Gönderen Konu: Norwood 3 oldum ne yapmalıyım?  (Okunma sayısı 1471 defa)

Berkay34

• Yeni üye
  • *
Norwood 3 oldum ne yapmalıyım?
« : 09 Ekim 2021, 23:32:46 »
Evet arkadaşlar.1 yıl önce bir konu açmıştım .Koronadan sonra saçım aşırı açıldı döküldü diye.3 farklı özel hastanede dermatoloji doktoruna gittim.Malesef bende genetik dökülme olduğunu söylediler.Dökülme tipimden öyle anladılar.Andruvium köpük önerdi bi tanesi.Bide kendi anlaştıkları firmaların doğal katkısız şampuanlarını reçete yazdılar bana.Bende hiçbirini dinlemedim.Dermaroller yaptım saçıma ve sonuç olarak saçımda kırmızı noktalar yani egzama oldu.Onuda losyon ilaç vb kullanarak azalttım.Şimdi herhangi bir tedavi uygulamıyorum.Ama tedavi uygulamadıkça saçlarım azalıyor.Geçen sene vertex dökülmem yoktu bu sene oda başladı.Artık vertex açılıyor.Son gittiğim doktor norwood 3+v olduğumu söyledi.Bundan sonra sizce nasıl bir tedavi izlemeliyim.Bilgili olan arkadaşlar yardımcı olur musunuz? Şimdi yaşım 25.Baba tarafında genetik dökülme var.Babam norwood 4.Bu yıl 7 defa prp yaptırdım ve sonuç alamadım malesef.Ayrıca saçımın üst kısmında aşırı elektriklenme ve kırık oluşumu var bunuda bir türlü düzeltemedim.

Cardozoo

• Hero Member
Ynt: Norwood 3 oldum ne yapmalıyım?
« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2021, 09:00:40 »
Psikolojik olarak hazır olduğunda 0.25 mg haftada 3 kere finasterid kullanabilirsin. Düzenli kullanırım, kullanmaktan yılmam diyorsan sabah akşam minoxidile de başlayabilirsin. Ekim yaptırmak istiyorsan minoxa başlama. Ama finasteride başlaman lazım. 6-12 ay kullan dökülme çok azalırsa ekim yaptır. Ekimden sonra da 1 yıl devam et. Yan etki yoksa kullanmaya devam et. Eğer de bir gün bırakırsan yan etkiden vs. minoxidile başlamalısın.
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2021, 09:13:36 Gönderen: Cardozoo »
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 10 Ekim 2021, 09:11:44 »
.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Berkay34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 10 Ekim 2021, 09:18:58 »
Psikolojik olarak hazır olduğunda 0.25 mg haftada 3 kere finasterid kullanabilirsin. Düzenli kullanırım, kullanmaktan yılmam diyorsan sabah akşam minoxidile de başlayabilirsin. Ekim yaptırmak istiyorsan minoxa başlama. Ama finasteride başlaman lazım. 6-12 ay kullan dökülme çok azalırsa ekim yaptır. Ekimden sonra da 1 yıl devam et. Yan etki yoksa kullanmaya devam et. Eğer de bir gün bırakırsan yan etkiden vs. minoxidile başlamalısın.

Teşekkür ederim.Çevremdeki insanlar saç ekimi için erken olduğunu biraz daha beklemem gerektiğini,saç ekimi yapılacak kadar açıklıkların olmadığını söylüyorlar.Bende saç ekimini seneye veya ilerleyen senelerde düşünmeye başladım.O zamana kadar saçları korumak ve güçlendirmek için bişeyler yapmam gerekli.

dejavuu86

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 10 Ekim 2021, 10:35:20 »
noorwood 3 değilsin 2 gibi görünüyor bencede ekim için şuan için erken medikal tedavileri dene bence

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 10 Ekim 2021, 10:37:31 »
Şakaklara pek etkisi olmaz, çok az kişide önde çalışıyor finas.

