Gönderen Konu: Yaş 21 Saçlarım için düşünceleriniz ??(resimli)  (Okunma sayısı 944 defa)

Sınmotto

• Jr. Member
  • **
Merhabalar 2 yıldır saç dökülmesiyle  mücadele ediyorum dökülmeden önce  saçlarım  aşırı derece kalın ve sıktı,saçım şuan bu halde yaş 21 bioxinin minoxil+xpecia+ haftada iki kenazol  kullanıyorum ve sürekli parmak ucu masaji yapıyorum  genel olarak şakaklar fazla olmak üzere genel seyrelme ve incelme var bu da fazlasıyla özgüvenimi etkiliyor.  saçım çok fazla yağlanıyor   ( gün asırı) minoxili 8 aydır düzenli olarak kullanıyorum fakat bir katkı  göremiyorum devam etmemdeki  amaç dökülme korkusu.
 Konuyu açmam da ki sebeb forum da ki tecrübeli  insanların saçımı  yorumlaması ve tedavimde  artı eksi yönleri belirtmesi şimdiden teşekkürler.

Kaiba

• Full Member
Ynt: Yaş 21 Saçlarım için düşünceleriniz ??(resimli)
« Yanıtla #1 : 22 Eylül 2021, 18:15:09 »
Kan testi yaptır özellikle folik asit,Demir,çinko.d ve b vitamini tsh baktır

cafer123

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 22 Eylül 2021, 19:28:03 »
8 aydır kullanıyorsun hiç mi yararını görmedin... dökülme durmadi mi veya başka birşey yararı yok mu
  • Ekim Tarihi: 01.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi kkl
  • Greft Miktarı 4200
  • Yaşınız 26
  • Medikal Tedavi xpecia

Sınmotto

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 22 Eylül 2021, 20:50:54 »
8 aydır kullanıyorsun hiç mi yararını görmedin... dökülme durmadi mi veya başka birşey yararı yok mu

Yani görmedim  dökülme xpecia dan sonra biraz daha hafifledi ama başka bişey yok

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 23 Eylül 2021, 04:25:58 »
Minoksidile bir kaç ay daha devam et etki görmemeye devam edersen bırak sana göre değil demek
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 26 Eylül 2021, 23:56:26 »
Acilen iyi bir dermatoloğa gidip gerekli test ve tahlilleri yaptır saçın genelinde bir incelme ve seyrelme var çünkü buna diffuze thinnig deniyor ve ardından minoxidil finasterid ve dutasterid adlı ilaçları araştır ve doktora da danış çünkü bu ilaçların saçına olan faydalarının yanında bir takım  yan etkileri de var (%100 de 100 bu yan etkiler sende de görülecek diye bir kayde yok ilacı senelerdir kullanıp hiç yan etki görmeyip saçlarını koruyan yeni saçlar çıkaranda var ilacı 1 ay kullanıp yan etki görende var bunu bilemeyiz) ondan sonra doktora da danıştın ve ilaçların hepsini de detaylıca araştırdın diyelim eğer kafana uyarsa kullanırsın uymazsa kullanmazsın ama bunların dışında vitamin demir çinko gibi testlerinde bir eksiklik varsa dökülmenin sebebi buınlardan kaynaklı da olabilir önce bu sebebi bulman lazım anne tarafına dayılarına bak dayın varsa kel mi değil mi amcaların kel mi değil mi dedelerin hayattaysa kel mi değil mi genetiğine bir bak bunların dışında saç ektirmeyi düşünüyorsan şunu da unutma güzel kardeşim eğer genetik saç dökülmeni durdurmadığın taktirde saç ektirsen bile zaman için de o ektirdiğin saçlarda gidecek genel olarak dökülmeni durdurup kontrol altına alabilmen için gerekli olan adımları sana yazdım bunları uygula derim sonrasına zaten hep birlikte forumdaki değerli üye arkadaşlarımız abilerimle beraber bakarız yazarız iletişime geçeriz sağlıcakla

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2021, 11:39:46 »
Bence minoxilden etki alamadiysan kesinlikle dht blockerlari araştırmaya başlamalısınız , yaşınız dolayısı ile ru58841 i araştırmanızı tavsiye ederim.
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 29 Eylül 2021, 22:19:12 »
Dostum fine başla minoxili bu şekilde kullan birde.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Facebook Twitter Instagram