Gönderen Konu: Saç Ekimi mi Protez mi?  (Okunma sayısı 1277 defa)

aliyaser

• Yeni üye
  • *
Saç Ekimi mi Protez mi?
« : 14 Ekim 2021, 22:49:53 »
Merhabalar, beni ancak benim durumumda olan insanlar anlar. Yorum yapanlara şimdiden çok çok teşekkür ederim, Allah razı olsun. Yaş 25, ergenlikten beri saçlarım dökülüyor. Erkek tipi yani genetik kaynaklı dökülme. Şuan yedek subay olarak askerliğimi yapmaktayım. Saç dökülmesi problemi hep aklımdaydı, benim durumumda olan çoğu kimsenin de öyledir. Askerliğimin bitmesine 10 ay var. Bu zamana kadar maddi yönden pek imkanım olmadı. Şimdi tam zamanı dedim. Saç ekimi ve protez arasında kaldım. Fakat her ikisinin de kendilerine göre olumlu ve olumsuz tarafları bulunuyor.

Eğer ekim yaptırırsam tutup tutmayacağının bir garantisi yok. Ayrıca askerlik yapıyorum. Sürekli olarak kep, kompozit başlık takmamın saç ekimine olumsuz yansıması olur mu? Birde tabi ki maliyet kısmı düşündürüyor. Şuan ortalama 15k gibi ücretler konuşuluyor. Birde ektirsem bile sonuç almam 1 seneyi bulacak.

Asıl sorum ise şu, şimdi iyi bir yerde protez saç yaptırsam, sonra saç ektirsem bir sıkıntı olur mu? Tezkeremi aldıktan sonra saç ektirmeyi düşünüyorum. Protez saçın herhangi bir zararı söz konusu olur mu? Gerçi zarar verecek saç yok ya  :D :D

Saçımın daha doğrusu saçsızlığımın halini de ekleyeyim. Benden tecrübeli büyüklerim, lütfen bir yol gösterin kardeşinize.

https://www.hizliresim.com/g9gkdtk

https://www.hizliresim.com/1gvjmjm

Leonidas

• Hero Member
Ynt: Saç Ekimi mi Protez mi?
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2021, 22:54:18 »
Merhaba. Öncelikle aramıza hoş geldiniz, imzamda bulunan protez saç tecrübemi okumanızı öneririm.
Maddi olarak 15 bin evet çok gözükse de protez saç çok daha maliyetli.
Ayrıca protez sonrası Ekim düşünüyorsanız kesinlikle proteze bulaşmayın çünkü protez var olan saçları mahvediyor, protezin kalıntılarını alkolle temizliyorsunuz falan... saçınız da ekilmeyecek gibi değil. Bence yazdığım yazıyı okuyun aklınızda bir fikir oluşacaktır.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2021, 23:12:48 »
Dostum medikal tedavileri bi araştır. Bir sene falan kullan sonra da duruma göre ekim yaptırabilirsin. Tabi tek ekim yetmeyebilir ama finasa devam edersen uzunca bi süre idare de edebilir.

aliyaser

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2021, 23:24:18 »
Merhaba. Öncelikle aramıza hoş geldiniz, imzamda bulunan protez saç tecrübemi okumanızı öneririm.
Maddi olarak 15 bin evet çok gözükse de protez saç çok daha maliyetli.
Ayrıca protez sonrası Ekim düşünüyorsanız kesinlikle proteze bulaşmayın çünkü protez var olan saçları mahvediyor, protezin kalıntılarını alkolle temizliyorsunuz falan... saçınız da ekilmeyecek gibi değil. Bence yazdığım yazıyı okuyun aklınızda bir fikir oluşacaktır.

Sizin konularınızı incelemeye başladım. Saçlarınız maşallah çok güzel çıkmış. Fakat benim saçım çok ince telli ve yağlı. Ek olarak iki kez saç kıran sıkıntısı yaşadım. Anlayacağınız ekim işi beni ürkütüyor. İleride denemeyi düşünüyorum. Fakat 1 sene emek verip istediğin sonucu alamamak beni üzer. Tepe noktasını da pek umursamıyorum, şu ön tarafta olsun, çizgi doğal görünsün yeter. Saçımın saç ekimine uygun olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Yani yeteri kadar greft olup olmaması vs.?

aliyaser

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 14 Ekim 2021, 23:26:42 »
Dostum medikal tedavileri bi araştır. Bir sene falan kullan sonra da duruma göre ekim yaptırabilirsin. Tabi tek ekim yetmeyebilir ama finasa devam edersen uzunca bi süre idare de edebilir.

