu ortamı sağlayan ve birçok konuda saç sorunları yaşayan kişilerin bilgilenmesine vesile olan Hintell ve diğer arkadaşlara teşekkürler.
Gelelim kendi sürecime. Şimdiden değerli fikir ve tavsiyelerinizi esirgemezseniz minnettar kalırım. Yaşım 23, yaklaşık 18 yaşında başlayan saç dökülme sürecimle saçlarım aşağıda fotoğraftaki geldi. Dermatologlarla tanışma sürecim de 18 yaşımda başladı. Saç dökülmesi başlamadan önce aşırı gür ve kıvırcık saçlarım vardı. İlk zamanlarda saç görüntüsünde cansızlık, hacim kaybı olarak başladı süreç. Sonrasında saç köklerinde ağrı, güçsüzlük hissi ile devam etti. O zamanlar gittiğim doktorlar genetik dökülmemim bulunduğunu, herhangi bir kan değerimde ya da vitaminlerimde sorun olmadığını söyledi. Minoxidil önerenleri oldu. Fakat uzun süreler kullanamadım. Bende dökülme ilk zamanlardan beri şakak odaklı ilerledi, son 1-2 senede dökülme vertex bölgesine sirayet etti ve bu bölgede ciddi saç kaybı yaşadım. Özellikle 2020 koronavirüs dönemi sonrasında dökülme şiddetlendi, bu dönem bir süre toppik illetine bulaştım ve bazı saç spreylerine. Dolayısıyla bu da süreci hızlandırdı. En sonunda bu tarz kozmetik ürünlerin gerçekten doğal bir görüntü vermedikleri ve kullanışsız oldukları gerekçesiyle saçımı kazıtıp bu şekilde kullanmaya başladım. Geldiğim noktada maalesef kafamın görüntüsü yaşıma göre beni epey kötü hissettirmekte, nispeten baby face diye tabir edilen bir suratım olmasına karşı 30'lu yaşlarda görünmem ve hissettiğim gibi görünmediğimi düşünmem sebebiyle gerçekten psikolojim çok kötü etkilendi. Karakterim gereği her dönem yüksek özgüvenli olmama karşın bu illetin görünüşümde bıraktığı etki sonucu özgüven eksikliği yaşayan, mutsuz ve kendini beğenemeyen bir insana dönüştüm. Maalesef lafta çok kolay söylenebilen saç, benim üzerimde bu denli ağır etkiler bıraktı. Özellikle ailemde dedelerim hariç saç dökülmesi olan birinin olmaması, babamın bile saçında tek tel dökülmemesi gibi faktörler beni hayattan ciddi manada soğuttu. Belki 35-40'lı yaşlardan sonra sakallarla ve yüzün geldiği olgunlukla hazmedilebilir kellik, fakat 23 yaşında bir erkek için gerçekten içinden çıkalamaz bir hal alıyor. Geldiğim noktada şuanda saçlarımı kısa kullandığım için saç kaybı gözlemlemiyorum (dökülüyorsa da agresif bir dökülme yok) fakat 6-7 ay önceki uzun saçlı halimle bile fark var maalesef. Bu yüzden devam eden bir dökülmem olduğunu söyleyebilirim.  Son 1 yıldır bu sorunun çözümü için neler yapabilirim kapsamlı araştırmalarda bulundum. Bu değerli forumdan ve üyelerden de sayısız şey öğrendim. Ve bunlar neticesinde bir yol haritası belirlemeyi düşünüyorum artık. Çünkü gün geçtikçe bu durumun psikolojim üzerine etkisi artmakta ve mutluluğuma ciddi şekilde etki etmekte. Burada siz değerli dostlara kafamdaki soruları sorup değerli cevaplarınızı paylaşmanızı bekleyeceğim. İlginizi ve alakanızı eksik etmezseniz çok memnun olurum.