Koronanın saçları ciddi zayıflattığı forumda konuşulan bir konuydu. Ama bir sürec sonra toparladığını söylemişti birkaç kişi. Çevremde de bunu söyleyenler olmuştu. Sanıyorum sende de benzer dırum olmuş. Tabi erkek tipi dökülmen durmayacaktır, yukarıdaki arkadaşın dediği gibi finas en makul seçenek gibi duruyor.

Minoxil konusunda da egzama, sebore gibi şikayetlerin varsa pek kullanabileceğin bir etken değil. Alkol bazlı olması ve propilen glikol cildini yıpratacaktır. Rogaine gibi köpğük versiyonlarını kullanabilirsin dha uygun olur bu yönden. Ama ülkemizde tedariği biraz sıkıntılı. Ydışından getirtbilirsin eş dost varsa, gidip geliyorsan.

Ama ekim düşüncen varsa hiç girme o topa. Bir iki sene ilaçla idare edebiliyorsan et, ekim düşünülebilir. Ama ilacı bıraktığında önlerdeki ekim saçlar kalsa bile tepe seyrelince bi ekim daha ister.

Berkay34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 10 Ekim 2021, 11:30:45 »
noorwood 3 değilsin 2 gibi görünüyor bencede ekim için şuan için erken medikal tedavileri dene bence

Doktor biraz bu konuda tecrübesiz galiba.Bende dedim hocam 3 fazla değil mi?Bana direk ölçeği gösterdi ve “hayır vertex açılmaları başlamış” nw 3+v dedi.Yani 3 olmadan vertex dökülmesi başlamaz dedi.Kan tahliline gönderdi.Sende kesinlikle genetik(androgenetik alopesi) dökülme var dedi ama yinede kan değerlerine bakalım dedi.Sonuçları bekliyorum.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 11 Ekim 2021, 07:06:28 »
Doktor biraz bu konuda tecrübesiz galiba.Bende dedim hocam 3 fazla değil mi?Bana direk ölçeği gösterdi ve “hayır vertex açılmaları başlamış” nw 3+v dedi.Yani 3 olmadan vertex dökülmesi başlamaz dedi.Kan tahliline gönderdi.Sende kesinlikle genetik(androgenetik alopesi) dökülme var dedi ama yinede kan değerlerine bakalım dedi.Sonuçları bekliyorum.

Doktorun adı nedir?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Berkay34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 16 Ekim 2021, 17:11:57 »
Bildiğiniz birisi değil.Kırıkkalede bir özel hastane.

Berkay34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 16 Ekim 2021, 18:22:09 »
Kan sonuçlarım normal.Doktor androvium %5 ve xpecia verdi.Şimdilik başladım bunları kullanıyorum.Androviumu sabah akşam 5 fıs önerdi.Bende forumdan gördüğüm kadarıyla sadece akşamları 8 fıs olarak devam etmeyi düşünüyorum.6 ay bunları deneyeceğim.Sonra fotolarımı foruma atıcağım.Fark,dökülme durumu,gelişme olmazsa finasteride başlamayı düşünüyorum.Prp 7 seans yaptırdım yine devam edeceğim.Son çare olarakta ekim için araştırma yapacağım.2 yıl daha yani 27 yaşına kadar tedavi sürecim devam edicek.Böyle bir planlama yaptım.Genetik dökülmem olduğu için ailemi araştırdım baktım.Babam nw4a 57 yaşında.Dayım 41 yaşında nw2 falan belki daha az.Dedelerimde dökülme yok bayağı sık saçları.

Berkay34

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 16 Ekim 2021, 18:30:12 »
Bide bilen arkadaşlardan ricam.Benim saçımda tepede çok kırık oluyor çok yıpranıyor.Saç dökülmesi için şampuanlar iyice kurutup mahvediyor.Onları bırakınca egzamam azaldı geçti.Saçımın nemli olması gerekiyor.Hangi şampuanı kullanmalıyım tavsiyeniz var mı ?

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 16 Ekim 2021, 21:22:43 »
Prp değil mezoterapi yaptır prp para tuzağı

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 17 Ekim 2021, 11:28:08 »
Prp yaptırma mezo daha iyi. Forumda konusu da var sclinc dermaheal yazsan cikar
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Facebook Twitter Instagram