Gönderen Konu: 2 Günde 1 minox İşe Yararmı Finasın Yanında  (Okunma sayısı 1204 defa)

Cardozoo

• Hero Member
Ynt: 2 Günde 1 minox İşe Yararmı Finasın Yanında
« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2021, 00:19:50 »
   Finasterid  kullanıyorum yanına  minox eklemek istiyorum 2 günde 1 hem yıkadığım zaman kullanırım yani 1 gün kullanıp diğer gün kullanmayarak uzun dönem kullanmak istiyorum ne diyorsunuz
İlaç 23 saat etki ediyor. Günde  en az 1 kere kullanın.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : 20 Ekim 2021, 02:14:33 »
Artısı olur mutlaka.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

hasan34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 20 Ekim 2021, 09:06:59 »
İlaç 23 saat etki ediyor. Günde  en az 1 kere kullanın.
dediğin gibi olursa her gün saç yıkamam lazım saçımı ve döngü olayıyla erken karşılaşmak istemiyorum uzun dönem kullanım için bu şart  farklı tedaviler ekleyebilirim ama minoxidili duş aldığım günlerde kullanmak bana daha mantıklı geliyor...

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 20 Ekim 2021, 11:44:26 »
dediğin gibi olursa her gün saç yıkamam lazım saçımı ve döngü olayıyla erken karşılaşmak istemiyorum uzun dönem kullanım için bu şart  farklı tedaviler ekleyebilirim ama minoxidili duş aldığım günlerde kullanmak bana daha mantıklı geliyor...
İlacı temiz saça uygulaman gerekiyor.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

hasan34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 20 Ekim 2021, 12:29:27 »
İlacı temiz saça uygulaman gerekiyor.
vallahi duş almadan önce sürüyorum 3. 4saat bekledikten sonra banyo yapıyorum bu ilaç saçı ıpıslak yapıp yağlandırıyor  her gün sürersen devamlı duş alman lazım onu geçtim benim tek isteğim bir tropikaluyarıcı lazım  dı minoxidili seçtim uzunsüre kullanmakiçinse hem cebe hem saçı yıpratmasın diye 2günde 1ama devamlı yolu seçtim

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 20 Ekim 2021, 13:43:53 »
vallahi duş almadan önce sürüyorum 3. 4saat bekledikten sonra banyo yapıyorum bu ilaç saçı ıpıslak yapıp yağlandırıyor  her gün sürersen devamlı duş alman lazım onu geçtim benim tek isteğim bir tropikaluyarıcı lazım  dı minoxidili seçtim uzunsüre kullanmakiçinse hem cebe hem saçı yıpratmasın diye 2günde 1ama devamlı yolu seçtim
İlacın deriye nüfuz etmesi çok önemli. Bu yüzden  dermaroller ile normal uygulamadan daha fazla sonuç alınıyor. Size tavsiyem saçınızı günlük özellikle saçlı kafa derinizi iyice yıkayın. İlla duş almanıza gerek yok sadece saçınızı yıkayın. Gün içinde saçınızla fazla oynamayın. Her gün yıkamadan önce dökülme ve incelmelerin olduğu bölgeye 1.5-2ml sürüp 3-4 saat bekletin. Ardından yıkayın. Çünkü ilaç 23 saat etkili ve sizin yaptığınız şekilde saçınızı daha kötü yapabilirsiniz.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

hasan34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 20 Ekim 2021, 14:30:21 »
İlacın deriye nüfuz etmesi çok önemli. Bu yüzden  dermaroller ile normal uygulamadan daha fazla sonuç alınıyor. Size tavsiyem saçınızı günlük özellikle saçlı kafa derinizi iyice yıkayın. İlla duş almanıza gerek yok sadece saçınızı yıkayın. Gün içinde saçınızla fazla oynamayın. Her gün yıkamadan önce dökülme ve incelmelerin olduğu bölgeye 1.5-2ml sürüp 3-4 saat bekletin. Ardından yıkayın. Çünkü ilaç 23 saat etkili ve sizin yaptığınız şekilde saçınızı daha kötü yapabilirsiniz.
. Kardeşim minoxu uyarıcı olarak kullanıcam zaten finas ve ek vitaminlerle dht işi tamam bir tropikal istiyordum  günlük kullanırsan bıkarım diye birde gerçekten ama sahiden minox temiz yıkanmış  saça sürülmez akşam yapıp3 saat  sonra duş alacaksın çünkü duş aldıktan sonra minoxla gün boyu gezilmez ben  Sarımsak soğan sürenler misali sadece uyarı ı olarak 2günde 1kullanıp test edicem baktım daha kötüye gitti dht denen hormonu vücudumda doğal yok etmenin yollarını bulucam ek saw palmetto misali ama minoxu denemek istiyorum belki iyi tepki verdi saçıma