1- Genetik dökülmenin durması, saç kalitesinin artması ve kısmen yeni saç çıkışı için (böyle bir etkisi olmadığı söylense de kullanan arkadaşlarda güzel çıkışlar gözlemledim) genel olarak finasterid maddesi içeren propecia ve proscar öneriliyor. Fakat bu ilaçların kullanımına yönelik gerek konuştuğum dermatologlar gerek konuştuğum ürologlar gerekse de yapmış olduğum araştırmalarda bu ilaçların ciddi riskler barındırdığını, yan etkilerinin bazılarının kullanımın bırakılması sonucunda devam ettiğini (en büyük sıkıntı bu) öğrendim. Dolayısıyla bu ilaç kullanılmalı mı, kullanılmadan yapılan bir ekimden başarı alınabilir mi sizlere sormak istiyorum. Zira bu ilacın kalıcı yan etki durumu binde bir olsa bile o kişinin ben olmayacağım ne malum. Ve bu riski göze alsam bile bu ilacın ömür boyu ya da uzun süreli (10-15 sene) kullanılacak bir ilaç olduğunu düşünmüyorum zira bu ilaç dht blokluyor ve bu hormonun vücutta birçok işlevi var. Burda bir diğer sorum da şu, ekim için Asuman Hanım kafama çok yattı fakat kendisi de ekimden 6 ay önce bu ilaca başlanılmasını ve ekim sonrasında da kullanılmasını öneriyor. Fakat anlamadığım husus şu. Madem bu ilaç kullanımı bırakıldıktan sonra etkisini kaybediyor, o zaman bu ilacın kullanımıyla güçlenen donör bölge bırakıldıktan sonra yine salmayacak mı, bu bölgeden alınan saçlar dökülmeyecek mi? Dolayısıyla kısa bir süre saçın kafamızda durması için ağır bir risk içermiyor mu finasterid maddeli ilaçlar. Ne düşünüyorsunuz? Finasterid kullanılmadan gerçekleştirilen bir ekim başarılı olabilir mi? Genel olarak tüm bunlara rağmen finasterid kullanımını tavsiye eder misiniz?
2- Saç sağlığını arttırabilecek her türlü yan etkisi olmayan maddeyi uzun süre kullanabilirim. Minoxidil, vitaminler, biotin, dermaroller yöntemi vs. Bu tarz madde ve yöntemler genetik dökülmesi olan bir kişide süreci ne kadar yavaşlatabilir? Başarılı geçen bir ekim yapıldığını varsayarsak bu ekimden edinilen yeni saçları finasterid olmadan muhafaza edebilirler mi sizce?
3- Asuman hanımla konuştuğumda saç kısmımda açıklığın çok olduğunu ve 2 ekim gerektiği söyledi. Bu hususta bir şikayetim yok, benim için bir sorun da teşkil etmiyor. Burda sorum şu, 2 ekim yapılan operasyonlarda ekimler arası geçen süre ne olmalı? Ve 2 ekim yaptıran bir dostumuz varsa başarılı oldu mu, süreç nasıl geçti bilgilendirirse sevinirim.
4- Saçımda malesef uzun zamandır seboreik dermatit illeti de mevcut. Hatta ilk başlarda babamda bir saç kaybı olmadığından bu illetin saç dökülmesine sebebiyet verdiğini düşünmüştüm fakat konuştuğum doktorlar genetik dökülmemim bulunduğunu söylediler. Seboreik dermatit saç ekiminin başarısını etkiler mi ya da bir engel teşkil eder mi? Seboreik dermatit için kullanılan ketokonazol şampuanların saç üzerinde negatif yönde bir etkisi olduğunu düşünüyor musunuz?
5- Saçlarımın genel durumunu fotoğraflarla paylaşıyorum. İlk attığım 2 fotoğraf 2021 Ekim ayı saçlarımın uzun haline ait. Son attığım 3 fotoğraf ise saçlarımın güncel, kazınmış hali. Yaşım ve genel durum göz önüne alınarak neler yapabilirim, nasıl bir süreç izleyebilirim değerli yorumlarınızı esirgemeyin lütfen. Benim için her düşünce çok değerli bu konuda, lütfen fikirlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşın. Biraz uzun bir konu oldu, okuma zahmetinde bulunan tüm değerli dostlara ilgileri için şükranlarımı sunuyorum. Herkese geçmiş olsun dileklerimle...