Medikal tedaviden kastınız prp vs. mi? Ben aslında bu zamana kadar hiç üstüne düşmedim. Birkaç sene dermatolojideki doktor erkek tipi dökülmem olduğunu söylemişti. Ektiririm vs, diyordum ama kız arkadaşım hiç istemiyordu. Bende üstüne düşmedim, araştırmadım. Finasterid kullanmayı uzun bir süre önce düşünmüştüm. Fakat yan etkileri benim gözümü korkutup vazgeçirmişti.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 14 Ekim 2021, 23:29:07 »
Sizin konularınızı incelemeye başladım. Saçlarınız maşallah çok güzel çıkmış. Fakat benim saçım çok ince telli ve yağlı. Ek olarak iki kez saç kıran sıkıntısı yaşadım. Anlayacağınız ekim işi beni ürkütüyor. İleride denemeyi düşünüyorum. Fakat 1 sene emek verip istediğin sonucu alamamak beni üzer. Tepe noktasını da pek umursamıyorum, şu ön tarafta olsun, çizgi doğal görünsün yeter. Saçımın saç ekimine uygun olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Yani yeteri kadar greft olup olmaması vs.?

Benim de saçlarım ince telli ve yağlı baya. Bir gün yıkamayım ıslak gibi duran cinsten :) bu sorun teşkil etmez. İyi bir klinik seçip Ekim yaptırırsan beklediğinden de iyi bir sonuç alabilirsin.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 15 Ekim 2021, 09:17:28 »
Kesinlikle ekim düşünün bence . Seyrek ama kendi saçınız olacak sık ama perukla dolaşmak , sürekli tedirgin olmak çıktı mı aktı mı , aylık bir sürü bakım parası. Sanatçı falan değilseniz önermem.
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

trbzonlu6161

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2021, 10:13:37 »
Allah razı olsun yazdığınız için müslüman olduğunuzu düşünerek cevap veriyorum. İslama göre protez saç uygun görülmüyor o yüzden saç ektirmenizi tavsiye ederim.

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 15 Ekim 2021, 12:14:50 »
Allah razı olsun yazdığınız için müslüman olduğunuzu düşünerek cevap veriyorum. İslama göre protez saç uygun görülmüyor o yüzden saç ektirmenizi tavsiye ederim.

Saç ektirmenin günah olduğuna dair fetva veren bir sürü hoca vs var :) Herkes bir şey söylüyor adam parasını faize yatırıyor faiz yerine kar payı yazıyor diye helal sanıyor . Neyse derin konu bunlar
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 15 Ekim 2021, 12:37:28 »
Donör bölgenin resmini eklermisiniz ?
Global Moderator

aliyaser

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 15 Ekim 2021, 13:16:30 »

Yazdığınız için teşekkür ederim. Bu konuda beni düşünürdü fakat abdest haricinde diğer konuları pek sorun etmeyeceğim. Yapacak bir şey yok. Sonuç olarak bu bir rahatsızlık ve bunu ben tercih etmedim. Tedavi.

Donör bölgenin resmini eklermisiniz ?

Buyrun hocam

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Ekimi mi Protez saç mı?
« Yanıtla #11 : 15 Ekim 2021, 13:28:11 »
Saç ekimi tabi Nw7 misin de protez kullanıcaksın var olan saçlarını da maffeder protez saç uygulaması

Kendi saçlarını da koru güçlendir biraz bir ekim düşün ön orta olarak Tepeyi sonra düşünürsün
Global Moderator

aliyaser

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç Ekimi mi Protez saç mı?
« Yanıtla #12 : 15 Ekim 2021, 13:37:52 »
Saç ekimi tabi Nw7 misin de protez kullanıcaksın var olan saçlarını da maffeder protez saç uygulaması

Kendi saçlarını da koru güçlendir biraz bir ekim düşün ön orta olarak Tepeyi sonra düşünürsün

Hocam peki donör bölge nasıl? Anlayabiliyor musunuz? Başka fotoğrafta atabilirim. Ekimi 7-8 ay sonra düşünüyorum. O zamana kadar nasıl güçlendirebiirim?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 15 Ekim 2021, 13:47:00 »
Orta bir donör görünüyor sorun yok yani ekime uygun
Global Moderator

aliyaser

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 15 Ekim 2021, 13:57:31 »
Arkadaşlar yorumlarınız için hepinize gerçekten çok teşekkür ederim. Protez saçın kullanım zorluğu, maliyeti ve bakım masrafı, var olan saçlarıma vereceği olası zararları düşününce vazgeçtim. Kaç senedir böyle yaşıyorum, birkaç ay daha devam ederim. İlk fırsatta kaç para olursa olsun gidip ekim yaptıracağım. İsterse 20k istesin yemin ederim zerre umrumda değil :D çalışır öderim.

Facebook Twitter Instagram