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 20 Ekim 2021, 15:28:30 »
. Kardeşim minoxu uyarıcı olarak kullanıcam zaten finas ve ek vitaminlerle dht işi tamam bir tropikal istiyordum  günlük kullanırsan bıkarım diye birde gerçekten ama sahiden minox temiz yıkanmış  saça sürülmez akşam yapıp3 saat  sonra duş alacaksın çünkü duş aldıktan sonra minoxla gün boyu gezilmez ben  Sarımsak soğan sürenler misali sadece uyarı ı olarak 2günde 1kullanıp test edicem baktım daha kötüye gitti dht denen hormonu vücudumda doğal yok etmenin yollarını bulucam ek saw palmetto misali ama minoxu denemek istiyorum belki iyi tepki verdi saçıma
Sabah saçı yıka akşam minoxu sür. Bir süre sonra diş fırçalamak gibi geliyor. Ben sadece doğru olanı söylüyorum sonuçta istediğini yapmakta özgürsün.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 20 Ekim 2021, 15:32:58 »
Minox mu saci yaglandiriyo? Minox saci yaglandirmayi birak tersine kurutuyor ve bu benim hosuma gidiyo daha yogun ve hacimli gozukuyor saclarim. Hatta sirf bu yuzden artik aksamlari dus aliyorum. Min surup yatıyorum ve sabaha saclarim daha hacimli ve sert gözüküyor.
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

hasan34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 20 Ekim 2021, 16:58:54 »
Minox mu saci yaglandiriyo? Minox saci yaglandirmayi birak tersine kurutuyor ve bu benim hosuma gidiyo daha yogun ve hacimli gozukuyor saclarim. Hatta sirf bu yuzden artik aksamlari dus aliyorum. Min surup yatıyorum ve sabaha saclarim daha hacimli ve sert gözüküyor.
gün boyu minoxlu saçla gez anlarsın dediğimi  vallaha kardeşim ben minoxlu denedim kullanırken saçlar yapış yapış bende bu olumsuz taraflarını mimumuma indirmek için 2günde, 1kullanıyorum saçlarımı becermesin diye ek tedavilerde alıyorum finasta var sadece saçı uyarsın yeter benim için

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 20 Ekim 2021, 22:15:51 »
gün boyu minoxlu saçla gez anlarsın dediğimi  vallaha kardeşim ben minoxlu denedim kullanırken saçlar yapış yapış bende bu olumsuz taraflarını mimumuma indirmek için 2günde, 1kullanıyorum saçlarımı becermesin diye ek tedavilerde alıyorum finasta var sadece saçı uyarsın yeter benim için
Hocam Allah aşkına son yazdıklarımı iyi oku yahu.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 21 Ekim 2021, 09:46:37 »

Hocam ben 2yildir minoxlu geziyorum zaten soylediginiz seyi hic yasamadim. Gece 9 fis kadar sıkıyorum 1 saat islak gibi gozukuyor ama sabaha kupkuru oluyor. Bu arada uzun sackiyken de kisa sacliyken de kullandim fark olmadi.
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

hasan34

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 21 Ekim 2021, 09:47:51 »
Hocam ben 2yildir minoxlu geziyorum zaten soylediginiz seyi hic yasamadim. Gece 9 fis kadar sıkıyorum 1 saat islak gibi gozukuyor ama sabaha kupkuru oluyor. Bu arada uzun sackiyken de kisa sacliyken de kullandim fark olmadi.
saçta olumlu yanıt aldınızmı benim sabah duş alacak vaktim yok bu yüzden..

Atakan Demir

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 21 Ekim 2021, 14:51:12 »
Sac  icin en  iyi ilac minoksil.  Ne KISIRLIK  yapiyor , nede  trans. 5 senedir  gunde  iki  defa  sabah , aksam kullaniyorum.  Kullandikdan  sonra  yikamayada  gerek  yok.
Hormonlari  tahrip  etmiyor. Dongu  zamani  kasinti felan  olursa.3  gun  ara  verip  Alpecin  Haar   Wasser  kullaniyorum  kasinti  kayboluyor  tekrar  minoksile  devam  ediyorum. Memnunum.

Facebook Twitter Instagram