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Saç için tavsiyeler ve görüşler (Yaş 23)
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2022, 12:42:42 »
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim.
Allah kurtarsın.
Güzel yazmışsın, iyi ifade etmişsin kendini.

Doktor olmamakla beraber sadece forumun bir üyesi olarak cevap veriyorum.

1) Evet Finasterid'in riskleri bulunuyor. Ben şahsen ilk denedim, bende yan etkisi ağır değildi devam ettim. Şuan gayet iyi hissediyorum. Mücadele etmek iyi hissettiriyor.

2) Antiandrojen olmadan saçları muhafaza etme olur mu olmaz mı bir bilgim yok dostum.

3) Tam 1 yıl tamamlanınca yapılır genelde ikincisi.
Çünkü tam sonuç o ara alınıyor.

4) Evet Sebo negatif etkiler diye biliyorum. İlk önce o sorunu atlatsan iyi olur. Ne iyi gelir bilemem.

5) Aslına bakacak olursa günümüzde halen saç için yapılacak çok seçenek yok. Ya ekim, ya antiandrojen ya da minoxidil. Kök hücre tedavisi var 13.000tl civarında. Belki o da işe yarar ama 2 yıl civarı koruyormuş saçı.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2022, 13:31:40 »
açık alanın fazla donör çok güçlü değil

ne yapmak lazım o zaman ?

öencelik olarak çok güzel alım yapan donör bölgeni doğru kullanacak bir merkez seçmek gerek
sakal da yedek depomuz.

doğru bir plan yapmalıyız senin için
o yüzden kafa yapın çok geniş alan geniş ön çizgiyi geriden almalıyız birz ve 2 ekim planlamalıyız
ve ekime kadarda dnörü güçlendirmek için doktor tavsiyesi uygun olursa finas kullanmalıyız

ilk planlaman bu şekilde uygundur
Global Moderator

runod

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2022, 21:17:57 »
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim.
Allah kurtarsın.
Güzel yazmışsın, iyi ifade etmişsin kendini.

Doktor olmamakla beraber sadece forumun bir üyesi olarak cevap veriyorum.

1) Evet Finasterid'in riskleri bulunuyor. Ben şahsen ilk denedim, bende yan etkisi ağır değildi devam ettim. Şuan gayet iyi hissediyorum. Mücadele etmek iyi hissettiriyor.

2) Antiandrojen olmadan saçları muhafaza etme olur mu olmaz mı bir bilgim yok dostum.

3) Tam 1 yıl tamamlanınca yapılır genelde ikincisi.
Çünkü tam sonuç o ara alınıyor.

4) Evet Sebo negatif etkiler diye biliyorum. İlk önce o sorunu atlatsan iyi olur. Ne iyi gelir bilemem.

5) Aslına bakacak olursa günümüzde halen saç için yapılacak çok seçenek yok. Ya ekim, ya antiandrojen ya da minoxidil. Kök hücre tedavisi var 13.000tl civarında. Belki o da işe yarar ama 2 yıl civarı koruyormuş saçı.

Değerli mesajınız için teşekkür ederim hocam. Finasterid ile ilgili konu mesajında da söylediğim gibi kafama yatmayan 2 husus var. 1.si kalıcı yan etki ihtimali. Araştırmalarda bazı insanlar 3 aylık kullanımlarında bile kalıcı cinsel bozukluklar yaşadıklarını ifade ediyorlar. Evet oran düşük fakat göz ardı edilemeyecek bir etki. Hadi bunu göz ardı ettik diyelim. Şunun mantığını anlayamıyorum, şimdi ekimden önce ve ekim sonrası bir süre kullandık finasteridi diyelim. Sonuçta bu ilaç kullandıkça etkileri olan bir ilaç. Ben donör bölgemi bu ilaçla kuvvetlendirdiğimde ve bu bölgeden ekim yapıldığında ilacı bırakmamın sonrası bu ekilen saçların akıbeti ne olacak? Keşke bu ilacın kullanımı sonrası güçlenen veya yeni çıkan saçlar kendini ilaç bırakıldıktan sonra da korusa da gönül rahatlığı ile kullansak bu ilacı. Ama hal böyle olunca insan düşünüyor acaba gerek var mı diye. Diğer dediklerinize de aynen katılıyorum, o kadar insanın elini kolunu bağlayan bir durum ki. Yaşantıya bizzat etki ediyor fakat net hiçbir çözümü yok. Mezoterapi, PRP, kök hücre gibi tedavilerin de istenilen sonuçları verdiği şüpheli. Sizin var mı yaptıran bildiğiniz tanıdığınız? Fiyatı da çokmuş süresine nazaran. Uzun süre etki gösterse valla varımı yoğumu verecek kıvama getirdi bu illet beni :)

Garipp

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 31 Mayıs 2022, 21:21:10 »
Yazı çok uzundu hepsini okuyamadım kök hücre tedavisi dene 25ten önce ekime bulaşma derim. Forumda kötüleşenlerde kök hücrede çok olumlu sonuçlar var. Bilmeden kötülüyorlar

runod

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 31 Mayıs 2022, 21:27:49 »
açık alanın fazla donör çok güçlü değil

ne yapmak lazım o zaman ?

öencelik olarak çok güzel alım yapan donör bölgeni doğru kullanacak bir merkez seçmek gerek
sakal da yedek depomuz.

doğru bir plan yapmalıyız senin için
o yüzden kafa yapın çok geniş alan geniş ön çizgiyi geriden almalıyız birz ve 2 ekim planlamalıyız
ve ekime kadarda dnörü güçlendirmek için doktor tavsiyesi uygun olursa finas kullanmalıyız

ilk planlaman bu şekilde uygundur

Sayın Hintell hocam cevabınız ve yardımınız için çok teşekkürler. Ekim merkezi olarak Asuman Hanım'ın ekimlerini çok beğeniyorum. Kendisi de size benzer şeyler söylemişti ekim planlamam ile ilgili. Malesef şartlar çok lehime gözükmüyor fakat bu durumu da hiç kabullenmek istemiyorum. Saç konusunda saçlarıma makine girmediği zamanlarda bile ultra güzel görünmesi gibi bir beklentim yoktu hep 3 numara kullandım zaten. Şimdi de keşke saçlarım dolu görünse de 3 numara kullansam diyorum, çok yakıştırıyorum ben. Bundan dolayı yaptığınız planlama gibi düşünüyorum ben de, ön bölge aşırı önemli benim için. Çünkü önden kel gören insan arkası ne kadar dolu olsa da kel diyecek. Önlere güzel bir takviye yapılabilirse 2. ekime kadar sık bir görüntü oluşursa beni tatmin edecektir. Benim saçtan beklentim Karim Benzema saçı ne azı ne fazlası :) Finasterid konusunda da danıştığım tüm doktorlar negatif konuştu ve insiyatifime bıraktı. Sizler bu konuda deneyimli ve bilgili bir insansınız, ondan fikriniz önemli benim için. Bu ilacı kullanıp kalıcı bir yan etki edinen birine şahit oldunuz mu? Ve bu ilacı ekimden önce 6 ay ekimden sonra 1 sene olmak üzere kullanıp bıraktıktan sonra ekim yapılan saçlarım tekrar eski haline döner mi? Yani bu ilacı uzun yıllar kullanma gibi bir düşüncem yok, belki hatalı düşünüyorum ama DHT bloklayan bir ilacı ömür boyu ya da uzun seneler kullanmaya elverişli bir ilaç olarak görmüyorum. Hele 20'li yaşlarda zira bu yaşlarda DHT'nin erkek vücudunda birçok işlevi oluyor. Siz ne tavsiye edersiniz bu konuda? Xpecia tablette de sanırım DHT bloker olmakla beraber Saw Palmetto etkenli ve %20 bir bloklayıcılık söz konusu, bu ilaçtan başlama niyetim var. Biotin+Xpecia gideyim diyorum. Ne dersiniz?

runod

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 31 Mayıs 2022, 21:30:23 »
Yazı çok uzundu hepsini okuyamadım kök hücre tedavisi dene 25ten önce ekime bulaşma derim. Forumda kötüleşenlerde kök hücrede çok olumlu sonuçlar var. Bilmeden kötülüyorlar

Canınız sağ olsun. Ekim için neden bu şekilde düşünüyorsunuz sebebini paylaşırsanız sevinirim. Kök hücre tedavisine de olumlu bakıyorum fakat fiyat/performans olarak çok mantıklı gelmiyor sanki. 10 bin civarı bir ücreti var ve etkisi kısa bir süre diye biliyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 31 Mayıs 2022, 23:13:09 »
Sizin için şuan ekim şart boş verin Kök hücre tedavisini.Mevcut donor güzel.Kaliteli bir merkezde ön ve orta bolge için iyi sonuç almanız kuvvetle muhtemel.Takviye ve ilaçları araştırırsiniz.Hemen gelecek ay ekim yapayım desen hata edersin.En az 3-4 ay sürekli araştır sana benzer açıklıklarda merkezlerin ne yaptığına bak bol şanslar

Erolkara

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 01 Haziran 2022, 01:25:37 »
Finasterid kullanmana gerek yok zannedildiği kadar etkli bir ilaç değil başka dht blokerlarda kullanabilirsin xpecia gibi kafanı yorma boşuna böyle şeylerle ,sonuçta ekim yaptıracaksın tedavi değil.
Ön tarafa ufak bir ekim yaptır ikinci seans için 30 lu yaşları bekle.
Ketakonazol iyidir döküme yapmaz tam tersine dht bloker özelliği var.
İddia ediyorum şu sitedeki herkes düzenli olarak ketakonazollu şampuan kullanmış olsaydı şimdi yarısının yolu bu siteden geçmemiş olurdu.
Ayrıca sebore için aloe vera jeli kullan acaip faydasını görürsün.

Garipp

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 01 Haziran 2022, 08:34:34 »
Canınız sağ olsun. Ekim için neden bu şekilde düşünüyorsunuz sebebini paylaşırsanız sevinirim. Kök hücre tedavisine de olumlu bakıyorum fakat fiyat/performans olarak çok mantıklı gelmiyor sanki. 10 bin civarı bir ücreti var ve etkisi kısa bir süre diye biliyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Mevcut saçların daha gidecek belli. Ne kadar geç ektirirsen ekim yapcak kişinin önünü görmesi açısından o kadar iyi.. Şimdi ekim yaptırsan mevcut saçlara bile zarar verebilirsin..Ayrıca boşver kök hücreyi diyip milletin sağlığı ile oynayan tüccarlara sakın kulak asma.. forumda kök hücreye karşı “aptalca” bir tavır alma durumu var. Bu tavrın bilimsel hiçbir yönü yok. Oysa bilim camiasının çoktan kabul ettiği başarılı sonuçları olan bir uygulama buyur bu da kaynak.. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6678214/

Kök hücrenin etkisi en az 2 yıl koruyor

Chem06

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 01 Haziran 2022, 09:43:14 »

Mevcut saçların daha gidecek belli. Ne kadar geç ektirirsen ekim yapcak kişinin önünü görmesi açısından o kadar iyi.. Şimdi ekim yaptırsan mevcut saçlara bile zarar verebilirsin..Ayrıca boşver kök hücreyi diyip milletin sağlığı ile oynayan tüccarlara sakın kulak asma.. forumda kök hücreye karşı “aptalca” bir tavır alma durumu var. Bu tavrın bilimsel hiçbir yönü yok. Oysa bilim camiasının çoktan kabul ettiği başarılı sonuçları olan bir uygulama buyur bu da kaynak.. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6678214/

Kök hücrenin etkisi en az 2 yıl koruyor

Saçları kısa kestirip sabah akşam tüm kafaya ketoral krem sürsek etkili olur mu acaba?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 01 Haziran 2022, 12:41:39 »
Kök hücre tedavisi forumda bir çok insanın saçlarını gayet güzel toparlarladı gözlemdiğim yakınımda olan bir kaç arkadaşımında saçlarını inanılmaz sekilde güçlendirdi konulara bakın sonra tüccar kelimelerini konusun prp değil bu. düzgün yapılırsa gayet güzel fayda sağlıyor.
Tabi saçı yeni dökülmeye başlayan insanlar için
Saçı dökülmüş bir insana ya da saç ekimine ne kadar destek oluyor onu gözlemliyoruz konulardan
Finasterid ise var olan saçların için değil donörü güçlendirmek için
Eve ekilen saçların daha iyi beslenip dht ye maruz kalmadan çıkış yapması için.
Global Moderator

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 01 Haziran 2022, 13:52:51 »
Finasterid kullanmana gerek yok zannedildiği kadar etkli bir ilaç değil başka dht blokerlarda kullanabilirsin xpecia gibi kafanı yorma boşuna böyle şeylerle ,sonuçta ekim yaptıracaksın tedavi değil.
Ön tarafa ufak bir ekim yaptır ikinci seans için 30 lu yaşları bekle.
Ketakonazol iyidir döküme yapmaz tam tersine dht bloker özelliği var.
İddia ediyorum şu sitedeki herkes düzenli olarak ketakonazollu şampuan kullanmış olsaydı şimdi yarısının yolu bu siteden geçmemiş olurdu.
Ayrıca sebore için aloe vera jeli kullan acaip faydasını görürsün.

Ne demek etkili ilaç değil? Bu forumda ağzı olan konuşuyor.Üzerine xpecia önermişsin.Onunda içinde muhtemelen fin var.Konazulun dht bloklama özelliği yok.Saçma sapan bilgiler.He bir şampuanla çözüldü her şey.Kaldı ki dht sürekli salgılanan bir şey 2dk ile günü kurtaramazsın.Konazol deri sorunlarına iyi geldiği için deriden kaynaklanan dökülmelerin önüne geçer.Derinlemesine temizlediğinden saç diplerindeki tıkanıklığı giderir.Mantar, sedef, kepek, saç kıran, enfeksiyon, seboreik dermatit için kullanılır.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 01 Haziran 2022, 14:48:18 »
Ne demek etkili ilaç değil? Bu forumda ağzı olan konuşuyor.Üzerine xpecia önermişsin.Onunda içinde muhtemelen fin var.Konazulun dht bloklama özelliği yok.Saçma sapan bilgiler.He bir şampuanla çözüldü her şey.Kaldı ki dht sürekli salgılanan bir şey 2dk ile günü kurtaramazsın.Konazol deri sorunlarına iyi geldiği için deriden kaynaklanan dökülmelerin önüne geçer.Derinlemesine temizlediğinden saç diplerindeki tıkanıklığı giderir.Mantar, sedef, kepek, saç kıran, enfeksiyon, seboreik dermatit için kullanılır.

Harbiden Fin'e öyle söyleyip üstüne Xpecia önermiş :D

runod

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 04 Haziran 2022, 19:26:31 »
Sizin için şuan ekim şart boş verin Kök hücre tedavisini.Mevcut donor güzel.Kaliteli bir merkezde ön ve orta bolge için iyi sonuç almanız kuvvetle muhtemel.Takviye ve ilaçları araştırırsiniz.Hemen gelecek ay ekim yapayım desen hata edersin.En az 3-4 ay sürekli araştır sana benzer açıklıklarda merkezlerin ne yaptığına bak bol şanslar

Açıkçası ekim sonrası istediğim gürlüğü yakalayamamaktan ( aşırı sık bir görüntü hedefim yok fakat kel görünmek istemem ) ve donör bölgesinin 2. ekimi çıkarıp çıkaramayacağından endişeleniyorum. Hemen ekim yaptırmak gibi bir düşüncem yok, ekim merkezleri hakkında çok araştırma yaptım fakat çoğu 6 ay öncesinden finasterid öneriyor bu konuda kafam çok karışık.

Facebook Twitter Instagram